معایب و مزایای کرایولیپولیز

معایب و مزایای کرایولیپولیز

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

معایب و مزایای کرایولیپولیز

همانطور که در مقالات قبلی پیکرتراشی توضیحات اعلام شد به بررسی معایب و مزایای کرایولیپولیز می پردازیم. امروزه برخورداری از یک اندام زیبا و متناسب با توجه به اثرگذاری مستقیم آن بر اعتماد به نفس فرد در روابط اجتماعی و کاری باعث شده ، افرادی که چربی های اضافی در نواحی مختلف بدن دارند به فکر رفع سریع آنها با متدهای  پیشرفته پزشکی باشند.

حذف چربی با روش کرایولیپولیز

یکی از این روش های برطرف کننده ی سریع چربی های اضافه ، روش کرایولیپولیز است.

روش پیشرفته ی کرایولیپولیز دارای تاییدیه سازمان دارو و غذایی آمریکا (FDA) است.

در این روش ، با شیوه ی غیرتهاجمی چربی و سلول های چربی به شکل قابل توجهی در نواحی مختلف بدن حذف می شوند.

وجه تمایز روش کرایولیپولیز در مقایسه با دیگر روش های پیکرتراشی یا همان حذف چربی های اضافی نواحی مختلف بدن در استفاده از تکنولوژی سرما همراه با خلا و فشار منفی وکیوم جهت حذف سلول های چربی و کاهش سایز آنها ، تعداد جلسات کم ، برگشت ناپذیری و غیرتهاجمی ( عدم نیاز به جراحی ) است.

روش کرایولیپولیز جهت حذف چربی های سلولیتی بدشکل کننده ی بدن است نه چربی های قهوه ای که به راحتی با رژیم غذایی و انجام فعالیت حذف می شوند.

چربی های سلولیتی بدن در اثر اختلالات هورمونی ایجاد می شوند و ربطی به پرخوری یا عدم فعالیت کافی ندارند.

مزایای کرایولیپولیز

یکی از مهمترین مزایای کرایولیپولیز این است که در صورت برطرف نمودن چربی های سلولیتی امکان برگشت آنها سه تا چهار سال طول خواهد کشید.

در روش کرایولیپولیز، به ناحیه ی پر چربی، در عمق دو سانتیمتری گرما داده می شود تا تری گلیسریدهای موجود در بافت چربی به کریستال تبدیل شده و در نتیجه گلبولهای سفید چربی ها ، آنها را به عنوان جسم خارجی تلقی کرده و هضم کنند.

با یک جلسه کرایولیپولیز، فرد بین چهار تا دوازده سانتی متر از سایز خود را کم خواهد کرد.

در صورت استفاده از دستگاه های کرایولیپولیز استاندارد آن هم در مراکز تخصصی توسط پزشک معالج ، روش کرایولیپولیز ایمن و بدون عارضه خواهد بود .

در این روش ، با اعمال گرما ، تعداد سلول های چربی کم می شود نه حجم آنها .

پس از استفاده از روش کرایولیپولیز ممکن است فرد دچار افتادگی و شل شدن اندام مخصوصا در ناحیه ی شکم گردد که با کمک دستگاه اندرمولوگ و RF با کم کردن مقدار بیشتری از چربی ها می توان این افتادگی را برطرف نمود.

در مراکز غیرتخصصی سودجویان با هزینه های ارزان و روش های غیرعلمی با دستگاه کرایولیپولیز اقدام به رفع چربی های اضافی مراجعین می کنند که نه تنها این کار منجر به حذف اصولی چربی ها نمی گردد بلکه باعث وارد شدن صدمات جبران ناپذیری به سلامتی فرد و صرف هزینه های بدون نتیجه خواهد شد.

منبع: کلینیک تخصصی لاغری و تناسب اندام ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X