دانستنی های مهم درباره عمل کاشت مو و پیوند مو

دانستنی های مهم درباره عمل کاشت مو و پیوند مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

دانستنی های مهم درباره عمل کاشت مو و پیوند مو

عمل کاشت مو و پیوند مو از جمله عمل های زیبایی است که به دلیل تاثیرگذاری در زیبایی چهره همواره مورد توجه بسیاری قرار داشته است .

در بین جوانان داشتن موهای پرپشت و زیبا یک ضرورت محسوب می شود ، بطوری که فقدان آن باعث ایجاد اضطراب ، افسردگی و ضعف های اجتماعی می گردد .

به طور طبیعی هر فرد روزانه ۱۰۰ تار موی خود را از دست می دهد ، اگر از این مقدار بیشتر گردد ، فرد دچار بیماری کچلی می شود .

در میان دلایل ریزش مو ، افزایش سن ، تغییرات هورمونی و سابقه ی خانوادگی از اصلی ترین دلایل ریزش مو هستند .

عوامل خارجی دیگری چون شیمی درمانی ، فقر آهن ، تیروئید ، مصرف برخی داروها ، کمبود ویتامین ها و .... نیز باعث بروز ریزش مو می گردد و با برطرف نمودن عامل ایجاد کننده می توان ریزش مو را متوقف ساخت .

 جهت درمان ، در ابتدا متخصص ، به بررسی عوامل ایجاد کننده ی ریزش مو می پردازد ، در بسیاری از موارد ، درمان دارویی در توقف ریزش مو موثر خواهد بود .

در صورتی که درمان دارویی نتواند ریزش مو را متوقف سازد ، روش کاشت و پیوند مو راهکار آن خواهد بود .

عمل کاشت مو ، درمان قطعی ریزش مو

عمل کاشت مو آخرین راه درمانی ریزش مو بوده و نباید بدون بررسی های لازمه توسط پزشک متخصص به انجام آن اقدام نمود .

در کاشت و پیوند مو ، با توجه به بانک موی پشت سر فرد و محل گیرنده ی مو  ، روش های مختلفی جهت کاشت مو و پیوند مو استفاده می شود که انتخاب نهایی هر روش با تشخیص متخصص صورت خواهد پذیرفت .

برای کاهش عوارض احتمالی انجام کاشت و پیوند مو باید حتما این عمل زیبایی در مراکز معتبرتخصصی توسط جراح باتجربه و ماهر صورت پذیرد .

کاشت و پیوند مو برای افرادی که با ریزش مو بخش زیادی از موهای خود ، طاس شده اند و افرادی که نمای طاسی دارند بهترین نتیجه را ایجاد خواهد نمود .

هر چه سن فرد بالاتر باشد ، نتیجه عمل کاشت و پیوند مو بهتر خواهد بود به طوری که کاشت مو به افراد زیر ۳۰ سال توصیه نمی شود .

روش های جدیدی از کاشت و پیوند مو وارد عرصه ی عمل زیبایی کاشت مو شده است که از جمله ی آن می توان به کاشت سلول های فولیکول مو اشاره نمود که هنوز به طور علمی بر روی انسان آزمایش و مورد تایید قرار نگرفته است ، لذا در این نوع عمل زیبایی همچنان روش های رایج و متداول قبل با پیشرفت در ابزار و روش های پزشکی مورد استقبال عموم قرار دارند .

از دیگر خدمات گروه نوین تکنیک میتوان به موارد زیر اشاره کرد : ترمیم مو  پیوند ابرو قیمت کاشت مو پزشک کاشت مو  

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X