بهترین روش کاشت موی طبیعی در صورت آقایان

بهترین روش کاشت موی طبیعی در صورت آقایان

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین روش کاشت موی طبیعی در صورت آقایان

مردان در سنین مختلف ممکن است در اثر سانحه ، جراحی ، سوختگی ، استرس و حتی در اثر عامل ژنتیک ، دارای ریش و سبیل پر پشتی نبوده و یا به ریزش ناحیه ای مو در ریش و سبیل دچار گردند . جهت درمان این نوع عارضه در مردان ، ابتدا با مراجعه به پزشک متخصص مو و تشخیص  علت دقیق عامل ایجاد کننده ی ریزش مو در ریش و سبیل ، به درمان مورد نیاز که بعضاً کاشت موی طبیعی در صورت است، اقدام خواهد شد .

در برخی موارد با از بین بردن عامل ایجاد کننده، ریزش مو در ریش و یا سبیل متوقف شده و مجددا موها رشد خواهند کرد ، به عنوان مثال در افرادی که استرس و فشار روانی بالایی را تحمل می کنند ، با از بین بردن این عامل ، ریزش مو متوقف و تراکم مناسبی از مو در ریش و سبیل ایجاد خواهد شد .

روش کاشت ریش و سبیل طبیعی ، آخرین راه حل ایجاد تراکم مو در این نواحی از صورت می باشد ، زیرا در صورتی که بتوان با داروهای موضعی و درمانی ، ریزش مو را متوقف و تراکم مناسبی از مو را ایجاد نمود ، کاشت مو و پیوند مو در این نواحی بیهوده خواهد بود .

جهت کاشت ریش و سبیل طبیعی ، روش های مختلف جراحی وجود دارد که به این نوع جراحی عمل زیبایی کاشت و پیوند مو گفته می شود .

دو روش متداول FIT و FUT ، از جمله روش های رایج و موفق در زمینه کاشت ریش و سبیل طبیعی هستند که با انجام سالانه هزاران عمل کاشت گرافت در سراسر دنیا ، آزمون و آزمایش های مختلفی را با موفقیت پشت سر گذاشته اند .

 روش کاشت موی طبیعی در صورت با متد FIT

در این روش ، جهت کاشت مو از بانک موی پشت سر فرد که در مقابل هورمون ریزش مقاوم هستند ، استفاده می گردد .

در روش FIT ، به کمک دستگاهی به نام پانچ ، گرافت های مو از ریشه خارج شده ، پس از جداسازی ناخالصی هایی چون چربی و پوسته ، استریل می شوند و در نهایت متخصص فولیکول های مو را به صورت تک به تک در خط رویش طراحی شده ی ریش یا سبیل توسط پانچ می کارد .

در این روش بدون جراحی و نیاز به بخیه زدن ، می توان حجم مورد نیاز از مو را از بانک موی پشت سر فرد برداشت نمود .

روش کاشت ریش و سبیل با متد FUT

در این روش ، متخصص با ایجاد بیحسی موضعی ، به کمک جراحی ، نوار باریکی از فولیکول های مو را از بانک موی پشت سر فرد جدا نموده ، محل برداشت مو بخیه زده می شود و فولیکول های مو با دقت از هم جدا می شوند و به صورت جداگانه در خط رویش طراحی شده ی ریش یا سبیل با ایجاد شکاف های بسیار ریز و با کمک ابزار مخصوص جراحی ، با دقت و ظرافت بالای کاشته می شوند .

در روش FUT ، می توان حجم بالایی از فولیکول های مورد نیاز را طی یک جلسه برداشت و کاشت نمود .

اما بهترین روش کاشت موی طبیعی در صورت کدام روش است ؟

اگرچه در روش FUT می توان حجم بالایی از فولیکول مورد نیاز را برداشت و تراکم بالایی از مو را ایجاد نمود ، اما این روش به دلیل نیاز به جراحی و بخیه کردن ، مورد قبول افرادی که از جراحی و جای اسکار پس از آن ترس دارند ، نیست .

روش FIT ، جهت کاشت موی طبیعی در صورت ، روش مناسب تری خواهد بود زیرا جهت کاشت ریش و سبیل طبیعی ، تراکم بالایی از فولیکول های مو نیاز نخواهد بود و می توان حجم مورد نیازی از فولیکول ها را بدون نیاز به جراحی در محل برداشت ، خارج نموده و همچنین با تراکم مناسبی در محل کاشت بدون جراحی ، به کاشت موی طبیعی در ریش یا سبیل اقدام نمود  .

منبع: کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X