ضررهای اکستنشن مو چیست؟

ضررهای اکستنشن مو چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

ضررهای اکستنشن مو چیست؟

اکستنشن مو یک روش ترمیمی جهت ایجاد تراکم ، بلندی و حجیم کردن موهای ریزش یافته و کم پشت است . امروزه روش اکستنشن مو در بین زنان و دختران جوان رواج بسیار زیادی پیدا کرده به گونه ای که برخی از افراد بدون اطلاع از ضررهای اکستنشن مو ، از آن به طور بی وقفه استفاده می کنند .

[caption id="attachment_20181" align="aligncenter" width="600"] کاشت مو[/caption]

در این روش ، آرایشگر یا تکنسین با کمک روش های چون استفاده از کلیپس ، پیچاندن و چسب های حرارتی رشته هایی از موهای طبیعی انسانی یا مصنوعی را به طوری که قابل تشخیص نباشند ، لا به لای موهای فرد قرار می دهد ، این موها می تواند هم رنگ موهای طبیعی فرد باشند یا با رنگی متفاوت جهت مش یا هایلایت موها ، که ۳ الی ۴ ماه دوام خواهند  داشت .

ضررهای اکستنشن مو

در اکستنشن مو ، موهای مصنوعی و طبیعی به کار گرفته شده باید به ریشه موهای طبیعی فرد متصل گردد که این کار با هر روش و توسط هر فردی که صورت پذیرد ، به ریشه ی موهای فرد فشار آورده و در نهایت درست است که در دفعات اول و دوم ممکن است ، ریزش مو چندان محسوس نباشد ، اما با ادامه اکستنشن مو ، فرد به ریزش موی کششی دچار خواهد شد .

از مهمترین ضررهای اکستنشن مو این است که در این روش موها در اثر کشش و بسته شدن به نوعی ریزش به نام ترکشن آلوپسیا که همان ریزش موی کششی است ، دچار خواهند شد .

در این نوع الگوی ریزش ، موهایی که تحت فشار و کشیده شدن ، قرار دارند ریزش کرده و بتدریج فرد به طاسی دچار خواهد شد .

در افرادی که موهای خود را به حالت دم اسبی ، با فشار زیاد و محکم می بندند ، الگوی ریزش کششی نیز بسیار شایع است .

میزان آسیب دیدگی موهای طبیعی فرد در روش اکستنشن مو  بسته به تعداد دفعات اکستنشن و جنس موها متفاوت خواهد بود ، از این رو اگر می خواهید از روش اکستنشن مو  جهت ایجاد تراکم  و بلندی دلخواه خود استفاده کنید ، بهتر است به دفعات بسیار کم و با رعایت فاصله ی زمانی و فقط در صورت اضطرار استفاده نمایید .

به جای استفاده از روش آسیب زننده ی اکستنشن مو با مراجعه به یک پزشک متخصص مو به تقویت موهای خود بپردازید تا به صورت طبیعی از  تراکم مناسبی از موهای طبیعی برخوردار شوید.
از دیگر خدمات کلینیک زیبایی ایران نوین میتوان به : پیوند مو ترمیم مو 
و همچنین برای اطلاع از قیمت و پزشک کاشت مو در کلینیک ایران نوین از لینک زیر اقدام نمایید :
منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X