نکاتی در مورد طب سوزنی گوش

نکاتی در مورد طب سوزنی گوش

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

 نکاتی در مورد طب سوزنی گوش

طب سوزنی گوش بوسیله دکتر نوجیر فرانسه در سال ۱۹۵۲ کشف و پایه ریزی شد. بر اساس یافته های دکتر نوجیر نقشی از بدن انسان در روی گوش قرار دارد که مثل نقشه انسان در مغز می باشد. وقتی بیماری در بدن بروز می کند تغییراتی در روی هومنکلوس (نقشه انسان در مغز) مغزی نیز بروز می کند.

مطالعات بعدی نشان داد که متعاقب این تغیرات در مغز تغییراتی (الکتریکال پوتانسیلی) در گوش شخص بیمار نیز مشهود می گردد. در نتیجه گوش انسان همانند نقشه روی مغز عمل کرده و می تواند اعمال کنترل و درمان بیماری را در بدن انجام دهد. وقتی با این نقشه و روش کار با ان آشنا شویم هم می توانیم بیمارها را قبل ار بروز شناسایی کنیم و هم در کنترل آنها از طب سوزنی گوش استفاده کنیم.

چه کسانی باید یاد بگیرند:

۱-تمامی پزشکان عمومی

۲-متخصص بیهوشی

۳-فوق تخصص های درد

۴-متخصص طب فیزیکی و ورزشی

کاربردهای طب سوزنی گوش

کمک به تشخیص بیماری ها

طب سوزنی گوش تشخیصی کمک بسیار زیاد می کند به:

تشخیص موضع بیماری .

ریشه یابی عوامل تشدید کننده که شاید بیمار به شما نگفته است مثل (عفونتها, فشارهای عصبی, افسردگی, درگیری های ارگانهای داخلی مثل معده , روده).

کمک به تشخیص بیماری ها قبل از شرح حال.

تشخیص بیماریها قبل از بروز آنها .

سیر پیشرفت.

کمک در درمان بیماریها:

طب سوزنی گوش بر بیش از ۱۰۰بیماری تاثیر بسیار قویی درمانی دارد. از جمله ,آلرژی ,سر دردها, میگرن, کتف یخ زده, درد آرنج, زخم معده یبوست, چاقی و….

کنترل درد سریع دردهای عضلانی و اسکلتی :

نکته مهم طب سوزنی گوش آن است که سرعت کنترل درد آن در بیماری های عضلانی و اسکلتی فوق سریع است. برای مثال یک کتف منجمد ممکن است

یک جلسه درمان شود و یا در حملات سر درد میگرنی ,سریعا می توان بدون دارو حملات سردرد را کنترل کرد یا در زانو درد و یا درد با منشا

نورولوژیک مثل ترآژمینال نورولوژی کنترل درد طب سوزنی گوش میتواند بسیار کمک کننده باشد.

کنترل وزن و اشتها:

طب سوزنی گوش یکی از بهترین روشها برای کنترل اشتها, کاهش وزن و سایز در افراد چاق می باشد و همچنین تاثیر بسیار عالی روی تنظیم آنزیمهای کبدی این بیماران(کبد چرب) می گذارد.

ترک اعتیاد :

طب سوزنی گوش یک از بهترین روشهای ترک اعتیاد مواد مخدر میباشد . در کتب طب سوزنی پروتوکلهای خاصی جهت ترک اعتیاد نوشته شده است که بیشتر انها بسیار موثر در ترک اعتیاد میباشند.

بحران دارویی:

طب سوزنی گوش میتواند مصرف دارو را بسیار کاهش دهد. هنگامی که بیمار به سقف مصرف دارویی خود رسیده است طب سوزنی گوش ابزار قویی در دست پزشک میباشد.

روشهای افزایش سرعت تجربه:

جهت افزایش سرعت آموختن و کسب تجربه ,پزشکان یا خود باید قدم به قدم تجربه کسب کنند یا با دوستان و همکاران خود مشاوره کنند و از اندوخته دیگر

همکاران استفاده نمایند. جهت تسریع در آموزش و افزایش سرعت انتقال تجربه ,گروه

Iran ear acupuncture

و فعال شده است که شما بتوانید درآن عضو شده و نه تنها از تجارب اعضای با سابقه استفاده نمایید بلکه آخرین مقالات اطلاعات طب سوزنی را نیز دریافت کنید.

آیا می دانید در گروه ما:

متخصصین طب فیزیکی ,ورزشی, نورولوژی, روماتولوژی, داخلی, , چشم پزشک, جراح زنان, جراح گوش وحلق وبینی, متخصصین بیهوشی و… در حال کارند.

منبع : کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X