کاشت مو میکروسکوپی و توزیع مجدد موهای فرد

کاشت مو میکروسکوپی و توزیع مجدد موهای فرد

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

کاشت مو میکروسکوپی و توزیع مجدد موهای فرد

در روش کاشت مو میکروسکوپی با استفاده از بزرگنمایی بصری، فولیکولهای مو بصورت جداگانه از ناحیه اهدایی برداشته میشوند. این کار توسط پزشکان و پرستاران آموزش دیده انجام میشود. برش نواری باید بصورت حرفه ای انجام شود: زیرا مهمترین مرحله برای یک کاشت مو موفق است. نوار برداشته شده به قسمتهای کوچکتر شامل یک یا چند فولیکول تقسیم میشود. فولیکول های تکی در قسمت جلو سر پیوند میشوند. فولیکول های دوتایی یا چند تایی در قسمت بالای سر پیوند میشوند تا ظاهر متراکم تری داشته باشد. جراح هر گرافت مو را بطور جداگانه به سر پیوند میکند. این روش بسیار فشرده است و به ۳ تا ۵ متخصص پزشکی و پیراپزشکی نیاز دارد.  

استخراج واحد فولیکولی (FUE) چیست؟

در روش کاشت مو به روش FUE فولیکول های مو با استفاده از یک پانچ کوچک از ناحیه اهدایی جدا میشوند. پانچ جراحی یک سوزن میکرو با قطر ۰.۸ تا ۱ میلیمتر میباشد. روش FUE: در ابتدا جراح واحد فولیکولی مو را انتخاب میکند سپس با استفاده از پانچ فولیکول را بصورت کامل از ناحیه اهدایی جدا می نماید. فولیکول های برداشته شده بصورت تکی در ناحیه دریافت کننده پیوند میشوند. تنها مزیت این روش این است که به بخیه در ناحیه اهدایی نیاز نیست. این مزیت برای پزشکان هم بهتر است و هر پزشکی با تجربۀ کم در زمینه جراحی زیبایی میتواند از این روش برای کاشت مو استفاده کند. اشکال در این روش این است در هر جلسه تنها تعداد محدودی فولیکول پیوند میشوند. FUE  برای درمان نواحی کوچک مناسب است. درمان بسیار وقت گیر است. مهمترین مشکل روش FUE این است که در ناحیه اهدایی سوراخ های سوزن دیده میشوند و بعد به اسکار تبدیل میگردند.

میکروگرافت لیزری

برشی که فولیکول به آن پیوند میشود با یکی از دو روش زیر ایجاد میشود: با یک برش کوچک به وسیلۀ تیغ جراحی

کاشت مو با لیزر

لیزر باعث سوختگی بافت های اطراف برش میشود که باعث میشود انتخاب این گزینه مناسب نباشد به همین دلیل روش اول بکار گرفته میشود تا نتیجه بهتری دست آید.

چرا روش کاشت مو میکروسکوپی بهتر است؟

روش کاشت مو میکروسکوپی به رویکرد تخصصی تری نیاز دارد. در همان جلسه موهای بیشتری پیوند میشوند.(بیش از ۳۰۰۰!) اسکارها به سختی قابل رؤیت هستند. با روش بخیه تریکوفتیک، بعدها آثری از برش های جراحی باقی نمیماند.

از بین بردن اسکار روش FUT

از بین بردن اسکار روش FUT بسیار رایج است. در این فرایند پزشک با استفاده از روش بخیۀ تریکوفتیک که در آن فاصله بخیه ها بسیار کم هستند، هرگونه اسکار بجا مانده از روش FUT را از بین میبرد و کاملاً غیر قابل رؤیت میسازد. این کار تحت بیهوشی انجام میشود.
از دیگر خدمات کلینیک زیبایی ایران نوین میتوان به :
و همچنین برای اطلاع از قیمت کاشت مو در کلینیک ایران نوین از لینک زیر اقدام نمایید :

منبع : کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X