جراحی پیکر تراشی چیست؟

جراحی پیکر تراشی چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

جراحی پیکر تراشی چیست؟

عمل جراحی پیکر تراشی بدن ، شامل تکنیک های مختلفی است که توسط جراحان زیبایی استفاده می شود تا تقریبا هر قسمت از بدن را تغییر شکل دهند. از طریق جراحی پیکر تراشی، می توان با استفاده از روشی موثر، چربی هایی از بدن بیماران را که با رژیم غذایی و ورزش نابود نمی شوند را از بین برد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع مختلف جراحی های پیکر تراشی موارد زیر را مطالعه فرمایید.

عمل های جراحی غیر تهاجمی پیکرتراشی

پیکر تراشی بازو 

پوست معمولا به دلیل پیری و یا کاهش وزن زیاد در قسمت بازو ها انعطاف پذیری خود را از دست می دهد. جراحی پیکر تراشی در بازو پوست های اضافی و کشیده شده را بر می دارد و نتیجه آن داشتن بازوانی جوان تر و زیبا تر خواهد بود. بیمارانی که در بازوان خود چربی بیش از حد دارند ممکن است تصمیم بگیرند با عمل لیپوساکشن و یا سایر روش های زیبایی، پوستی زیبا و حیرت انگیز داشته باشند. بسیاری از بیماران قبل از عمل حاضر به پوشیدن لباس هایی که بازوان آن ها را به نمایش بگذارد نبودند اما بعد از انجام این عمل اعتماد به نفس آن ها افزایش پیدا کرده است.

لیپوساکشن

لیپوساکشن به یکی از محبوب ترین روش های جراحی پیکر تراشی بدن تبدیل شده است چرا که اجازه می دهد جراح مناطقی از بدن را دوباره پیکر بندی کند! با استفاده از تنها چند برش کوچک، جراح شما می تواند چربی های رسوب شده و پایدار در بدن شما را مورد هدف قرار داده و به طور دائم سلول های چربی را از منطقه حذف کند. در حال حاضر روش های مختلفی از عمل لیپوساکشن در دسترس وجود دارند. شما می توانید با جراحتان درباره تکنیک مناسب بحث کنید و بهترین روش را انتخاب نمایید. از روش های مختلف لیپوساکشن می توان به لیپوساکشن با استفاده از التراسونیک، لیپوساکشن و... اشاره کرد. هر روش از لیپوساکشن دارای مزایا و خطراتی می باشد که جراح زیبایی با تجربه می تواند به شما کمک کند تا با توجه به مشکلتان، مناسبترین روش را انتخاب نمایید.

جراحی پیکرتراشی به روش تهاجمی

جراحی پیکر تراشی روشی بسیار مفید برای کاهش وزن چشمگیر می باشد. عمل های پیکرتراشی به روش های مختلفی می تواند انجام شود. به همین دلیل یکی از سوالاتی که همواره برای بیماران پیش می آید این است که کدام روش پیکرتراشی مناسب تر است؟

اثربخشی عمل جراحی پیکر تراشی

یکی از سوالات رایج در بین بیماران و متقاضیان عمل های پیکرتراشی این است که کدام یک از روش هایی که امروز تحت عنوان جراحی لاغری یا پیکرتراشی بدن (نظیر بای پس معده، باندینگ معده و اسلیو معده) انجام می شود موثر تر است؟ عوامل موثر بر اثربخشی یک عمل جراحی پیکرتراشی عبارتند از:
  • انجام شدن این عمل ها توسط جراح متخصص
  • انجام شدن این عمل ها در بهترین کلینیک پیکر تراشی و لاغری به صورتی که بیمار از تمامی مراقبت های پس از عمل ، ارائه رژیم های مناسب بعد از عمل توسط کلینیک و توصیه برنامه ورزشی و فعالیت های روزانه مناسب برای بعد از عمل جراحی مطمئن باشد.
  • بدن فرد تحمل و آمادگی لازم را برای عمل لاغری داشته باشد.
هیچ تفاوتی ندارد که بیمار کدام یک از عمل های جراحی لاغری را انتخاب می کند، نکته مهم این است که بیمار باید دستورالعمل های بعد از جراحی پیکر تراشی را به دقت انجام داده و شیوه زندگی خود را تغییر دهد. هر یک از روش های عمل پیکر تراشی به نوع خود برای کنترل اشتها و اضافه وزن مفید هستند اما نتیجه بخشی این عمل ها به شدت به خود بیمار بستگی دارد. در اینجا به چند مورد درباره انتخاب بهترین روش جراحی پیکرتراشی اشاره میکنیم:

نکات مفید در انتخاب نوع جراحی پیکر تراشی

میزان کاهش وزن مورد انتظار

به طور کلی، متقاضیان عمل جراحی بای پس معده حدوداً 70% وزن اضافی خود را می توانند کم کنند. این در حالی است که عمل اسلیو معده 60% سبب کاهش وزن شده و عمل باندینگ معده حدوداً 50 درصد به کاهش وزن کمک می کند. هرچند تمام این موارد بستگی به این دارد که بیمارچگونه دستور العمل های مراقبتی لازم را دنبال می کند و شیوه زندگی خود را تغییر می دهد تا به نتیجه ای موفقیت آمیز و طولانی مدت در تناسب اندام خود برسید. باید در خاطر داشته باشید که انجام عمل های جراحی پیکر تراشی نه تنها به تناسب اندام فرد کمک می کند، بلکه بهبود چشمگیری را در وضعیت سلامتی جسمانی و روانی فرد پدید می آورد.

ماندگاری اثر کاهش وزن

میزان کاهش وزن در ابتدای امر در اثر هر یک از روش های جراحی لاغری طبق آنچه در بالا گفته شد انجام می شود. اما نگرانی در زمینه بازگشت چربی و اضافه وزن پس از عمل است.  در صورتی که رژیم غذایی و میزان تحرک شما در یک سال اول تغییری نکند، ممکن است این بازگشت چربی رخ دهد. کاهش وزن به روش باندینگ نتایج بسیار متفاوتی دارد. برخی بیماران ممکن است حتی تا حدود 90 درصد از وزن خود را کم کنند اما برخی دیگر ممکن است هیچ وزنی کم نکنند. تمام این ها بستگی به مراقبت های بعد از عمل دارد. اما به طور کلی عمل های جراحی لاغری فرد را مجبور به تغییر رژیم غذایی می کنند.

سرعت کاهش وزن

با روش های بای پس و اسلیو، بیمار می تواند حدود 2.5 تا 3.5 کیلوگرم در هفته وزن کم کند. بنابراین پس از 12-15 ماه پس از عمل می تواند به وزن ایده آل خود برسد. به عبارت دیگر افرادی که تحت عمل باندینگ معده قرار می گیرند طی مدت طولانی تری به کاهش وزن و تناسب اندام ایده آل خود می رسند. قابلیت برگشت عمل برخی بیماران ترجیح می دهند عمل باندینگ یا بالون معده را انتخاب نمایند تا در صورتی که نتوانستند از عمل خود نتیجه مطلوب را بگیرند، بتوانند باند یا بالون معده را به راحتی خارج کنند. علیرغم آنچه اغلب مردم شنیده اند، حتی عمل بای پس معده نیز قابل برگشت است. قطعا، بازگشت نتیجه در عمل بای پس معده بسیار سخت رتر از عمل بالون معده است. اما امکان پذیر است. اما عمل اسلیو معده قابل برگشت نیست.

فاکتور ترس از عمل

بسیاری از بیماران از عمل بای پس معده و اسلیو می هراسند زیرا تصور آن ها بر این است که این عمل ها بسیار تهاجمی بوده و می تواند عوارض زیادی داشته باشد. البته این تصور درست است که عمل های بای پس و اسبیو بسیار تهاجمی تر از روش های نظیر لیپوماتیک و بادی جت هستند. اما باید به نتیجه حاصل از عمل نیز توجه داشت و به خاطر داشت به طور کلی عمل های پیکتر تراشی چه به صورت تهاجمی و با روش ها یجراحی و چه به صورت غیر تهاجمی امروزه بسیار مطمئن و ایمن شده اند.

آنچه قبل از جراحی پیکرتراشی نباید به آن توجه کرد

افتادگی پوست

افتادگی و شل شدن پوست یکی از تبعات اجتناب ناپذیر در کاهش وزن است و هیچ ربطی به نوع روش انتخابی ندارد. حتی در روش های غیر تهاجمی و غذایی و روش های آرام نیز افتادگی پوست رخ می دهد. شما می توانید این عارضه طبیعی را با استفاده از روش های لیفت پوست شکم جبران نمایید.

هزینه جراحی پیکرتراشی

به طور کلی روش های جراحی هزینه بیشتری نسبت به روش های غیر جراحی مانند لیپولیز و کرایو لیپولیز و ... دارند. زیرا در روش های جراحی به بی هوشی کامل و بستری در بیمارستان نیاز است. اما توصیه ما به شما این است که با توجه به میزان اضافه وزن خود بهترین روش را برای پیکر تراشی بدون در نظر گرفتن هزینه آن و فقط با توجه به میزان اثربخشی روش انتخاب نمایید.

بهترین کاندیدها برای انجام جراحی پیکر تراشی چه کسانی هستند؟

افرادی که می خواهند عمل پیکر تراشی را انجام دهند باید در سلامت کامل پوستی باشند. بعضی از تکنیک های پیکر تراشی ممکن است شامل جراحی های شدید باشد. در چنین مواردی افرادی که می خواهند پیکر تراشی کنند، قبل از عمل نیاز به مراقبت های دقیق پزشکی خواهند داشت. کلینیک تخصصی تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X