اطلاعات کامل درباره کاشت مو و پیوند مو

اطلاعات کامل درباره کاشت مو و پیوند مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

اطلاعات کامل درباره کاشت مو و پیوند مو

کاشت مو و پیوند مو یک عمل زیبایی تخصصی است که با هدف ایجاد تراکم مناسب در افراد دارای موهای ریزش یافته که به درجات مختلفی از طاسی دچار هستند ، انجام می شود .

این عمل زیبایی با روش های مختلفی انجام می شود ، تفاوت روش های کاشت و پیوند مو در نحوه ی برداشت مو از بانک موی پشت سر فرد و کاشت این موها در محل گیرنده یا همان خط رویش طراحی شده است .

متداول ترین و موفق ترین روش های کاشت و پیوند مو در حاضر روش های FIT وFUT می باشد که می توان تراکم مناسبی از مو را با کمترین آسیب وارده به بانک موی فرد ایجاد نمود  .

جراح متخصص پوست و مو در جلسه ی مشاوره ای با بررسی های لازمه قبل از عمل ، سلامت جسمی و روحی بیمار ، انتظارات او از عمل ، روش انجام عمل و مراقبت های بعد از عمل را برای بیمار به طور کامل تشریح می نماید .

نکات مهم درباره کاشت مو ، پیوند مو

رعایت نکات قبل و بعد از جراحی در موفقیت رشد موهای پیوند زده بسیار موثر است .

انتخاب جراح ماهر و باتجربه و نیز کلینیک باسابقه در دستیابی به نتیجه ی مطلوب از جراحی کاشت مو بیشترین تاثیر را دارد .

هزینه عمل زیبایی کاشت مو در نگاه اول هزینه ای سنگین می باشد ، اما در مقایسه با هزینه روش های موقتی که در طی سالیان زیادی جهت تراکم مناسب و کاهش ریزش موها ، صرف شده است ، نه تنها زیاد نبوده بلکه با ایجاد راهکار مناسب و دائمی سبب صرفه جویی در هزینه های بیشتر خواهد شد .

پس از کاشت موی طبیعی در فرد ، با گذراندن دوره ی نقاهت ممکن است که موهای پیوند زده شده ریزش کنند که این مسئله امری طبیعی بوده و مجددا موها رشد خواهند نمود و جای نگرانی نیست .

در افراد با موهای کم پشت که هنوز موها در یک ناحیه به طور کامل ریزش نکرده اند ، به دلیل عدم فضای کافی جهت کاشت مو بدون آسیب به دیگر موها و نیاز به تغذیه ی مناسب این موها کاشته شده ، پیوند مو راه حل مناسبی نخواهد بود و ممکن است که موها ریزش کرده و پیوند نخورند .

برای پیوند مو در هر فرد فقط می توان از موهای خود فرد استفاده نمود ، زیرا موهای کاشته شده پیوند نمی خورند و ریزش می کنند .

موهای مناسب جهت پیوند ، موهای پشت و اطراف سر هستند که در مقابل هورمون ریزش مقاوم بوده و از تراکم مناسبی برخوردار باشند .

پزشک متخصص کاشت مو و پیوند مو

تخصص و تجربه ی پزشک معالج در دستیابی به نتیجه ی مطلوب از عمل کاشت مو بسیار تاثیرگذار می باشد .

موهای کاشته شده پس از شروع به رشد طبیعی مانند دیگر موهای فرد بوده و قابل تشخیص نمی باشند ، می توان این موها را به طور معمول کوتاه و یا رنگ نمود .

از آنجا که ریزش موها در الگوی زنانه و مردانه روندی رو به رشد دارد ، لذا ممکن است با کاشت مو در حال حاضر بعدا نیاز به کاشت مجدد مو نیز باشد ، از این رو نمی توان فولیکول های زیادی جهت پیوند و تراکم دلخواه برای جلسات حاضر استفاده نمود و با دیدی آینده نگر باید احتمال نیاز به پیوند مو را در نظر گرفته و  نباید بانک موی فرد را کاملا خالی کرد .

پس از برداشت مو از بانک موی فرد ،چون موها از ریشه خارج می شوند دیگر مویی در آن مکان رشد نخواهد کرد ، لذا متخصص به گونه ای فولیکول های مو را خارج می کند که جای خالی آنها مشخص نباشد و فرد دچار کم پشتی مو نگردد. از دیگر خدمات گروه نوین تکنیک میتوان به موارد زیر اشاره کرد : ترمیم مو  پیوند ابرو قیمت کاشت مو پزشک کاشت مو   منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X