کاهش وزن و تناسب اندام با سرکه سیب

کاهش وزن و تناسب اندام با سرکه سیب

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

کاهش وزن و تناسب اندام با سرکه سیب

گنجاندن برخی محصولات فرآوری شده در رژیم غذایی ، موجب سوختن چربی با سرعتی بیش از دخیره ی آن می شود ، از جمله این محصولات می توان به سرکه حاصل از سیب که با نام سرکه سیب شناخته می شود اشاره کرد . تناسب اندام با سرکه سیب همواره مورد توجه افراد مختلف بوده است.

از این رو ارتباط مصرف سرکه سیب با لاغری امری جدید نبوده و در کتاب گروه دارو نوشته ی جارویس که در سال ۱۹۵۸انتشار یافت ، مصرف دو قاشق غذاخوری قبل از هر وعده غذایی به منظور کاهش وزن توصیه شده است . در واقع می توان از سرکه سیب به عنوان روش طبیعی پیکرتراشی یاد کرد.

در کتاب گروه دارویی جارویس ، آمده است که مصرف سرکه سیب موجب کاهش اشتها و سوختن چربی ها با سرعتی بیش از ذخیره ی آنها می شود .

مصرف سرکه سیب  قبل از وعده های غذایی علاوه بر کاهش وزن موجب بهبود عملکرد دستگاه گوارش و سلامت روده های فرد می گردد .

با مخلوط کردن آب و سرکه ی سیب می توان تیزی آن را از بین برد و با مصرف مقدار کافی از آن به کاهش اشتها و کم خوری فرد در طول وعده های شبانه روزی کمک کرد .

علاوه خاصیت ضد میکروبی و ضد قارچی سرکه ی سیب موجب افزایش ایمنی بدن و کاهش وزن می گردد ، این اکسیر جادویی قرن هاست که موجب کاهش شاخص توده بدنی ، اندازه دور کمر و تری گلیسیریدهای می شود .

دستورالعمل تناسب اندام با سرکه سیب

سرکه ی سیب سرشار از ویتامین ها ، مواد معدنی ، پروبیوتیک ها و آنزیم ها است .

در فرآیند تخمیر سیب به منظور تولید سرکه ی سیب ، بتاکاروتن ، کلسیم و پتاسیم همچنان در آن باقی مانده که این مواد مغذی قدرت آنتی اکسیدانی بسیار بالایی دارند .

اسیداستیک موجود در سرکه ی سیب باعث کاهش اشتها و سوخت و ساز چربی ها می گردد.

برای تناسب اندام با سرکه سیب بهتر است فقط ۲ تا ۴ قاشق سوپخوری از سرکه ی سیب در روز آن هم با یک لیوان آب که رقیق شده باشد مصرف گردد و باید از مصرف بیش از این مقدار خودداری کرد ، زیرا زیاده روی در مصرف آب و سرکه باعث بروز خطراتی چون رنگ پریدگی پوست ، جوش ، رخم دهان ، ریزش مو و ... خواهد شد .

برای مقابله با مزه ی نسبتا تند سرکه ی سیب برخی شرکت های محصولات غذایی ، آن را به شکل قرص به بازار مصرف ارائه نموده اند .

در مصرف سرکه ی سیب باید بسیار دقت کرد زیرا مصرف سرخود و طولانی مدت آن موجب عوارض شدیدی در دستگاه گوارش ، دهان و دندان و استخوان خواهد شد .

منبع: کلینیک تخصصی لاغری و تناسب اندام ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X