قیمت و هزینه اکستنشن مو

قیمت و هزینه اکستنشن مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

قیمت و هزینه اکستنشن مو

هزینه اکستنشن مو به عوامل مختلفی بستگی دارد. هزینه نهایی انجام اکستنشن مو به فاکتورهای زیادی شامل نوع و کیفیت مو، مقدار مو و طول مو و روش جایگذاری اکستنشن مو وابسته است. همچنین عامل دیگری که باید به آن توجه کنید، مقدار زمانی است که صرف قراردادن اکستنشن مو بر روی سر شما شده است.

 ماندگاری اکستنشن مو

اکستنشن مو در آرایشگاه ها جهت ایجاد تراکم و بلندی طول موهای زنان و دختران جوان استفاده می گردد .

در بازیگران نیز از این روش برای ایجاد موهای پرتراکم و مناسب با گریم مورد نیاز استفاده می شود .

در اکستنشن مو ، تکنسین یا آرایشگر با استفاده از موهای طبیعی انسانی یا مصنوعی هم رنگ با موی فرد یا رنگ متفاوت با آن ،  به کمک روش های اتصال حرارتی یا همان چسب های کراتینی ، کلیپس و یا روش پیچاندن ، موهای را لا به لای موهای فرد قرار می دهد .

با قرار دادن موهای مصنوعی یا طبیعی در لا به لای موهای طبیعی فرد ، حجم و بلندی مورد نیاز از مو ایجاد خواهد شد .

موهای اضافه شده به موهای طبیعی فرد قابل تشخیص نبوده و فرد می تواند با خیال راحت آنها را جمع کند .

[caption id="attachment_19195" align="aligncenter" width="600"] کاشت مو[/caption]  

ماندگاری موهای اضافه شده در روش اکستنشن مو با توجه به نحوه ی قرار گیری و مراقبت از آنها بین ۳ الی ۴ ماه دوام خواهند داشت و فرد به راحتی می تواند با آنها به شنا و ورزش های روزانه ی خود بپردازد.

حداکثر طول ایجاد شده موها در اکستنشن مو ، بین ۲۶ الی ۳۰۰ سانتی متر خواهد بود و با توجه به فشاری که موهای اضافه شده به موهای طبیعی فرد وارد می کنند و جهت جلوگیری از فشار آمدن بیش از حد به موی طبیعی فرد ، طول استاندارد اضافه شده باید ۲۲ سانتی متر باشد .

[caption id="attachment_17851" align="aligncenter" width="500"] قیمت و هزینه اکستنشن مو[/caption]

 

هزینه اکستنشن مو در آرایشگاه

استفاده بی وقفه و بدون استراحت از روش اکستنشن مو جهت ایجاد تراکم و بلندی در موها ، باعث ریزش مو و حتی طاسی در فرد می گردد ، لذا در صورت عدم نیاز به این کار ، از انجام آن خودداری کرده و با مراجعه به پزشک متخصص مو در جهت تقویت ریشه ای و موثر موهای طبیعی خود اقدام کنید  .

استفاده از موهای طبیعی انسانی جهت اکستنشن مو نسبت به موهای مصنوعی گران تر خواهد بود ، از این در آرایشگاه ها معمولا از موهای مصنوعی استفاده می گردد .

اگر چه هزینه اکستنشن مو در مراکز و آرایشگاه های مختلف ، متفاوت است اما به طور کلی ، هزینه ی این روش ترمیمی ، با توجه به تعداد رشته های مورد استفاده ، نوع موها و روش اتصال و مدت زمان لازم برای انجام این عمل تعیین می شود .

چه عواملی بر قیمت و هزینه اکستنشن مو تأثیر می گذارد؟

تنوع قیمت اکستنشن مو تحت تأثیر عوامل زیادی است. به جز نوع مو، عوامل دیگری نیز وجود دارد که بر این قیمت اثر دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

  • مقدار مو و طول موی استفاده شده:

هرچه طول موهایی که بر روی سر چسبانده می شود بیشتر بوده و تعداد آن نیز بیشتر باشد، هزینه اکستنشن مو بیشتر می شود. مقدار ایده آل مو بسیار بستگی به حجم و طول موهای خود فرد دارد. مسلم است که اگر فرد به دنبال داشتن موهای بلندتری باشد، باید هزینه و وقت بیشتری نسبت به زمانی که تنها می خواهد موهای کوتاه یا با قد متوسط پر پشت تری داشته باشد صرف کند.

  • کیفیت موهای استفاده شده:

این مورد یکی از مهمترین عوامل تأثیر گذار در انتخاب مو و هزینه آن است. اغلب اکستنشن های مو از موی طبیعی و سالم و تمیز افراد هندی درست می شود. یکی از موارد تمایز اکستنشن مو این است که لایه کوتیکول آن سالم باقی بماند. کوتیکول، بیرونی ترین لایه ساقه مو است. اکستنشن موی رمی به دلیل کیفیت بالاتری که دارد، به طبع محدوده قیمت بالاتری نیز دارد. همچنین از موی طبیعی مالزیایی، اسپانیایی و برزیلی نیز برای ساخت اکستنشن موی طبیعی استفاده می شود.

هنگام مراجعه برای خرید بهترین و با کیفیت ترین اکستنشن مو، باید به سالم بودن و پر بودن حجم موها توجه نمایید. فروشندگان ممکن است برخی اکستنشن های موی هندی را با کیفیت پایین و قیمت های پایین به شما معرفی نمایند. اگر می خواهید بهترین هزینه را برای خرید اکستنشن موی خود داشته باشید، بهتر است از خرید این نوع اکستنشن های مو خودداری کنید. بسیاری از محصولات اکستنشن مو با قیمت پایین، خشک و رشته رشته به نظر می رسند.

  • منطقه جغرافیایی:

استفاده از اکستنشن مو در شهرهای بزرگ همواره با هزینه های بیشتری همراه است زیرا معمولاً سالن های زیبایی در این شهرها، دستمزد بیشتری می گیرند. همچنین در یک شهر بزرگ نیز، هزینه اکستنشن مو در مناطق مختلف شهر ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد.

  • دوام:

 برخی از انواع اکستنشن مو دارای دوام و ماندگاری بالاتری نسبت به انواع دیگر هستند. ماندگاری اکستنشن مو به طور مستقیم تحت تأثیر کیفیت آن است که بر روی قیمت آن نیز تأثیر می گذارد. دوام اکستنشن مو به طور نرمال حتی در صورت استفاده مداوم بیش از ۱۲ ماه است. با مشاهده خشک شدن و رشته رشته شدن تارهای موی اکستنشن، می توانید بفهمید که عمر استفاده از این محصول به اتمام رسیده است.

[caption id="attachment_17850" align="aligncenter" width="250"] اکستنشن مو[/caption]

مقایسه قیمت موی طبیعی و موی مصنوعی

قیمت موی طبیعی به طبع بسیار بیشتر از موی مصنوعی است. قیمت اکستنشن طبیعی مو به نوع موی انتخابی بستگی دارد. گرانترین اکستنشن طبیعی مو از موهای کاملاً دست نخورده و سالم انسان تشکیل شده است. یعنی از هیچ ماده شیمیایی یا حالت دهنده ای در این مو استفاده نشده باشد. در صورت انتخاب بهترین اکستنشن مو ، از تمام هزینه پرداختی خود استفاده خواهید کرد. اگر به دنبال ظاهری طبیعی و زیبا و ماندگاری بالا هستید، انتخاب با کیفیت ترین اکستنشن مو که طبیعتاً هزینه بیشتری نیز دارد، بهترین گزینه خواهد بود.

موهای مصنوعی ارزان تر از موهای طبیعی هستند. یکی از ویژگی های اکستنشن های موی مصنوعی این است که مانند موی طبیعی تحت تأثیر رطوبت و باران تغییر شکل نمی دهند. البته در این نوع موها، امکان حالت دهی به مو و رنگ کردن مو نیز وجود ندارد. به صورتی که نمی توان آنها را فر، مجعد، صاف یا خشک کرد. از آنجایی که اکستنشن های موی مصنوعی ماندگاری کمتری نسبت به موهای طبیعی دارند، در بلند مدت ممکن است هزینه بیشتری را برای مصرف کننده رقم بزنند.

مقایسه هزینه انواع روش های نصب اکستنشن مو

هزینه اکستنشن مو همچنین به روش نصب اکستنشن بر روی موهای قبلی فرد نیز بستگی دارد. در اینجا به چند روش رایج برای نصب اکستنشن اشاره می شود:

روش بافت: این روش از جمله رایج ترین روش های نصب اکستنشن بر روی مو می باشد. در این روش اکستنشن ها بر روی موی قبلی فرد بافته می شوند. روش بافت مناسب ترین روش برای افرادی است که به دنبال پر پشت تر نشان دادن قسمت های کم پشت مو هستندو جزو روش های نسبتاً گران تر است.

اکستنشن موی فنری: در این روش اکستنشن ها توسط چند فنر مسی به مو وصل می شوند. اکستنشن ها با فشار دادن فنر مسی به پایین به موی شما وارد شده و توسط ابزار مخصوصی موی طبیعی فرد و اکستنشن متصل شده را در حالت طبیعی و اصلی خود قرار می دهد. در این روش از هیچ ماده شیمیایی استفاده نمی شود و فشار وارد شده به مو در کمترین حد است. هزینه اکستنشن موی فنری متوسط است.

باندینگ سرد: در این روش از یک پلیمر کراتینی برای وصل کردن اکستنشن ها به مو استفاده می شود. این روش بسیار ملایم تر از باندینگ حرارتی است و تا ۶ ماه ماندگاری دارد. به همین دلیل است که نصب اکستنشن مو به این روش هزینه بیشتری نسبت به سایر روش ها دارد.

باندینگ حرارتی: روش باندینگ حرارتی یا باندینگ داغ، اقتصادی ترین روش نصب اکستنشن مو است و در آن از یک چسب گرم برای نصب موهای اکستنشن بر روی موهای اصلی استفاده می شود.

هزینه مراقبت و نگهداری

یکی دیگر از مواردی که در تخمین قیمت اکستنشن مو باید به آن توجه نمود، مراقبت و نگهداری اکستنشن است. شما ممکن است پس از انجام اکستنشن نیاز داشته باشید تا ماهی یک بار برای ترمیم یا جدا کردن اکستنشن ها به سالن زیبایی خود مراجعه نمایید.

نصب اکستنشن با کلیپس، کم هزینه ترین روش

 اگر پس از بررسی تمام موارد بالا باز هم با هزینه اکستنشن مو مشکل داشتید، شما می توانید از اکستنشن های کلیپسی استفاده نمایید که به صورت موقت و بسیار راحت بر روی سر نصب شده و کمترین هزینه ممکن را دارند.

منبع: کلینیک تخصصی کاشت ابرو، و کاشت مو  ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X