سن مناسب کاشت مو ، عامل مؤثر کاشت مو

سن مناسب کاشت مو ، عامل مؤثر کاشت مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

سن مناسب کاشت مو ، عامل مؤثر کاشت مو

کاشت مو و پیوند مو با روش های مختلفی توسط پزشک متخصص مو در مراکز و کلینیک های معتبر صورت می پذیرد ، در این عمل زیبایی ، جهت پیوند مو ، از موهای پشت سر فرد جهت پیوند استفاده می شود و نمی توان از شخص دیگری موی پیوندی را دریافت کرد زیرا این کار به عدم پیوند و پس زدن آن منجر خواهد شد . برای موفقیت عمل کاشت مو و گرفتن بهترین نتیجه از این عمل زیبایی، باید به سن مناسب کاشت مو دقت نمود.

چرا که داشتن سن مناسب کاشت مو در کاشت مو ، کاشت ابرو بسیار مهم و حیاتی است.

روش های کاشت مو

از جمله روش های متداول و موفقیت آمیز در کاشت مو و پیوند مو ، روش های FIT ،  FUT و ترکیبی از از این دو می باشد:

کاشت مو به روش FUT ، موی مورد نیاز جهت پیوند ، به صورت نواری توسط جراحی از موهای پشت سر فرد برداشته شده ، محل برداشت مو بخیه زده می شود و پس از جدا سازی فولیکول های مو ، این موها به صورت جداگانه با ایجاد شکاف های ریز در محل گیرنده یا طاس پیوند زده می شود ، از این روش جهت کاشت مو برای نواحی با وسعت زیاد استفاده می شود .

کاشت مو به روش FIT ، موی مورد نیاز جهت پیوند به کمک پانچ های مخصوص به صورت گرافت های تکی ، دو و سه تایی از محل موهای پشت سر فرد جدا شده پس از جدا سازی ناخالصی ها ، فولیکول ها به صورت تک به تک در محل مورد نیاز پانچ می گردند و دیگر نیازی به جراحی و بخیه زدن وجود ندارد ، این روش مناسب ایجاد تراکم در مناطق کم وسعت سر و نواحی مختلف  صورت مانند مژه ، ریش و ....  می باشد .

سن مناسب کاشت مو و پیوند مو چه سنی است؟

  در روش FUT که جهت ایجاد تراکم در مناطق وسیع سر مناسب می باشد ، به دلیل برداشت مو به صورت نواری از منطقه مطمئنه پشت سر فرد که به هورمون ریزش مو مقاوم است ، می توان در هر سنی از آن استفاده نمود .

اما از روش FIT که جهت تراکم در مناطق کم وسعت استفاده می شود ، نمی توان در سنین بین ۱۸ تا ۲۵ سال استفاده نمود ، زیرا در این سن هنوز هورمون ریزش کند نشده و با برداشت مو از بانک موی سر فرد به کمک پانچ ، پس از کاشت موها خواهند ریخت و دیگر مویی جهت ترمیم وجود نخواهد داشت ، در واقع در روش FIT با برداشتن موهای دیگر نواحی ، با وجود عامل ریزش ، این پیوند بی اثر خواهد بود .

سن مناسب کاشت مو به روش FIT از سن ۲۵ سال به بالا است زیرا در این سن عامل ریزش مو کند شده و نتیجه حاصل از کاشت موثرتر خواهد بود . در نتیجه می توان عنوان نمود که با توجه به روش انتخابی جهت کاشت و پیوند مو ، سن انجام این عمل زیبایی بر نتیجه نهایی عمل بسیار تاثیر گذار خواهد بود .

عوامل موثر در موفقیت کاشت مو

اطمینان از اینکه کاشت مو روش مناسب برای درمان ریزش موی بیمار می باشد

ریزش مو به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد که هر کدام درمان های مختص به خود را دارند به عنوان مثال ریزش موی ناشی از اختلال هورمونی با مصرف دارو برطرف میگردد. کاشت مو برای درمان طاسی و الگوی ریزش موی مردانه که غیر قابل بازگشت هستند و امکان رشد مجدد مو برای فرد وجود ندارد توصیه می گردد. پس به عنوان اولین قدم، تشخیص علت ریزش مو ضروری می باشد و بعد از آن پزشک تشخیص می دهد که آیا کاشت مو روش مناسبی برای متقاضی می باشد یا خیر.

انتخاب روش مناسب کاشت مو

یکی از موثر ترین عوامل در موفقیت کاشت مو، انتخاب صحیح روش مناسب برای کاشت مو می باشد. هر کدام از روش های کاشت مو ویژگی های خاص خود را دارند و دارای محدودیت هایی برای افراد مختلف هستند. لذا دقت در شناخت محدودیت روش های مختلف و انتخاب صحیح روش مناسب برای بیمار از جمله عوامل تاثیر گذار در موفقیت کاشت مو می باشد.

انتخاب کلینیک کاشت مو

امروزه کلینیک ها و مراکز مختلفی اقدام به انجام کاشت مو نموده اند اما همه آنها از استانداردهای لازم برخوردار نمی باشند. شاید بتوان اینطور عنوان کرد که انتخاب یک کلینیک معتبر که از تجهیزات مناسب و پیشرفته، متدهای استاندارد و کادر تخصصی برخوردار می باشد مهمترین عامل در موفقیت کاشت مو محسوب می گردد. چرا که تشخیص علت ریزش مو، روش مناسب درمان، اجرای صحیح مراحل درمان و آگاه ساختن بیمار از موارد مختلف روش کاشت مو همگی نیازمند تخصص پزشک هستند که هر چه کلینیک معتبر تر باشد و از کادر متخصص و با تجربه تر استفاده کند، امکان درست انجام شدن موارد نامبرده بیشتر میگردد. علاوه بر این کلینیک های معتبر از تجهیزات و خدمات درمانی مناسب استفاده می کنند که این عامل هم به نوبه خود در بیشتر شدن احتمال موفقیت کاشت مو نقش مهمی دارد.

همکاری بیمار در حین مراحل کاشت مو

همکاری بیمار یکی دیگر از عوامل مهم در موفقیت کاشت مو می باشد. بیمار باید در وهله اول پزشک را در جریان سابقه پزشکی خود و انتظارات خود از درمان قرار دهد و در مراحل بعدی باید با پزشک همکاری نموده و تمامی نکات و مراقبت های لازم را به دقت انجام دهد.
از دیگر خدمات کلینیک زیبایی ایران نوین میتوان به : پیوند مو ترمیم مو 
و همچنین برای اطلاع از قیمت و پزشک کاشت مو در کلینیک ایران نوین از لینک زیر اقدام نمایید :
کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X