بهترین زمان کاشت موی سر بانوان

بهترین زمان کاشت موی سر بانوان

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین زمان کاشت موی سر بانوان

تصمیم گیری برای کاشت مو یک تصمیم بزرگ است. جنبه های مختلفی از جمله انتخاب کلینیک پیوند تا تصمیم گیری در مورد بهترین زمان برای انجام عمل کاشت مو، مواردی هستند که باید قبل از اقدام به این کار آنها را در نظر بگیریم. به خصوص کاشت موی سر بانوان به دلیلی تاثیری که بر زیبایی آنها دارد از حساسیت بالایی برخوردار است. عوامل مختلفی در زمان تصمیم گیری برای بهترین زمان پیوند وجود دارد که امروز ما قصد داریم به آنها بپردازیم.

روش های کاشت مو در هر فردی متفاوت است اما بهترین زمان برای پیوند در اکثر موارد مشابه است. از بهترین سن برای دریافت پیوند تا بهترین زمان سال برای پیوند و تمام اطلاعاتی را که برای پیوند شما لازم است را در این مطلب بررسی خواهیم نمود.

کاشت موی FUE چیست؟

بسیاری از پزشکان روش پیوند مو به روش FUE را به بیماران خود پیشنهاد می کنند. بدین ترتیب می توان انتظار موثرترین و طبیعی ترین پیوند مو را داشته باشید. این روش با استفاده از فولیکول های موی فرد از ناحیه اهدا کننده سر(معمولا پشت و یا از اطراف ) که به ناحیه گیرنده پیوند زده شود انجام می شود.

با اطمینان از این که موهای پیوند زده شده با این روش به طور طبیعی رشد خواهند کرد و این پیوند به تقلید از الگوی طبیعی موی خود شماست، پیوند موی FUE در بسیاری از کلینیک های پیوند مو صورت می گیرد.

آیا میتوان کاشت موی سر بانوان را در هر سنی انجام داد؟

ممکن  است به دلایل مختلف ریزش مو در هر سنی رخ دهد. در مواردی ممکن است موی شما در قسمت جلو شروع به ریزش کند و خطوط موی پیشانی شما کمی عقب تر خواهد رفت.

بسیاری از افراد ۱۸ تا ۲۹ سال از عقب رفتن خط موهایشان نگران هستند، در حالیکه این یک فرآیند طبیعی در رشد و نمو است. بنابراین عقب رفتن خط مو به دلیل افزایش سن جای نگرانی ندارد و نیازی به کاشت موی سر بانوان در این موارد نمی باشد.

هیچ سن خاصی برای بهترین زمان پیوند مو وجود ندارد. اما در بعضی موارد ممکن است فرد خیلی جوان باشد و یا ممکن است ریزش مو به اندازه کافی شدید نباشد. در کلینیک های ترمیم مو معمولا به آنهایی که جوان هستند توصیه می کنند تا در مورد پیوند مو تحقیق بیشتری کنند. معمولا این کلینیک ها همیشه با مشاوره صادقانه خود به شما اطمینان می دهند تا به درمانی که نیاز ندارید فکر هم نکنید.

چه زمانی از سال برای پیوند مو مناسب تر است؟

علاوه بر زمان لازم برای پیوند مو باید به فرایند بهبودی آن نیز فکر کنید. برای فرایند بهبودی معمولا بین ۷ تا ۱۴ روز کاری را جهت استراحت به شما توصیه خواهند کرد. بنابراین توصیه نمی شود در طی یک دوره شلوغ کاری پیوند مو را انجام دهید.

همچنین اگر شما در حال برنامه ریزی برای تعطیلات طولانی در فصل تابستان هستید فکر پیوند مو را از ذهنتان خارج کنید چون پیوند مو در هفته قبل از تعطیلات تابستانی فکر خوبی نیست.

با این حال این به این معنا نیست که شما نباید بعد از پیوند مو به تعطیلات بروید اما مهم است که به یاد داشته باشید که توصیه ما این است که ۱۴ روز اول درمان از برخورد نور مستقیم خورشید به سر جلوگیری شود.

قبل از کاشت موی سر بانوان

بانوان باید توجه داشته باشند که مراجعه به متخصص کاشت مو قبل از تصمیم گیری نهایی یکی از مهمترین گام ها در موفقیت کاشت مو می باشد. در طی جلسه مشاوره پزشک و متقاضی باید تمامی جوانب کاشت مو، سوابق بیمار، محدودیت ها و فواید کاشت مو، هزینه درمان و... را مورد بررسی قرار دهند. پزشک باید وضعیت فیزیکی و روحی بیمار را به دقت بررسی کرده و در مورد سوابق پزشکی شخص اطلاعات کاملی کسب کند. انگیزه های بیمار و اهداف او در درمان موارد مهمی هستند چرا که ممکن است برخی از افراد از فرآیند کاشت مو آگاهی نداشته و یا انتظارات غیر واقعی از نتایج داشته باشند که تمامی این موارد موجب ایجاد نارضایتی می گردد. درست که کاشت مو یک روش مطمئن و همیشگی برای درمان ریزش مو است اما مشاهده نتایج آن به صبر و بردباری نیاز دارد و به همین دلیل بیمار باید قبل از شروع درمان از تمامی مراحل آن آگاهی داشته باشد.

کاشت موی سر بانوان در چه مواردی به کار برده می شود؟

کاشت مو برای بانوان دارای محدودیت هایی است به همین جهت حتی الامکان از این روش برای درمان ریزش مو در زنان استفاده نمی گردد. یکی از این محدودیت ها این است که برای انجام کاشت مو نیاز به تراشیدن سر بیمار وجود دارد که اکثر بانوان تمایلی به تراشیدن موهای سرشان ندارند. بنابراین از کاشت موی سر بانوان در موارد خاص مانند طاسی آندروژنیک استفاده می شود و تحت هیچ شرایطی در مواردی مانند ریزش موی هورمونی و یا ریزش موی ناشی از کمبود ویتامین ها از این روش استفاده نمی گردد.
کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X