روش های جدید کاشت مو و پیوند مو

روش های جدید کاشت مو و پیوند مو

31 خرداد ، 1401
کلینیک ایران نوین

روش های جدید کاشت مو و پیوند مو

به دلیل اهمیت مو در زیبایی چهره و اعتماد بنفس فرد ، همواره روش های جدید کاشت مو و پیوند مو مورد توجه خواهد بود  . روش های رایج کاشت مو و پیوند مو که بسیاری از اشخاص آن را تاکنون برای پیوند موی خود انتخاب نموده اند ، روش های شناخته شده FIT و FUT هستند .

در هر دو روش ، جراح با دقت بالایی فولیکول های مو را پس از جداسازی و زدودن ناخالصی ها به صورت جداگانه توسط ابزار مخصوصی در محل مورد نظر پیوند می زند ، اما روش های برداشت مو از بانک موی پشت سر فرد متفاوت است .

روش های جدید کاشت مو و پیوند مو

در روش FIT از پانچ جهت استخراج واحدهای فولیکولی استفاده می شود و بین ۱ الی ۵ تار مو از هر گرافت بدست می آید ، با این روش می توان بیشترین تعداد گرافت های ممکن را در یک روز مهیا و در محل مناسب پیوند زد .

خط رویش طبیعی ، تراکم بالا ، کاشت موی یک سانتی و کاهش تخریب فولیکول های برداشته شده ، از مزایای کاشت مو به روش FIT است .

 موفق ترین روش کاشت مو در دنیا روش FIT است .

در کاشت مو به روش FUT ؛ توسط جراحی لایه یا نواری از مو از بانک موی پشت سر فرد برداشته می شود و فولیکول های آن با دقت از هم جدا می شوند ، پس بخیه زدن محل اهداء کننده ی مو در نهایت گرافت های مو در محل مورد نظر پیوند زده می شوند .

در روش FUT امکان کاشت مو تنها در جلسه وجود دارد ، ایجاد تراکم مناسب حتی در افراد با طاسی بالا و پایداری بالای پیوندها از مزیت های کاشت مو به روش FUT است .

از معایب این روش می توان به ؛ ایجاد اسکار ،نیاز به جراحی و بخیه زدن ،  خون ریزی ، تورم و درد سر و صورت و کاهش بانک موی فرد برای استفاده ی مجدد کاشت اشاره نمود .

کاشت مو به روش SUT

در این مقاله هدف ما معرفی روش های FIT و FUT نیست ، بلکه معرفی روش های جدید کاشت مو نظیر کاشت مو به روش SUT  است .

این روش در تبلیغات و بسیاری از سایت ها ، با عنوان جدیدترین روش کاشت و پیوند مو معرفی شده است .

در روش SUT  مانند روش FIT از پانچ جهت برداشت مو استفاده می شود .

پس مدتی از ورود این روش با دستگاه مخصوص آن به کشور ، استفاده از آن به دلیل خسارات شدید ممنوع اعلام شد .

از جمله عوارض کاشت مو به روش SUT عبارتند از :

● به دلیل عدم امکان استریل تیوب های انتقال گرافت ، احتمال انتقال بیماری وجود دارد .

● در قسمت های گیرنده و دهنده تخریب ایجاد می شد .

● با پانچ قدیمی گرافت ها ، نیمی از گرافت ها  برداشته شده بی کیفیت و تخریب می شدند . از دیگر خدمات گروه نوین تکنیک میتوان به موارد زیر اشاره کرد : ترمیم مو  پیوند ابرو قیمت کاشت مو پزشک کاشت مو   منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X