همه چیز درباره کاشت مو بانوان

همه چیز درباره کاشت مو بانوان

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

 همه چیز درباره کاشت مو بانوان

از زمانی که ۹۰% مردان کشور کاشت مو را به عنوان بهترین گزینه انتخاب کرده اند، زنان هم به این فکر افتادند که کاشت مو برای آنها هم می تواند گزینه خوبی باشد که معمولا اینطور نیست. از این رو روش های کاشت مو بانوان نیز روز به روز در حال پیشرفت است.

تعداد کمی از زنان به علت ریزش مو می توانند خواهان این روش باشند و این به این دلیل است که بسیاری از زنان ریزش موی پراکنده دارند؛ این به این معنی است که زنان معمولا موهای کم حجم و نازکی در تمام سر خود دارند که شامل اطراف و پشت سر می باشد و این مناطق به عنوان مناطق کمک کننده در مردان شناخته شده است .این قسمت هایی می باشد که موی سر برای پیوند در قسمت های دیگر برداشته می شوند.

ریزش مو در زنان و مردان

در مردان مناطق کمک کننده را مناطق ثابت می نامند؛ به این معنی که مو و فولیکول ها در این قسمت ها تحت تاثیر DHT ،که فولیکول ها را در نقاطی از سر به الگوی طاسی مردانه دچار می کند، تحت تاثیر قرار نمی دهد.

[caption id="attachment_15344" align="aligncenter" width="750"] کاشت مو بانوان[/caption]

شکل ریزش موی زنان در تمامی سر به صورت پراکنده می باشد. مناطق کمک کننده موی سر زنان تحت تاثیر منافذ کشنده تسترون می باشد؛ به این معنی که اگر شما موی سر را بتراشید و منافذ آن را در این مناطق کمک کننده جفت کنید و در جای دیگری از سر بکارید، رشد مو اتفاق می افتدبسیاری از دکترها که سعی در کاشت مو در نقاط بی ثبات سر را دارند سوای کاری بیهوده انجام دادن به فکر کسب درآمد از بیماران می باشند .

تفاوت دیگر شکل طاسی در زنان و مردان خط پیشانی آنان می باشد بر عکس مردان ، زنان با تحمل ریزش موی خود هنوز از ریزش موی جلوی سر خود مواظبت می کنند. آنان نگران نیاز داشتن به کاشت مو در جلوی سر خود نیستند در عوض بیشتر نگران کم حجم شدن موی خود در وسط و پشت سر خود هستند .هر چند کاشت مو تاثیر زیادی در حجم مو ندارد و فقط انتقال مو از یک نقطه به نقطه ی دیگر است.

چه زنانی برای انجام کاشت مو مناسب هستند؟

بر طبق گزارشات تعداد کمی از زنان داوطلب جراحی کاشت مو بانوان هستند . تقریبا ۵.۲% از این روش سود میبرند. این افراد باید شرایط زیر را داشته باشند:

  • زنانی که ریزش موی انان غیر هورمونی میباشد
  • زنانی که الگوی متمایزی از طاسی، شبیه به الگوی طاسی مردانه را تجربه میکنند.
  • زنانی که جراحی های پلاستیک داشته و بریدگی هایی در اطراف سر خود دارند
  • زنانی که شکل طاسی مشخصی مانند مردان در سر خود دارند که شامل:عقب نشینی موی سر,تارهای نازک مو و... است.
  • زنانی که از طریق تروما از ریزش مو رنج می برند، از جمله قربانیان سوختگی، زخم ناشی از حوادث و سوختگی های شیمیایی
  • زنان مبتلا به آلوپسی کششی، این ریزش مو به علت کشیدن بیش از حد موها بوجود می آید.

[caption id="attachment_15343" align="aligncenter" width="750"] کاشت مو بانوان[/caption]

گزینه های ترمیم مو برای زنان

قبل از انجام کاشت مو، بیماری ریزش مو در زنان باید توسط پزشک مورد بررسی قرار بگیرد تا علل ریزش مو و امکان درمان توسط روش های مختلف را بررسی کند. گزینه های پیوند موی زنان همانند مردان است و جراح تصمیم خواهد گرفت  که کدام روش بهترین گزینه برای دستیابی به نتایج مورد نظر است. همچنین پزشک ممکن است تصمیم به استفاده از درمان های پزشکی دیگر قبل از انجام کاشت مو بگیرد. الگوی طاسی در زنان باید با دقت مشخص شود تا اطمینان حاصل گردد که کاندید مناسبی برای روش پیوند مو می باشند. در مواقعی الگوی ریزش مو در زنان متفاوت است. برای کاشت مو نیاز به وجود موهای پایدار در دو طرف و پشت سر می باشد در حالی که زنان در معرض ریزش مو در سر تا سر پوست قرار دارند و این واقعیت باعث می شود زنان نامزد خوبی برای یک روش پیوند مو به عنوان درمان دائمی ریزش مو نباشند.

با توجه به موارد گفته شده هر زن مبتلا به ریزش مو از یک روند ترمیم مو استفاده نمی کند. قبل از شروع درمان پزشک باید تمامی موارد را در نظر بگیرد و تعداد موهای دائمی که بیمار در حال حاضر روی پوست سر دارد و می تواند در روند ترمیم مو استفاده کند را برآورد نماید.

از دیگر خدمات کلینیک ایران نوین در زمینه زیبایی پوست ، مو و صورت میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
همچنین با مراجعه به صفحات پزشک کاشت مو ، قیمت کاشت مو میتوانید اطلاعات بیشتری نسبت به پزشک و قیمت کاشت مو داشته باشید.
کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X