انواع روش های کاشت مو و بهترین روش کاشت مو

انواع روش های کاشت مو و بهترین روش کاشت مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

انواع روش های کاشت مو و بهترین روش کاشت مو

هنگامی که فرد به دلیل عوامل ژنتیکی و ارثی یا هر دلیل دیگری به ریزش دائمی مو دچار می گردد و با درمان های موضعی و دارویی نیز ریزش مو بر طرف نمی شود ، بهترین راه حل درمان طاسی و تراکم کم مو ، انتخاب بهترین روش کاشت مو و پیوند مو می باشد .

روش های مختلفی جهت کاشت و پیوند مو وجود دارد که از جمله ی این روش ها می توان به روش ؛FIT،FUT،BHT،روش ترکیبی FIT و FUT و روش کاشت با دستگاه اتوماتیک اشاره نمود .

در روش کاشت مو ، جراح متخصص با روش انتخابی خود و با ایجاد بیحسی موضعی ، فولیکول های مورد نیاز جهت پیوند را از بانک موی پشت سر فرد برداشته و پس از جداسازی این فولیکول ها از ناخالصی ها به صورت تک به تک در خط رویش طراحی شده می کارد .

به دلیل گرفتن فولیکول های مو از خود فرد ، پیوند مو به خوبی جواب می دهد و پس طی یک مرحله ریزش مو در ماه چهارم پس از کاشت ، موها در چند ماه بعد رشد دائمی خود را شروع می کنند ، بطوری که می توان به طور عادی موها را کوتاه ، اصلاح و رنگ نمود.

انواع روش های کاشت مو

همانطور که گفته شد روش های مختلفی برای انجام کاشت مو وجود دارد. برای انتخاب روش مناسب برای هر فرد ابتدا باید روش های مختلف را شناخت و مزایا و معایب هر یک را دانست چرا که همه روش ها برای تمامی افراد مناسب نمی باشند و انتخاب روش مناسب به شرایط بیمار بستگی دارد. [caption id="attachment_18628" align="aligncenter" width="600"] بهترین روش کاشت مو[/caption]

کاشت مو به روش FUE

عملکرد روش FUE  به این شکل است که برای جداسازی فولیکول های مورد نیاز برای کاشت از ناحیه اهدا کننده، آنها را بوسیله پانچ های مخصوص استخراج می نمایند و سپس در ناحیه تحت درمان قرار می دهند. این روش برای افرادی که احتیاج به تراکم بالای کاشت مو نداشته و یا نمیخواهند خط ایجاد شده در روش FUT را داشته باشند انجام می گردد. این روش همچنین برای کاشت مو در نواحی کوچک مانند ابرو و مژه مناسب می باشد.

کاشت مو به روش FUT

در این روش ابتدا نوار باریکی را از پشت سر بیمار جدا می کنند و سپس فولیکول ها را از آن استخراج می نمایند. تفاوت روش FUT  با روش FUE در نحوه استخراج فولیکول ها می باشد. این روش از دقت بیشتری برای استخراج فولیکول ها همراه است و تعداد فولیکول های بیشتری را می توان در یک جلسه به دست آورد و در نتیجه تراکم موی کاشته شده در این روش بیشتر خواهد بود.

کاشت مو به روش  ترکیبی FUT و FUE

در این روش هر دو تکنیک FUT و FUE در یک جلسه برای بیمار انجام می گردد. این تکنیک برای افرادی که نیاز به تراکم بالای کاشت مو دارند که بدست آوردن آن توسط یکی از تکنیک ها قابل انجام نمی باشد، مناسب می باشد. در واقع با استفاده از این روش می توان به مزایای هر کدام از روش ها دسترسی پیدا کرد.

کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روش BHT یا پیوند موی بدن برای افرادی که فاقد بانک موی مناسب هستند انجام می شود. در این روش از موی بدن فرد برای انتقال به نواحی تحت درمان استفاده می شود. [caption id="attachment_18630" align="aligncenter" width="600"] روش کاشت مو[/caption]

چگونه بهترین روش کاشت مو را انتخاب کنیم؟

انتخاب بهترین روش کاشت مو برای هر فرد با توجه به شرایط بانک موی پشت سر فرد و مقدار تراکم لازم صورت می پذیرد . به عنوان مثال در افرادی که قصد ایجاد تراکم بالا و کاشت تعداد زیادی گرافت مو در یک جلسه را دارند ، روش FUT به دلیل برداشت نواری و تعداد زیادی گرافت در یک جراحی نسبت به روش های دیگر بهتر خواهد بود .

اما در مواردی مانند کاشت ابرو ، ریش یا سبیل به دلیل تعداد کم مورد نیاز از فولیکول های مو ، از دوش FIT که بدون نیاز به جراحی و توسط دستگاه پانچ می توان موهای پیوندی را برداشت و کاشت نمود ، استفاده می گردد .

افرادی که به دلایل مختلف با جراحی جهت برداشت فولیکول ها موافق نیستند  ، روش FIT برای آنها نسبت به روش FUT که فولیکول های مو به صورت نواری از طریق جراحی و بخیه زدن بدست می آیند ، مناسب تر خواهد بود . لذا تراکم مورد نیاز و وضعیت بانک مو پشت سر فرد تعیین کننده ی روش انتخابی توسط پزشک متخصص خواهد بود .

موفقیت حاصل از عمل کاشت مو تا حد زیادی به مهارت و تجربه ی کافی پزشک متخصص وابسته است ، لذا باید این عمل زیبایی حساس و ظریف توسط متخصص با تجربه ای صورت پذیرد که مهارت لازم را طی جراحی های متعدد کسب نموده است .
کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X