فواید و عوارض اکستنشن مو

فواید و عوارض اکستنشن مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

 فواید و عوارض اکستنشن مو

اکستنشن مو یک روش ترمیمی غیرتهاجمی مو است که در آن با استفاده از موهای طبیعی یا مصنوعی به ایجاد تراکم و پرپشت نمودن موهای ناحیه ی سر و مژه اقدام می گردد . موهای مورد نیاز در اکستنشن مو با روش های مختلفی چون ، چسب های حرارتی ، پیچاندن و یا کلیپس های مخصوص در لا به لای دیگر موهای طبیعی فرد قرار می گیرند . از آنجایی که عوارض اکستنشن مو به دلیل فشاری که بر موهای طبیعی فرد وارد می شود قابل توجه است، اغلب پزشکان این روش را به جز در موارد ضروری توصیه نمی کنند.

دوام موهای اضافه شده در روش اکستنشن مو با توجه به نوع اتصال و نیز نحوه ی مراقبت از آن ، ۳ الی ۴ ماه خواهد بود که در این مدت ، فرد می تواند با این موهای اضافه شده به مانند موهای طبیعی خود رفتار کرده ، با آنها به شنا برود ، ورزش کند و یا آنها را حالت دهد .

رنگ موهای اضافه شده می تواند هم رنگ دیگر موهای طبیعی فرد باشد یا متفاوت ، که در این صورت به عنوان مش در بین موها قرار می گیرند .

به دلیل ایجاد تراکم و طول دلخواهی از مو ، در روش اکستنشن ، این روش از محبوبیت زیادی در بین زنان و دختران جوان برخوردار است .

اما فواید و عوارض اکستنشن مو چیست ؟

فواید اکستنشن مو : با کمک روش اکستنشن مو در کمترین زمان ممکن بدون هیچ گونه درد و عمل تهاجمی می توان تراکم و طول مناسبی از مو را ایجاد نمود که این روش در بازیگران سینما و تلویزیون جهت هماهنگی با گریم صورت بسیار کارایی دارد .

به هنگام ایجاد مدل موی مورد نظر در آرایش عروس ، این روش در ایجاد مدلی زیبا برای آرایش عروس بسیار تاثیرگذار خواهد بود .

همچنین در ملاقات های حساس و مهم فرد می تواند در کمترین زمان ممکن ، تراکم دلخواهی از مو را ایجاد نماید و به خود ظاهر مطلوب تری ببخشد  .

عوارض اکستنشن مو : در هر سه روش اتصال موها، موی اضافه شده ، به موهای طبیعی فرد متصل می گردد ، از این رو در طول مدت قرار گیری موهای اضافه شده ، به پوست و ریشه ی موهای طبیعی فرد ، فشار زیادی وارد می گردد ، به گونه ای موجب ریزش کششی موها می گردد .

اگر چه در دفعات اول و دوم اکستنشن مو ، میزان ریزش مو خیلی محسوس نخواهد بود ولی با ادامه ی این روند و با فشار آمدن به ریشه ی مو ، ریزش مو  تشدید شده و ممکن است فرد به طاسی مبتلا گردد .

حتی در افراد دارای سابقه ی سردرد های مزمن و میگرن ، اکستنشن مو موجب تشدید این سردرد ها می گردد .

از آنجا که روش اکستنشن مو در آرایشگاه ها بدون هیچ نظارتی انجام می شود ، روش اصولی و استاندارد برای انجام این روش توسط آرایشگرها رعایت نمی گردد و از چسب های ضد حساسیت کراتینی که پایه ی گیاهی دارند ، ممکن است که استفاده نگردد ، لذا موجب بروز مشکلات پوستی در فرد می شوند . منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X