آنچه در مورد روش های لاغری مدرن نمی دانید

آنچه در مورد روش های لاغری مدرن نمی دانید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

 آنچه در مورد روش های لاغری مدرن نمی دانید

هنگامی که فرد به اضافه وزن و چاقی بالایی مبتلا می باشد و با رژیم غذایی و ورزش نمی تواند به کاهش وزن خود کمک کند و خطرات ناشی از چاقی سلامت او را به طور جدی تهدید می کند ، لازم است با روش های مدرن لاغری به کاهش وزن خود کمک نماید . معمولا افراد دارای BMI ۴۰ که بین ۳۵ تا ۵۰ کیلو اضافه وزن دارند ، کاندید مناسب روش های لاغری مدرن می باشند .

در این افراد عوارض ناشی از اضافه وزن بیشتر از عوارض ناشی از استفاده نکردن روش های نوین لاغری می باشد .

پس از اعمال روش های نوین لاغری باید رژیم غذایی ، ورزش و داروهای تجویزی بعد از عمل طبق برنامه رعایت گردد.

با روش های لاغری مدرن که بیشتر آنها روش های جراحی هستند ، می توان تا ۵۰ درصد از وزن را کاهش داد ، اما رعایت توصیه ها و نکات لازم پس از لاغری در حفظ تناسب اندام بسیار مهم می باشد .

روش های لاغری نوین که در دو دسته ی  جراحی و غیر جراحی قرار دارند ، نوعی عمل زیبایی در جهت لاغری محسوب می شوند که عبارتند از :

روش های لاغری مدرن غیرجراحی

لیپوساکشن : این روش به شکل های مختلفی چون ، لیپوماتیک و بادی جت انجام می شود ، چربی اضافی بدن با مکش دستگاهی به بیرون از بدن تخلیه می گردد و نهایت تا ۷ کیلوگرم از وزن بدن را می تواند کاهش دهد .

●  آندوسکوپی : در این روش با قرار دادن بالونی از طریق دهان ، در داخل و پایین معده به مدت ۶ ماه ، از حجم معده کاسته شده و سیری زودرس ایجاد می گردد ، در این مدت جهت جذب موثر مواد مغذی ، باید ویتامین های B۱۲ و B کمپلکس به طور مرتب مصرف گردد .

روش های نوین لاغری با کمک جراحی

●  گاستریک بای پس : در این روش ، قسمت بالای معده به روده ی کوچک متصل می گردد و قسمت پایین آن برداشته می شود که در نتیجه با کاهش نیمی از حجم معده به لاغری موثر فرد کمک می گردد .

مصرف منظم ویتامین های B۱۲ و B کمپلکس ، آهن و کلسیم نیز در این روش توصیه می گردد .

مصرف غذاهای نفاخی چون انواع کلم و حبوبات پس از این جراحی ممنوع می باشد .

این روش با کمک سوء جذب و محدود کردن موجب کاهش وزن می شود  .

  گاستریک باندینگ : در این روش ، حلقه ای از جنس سیلیکون به مانند یک کمربند جهت تنگ نمودن معده ، دور معده قرار داده می شود ، تنگی حلقه را می توان توسط لوله ی باریکی که به محفظه ی تزریق در زیر پوست شکم قرار دارد ، کنترل نمود .

این روش به دلیل کاهش تدریجی و ثابتی از وزن ، رواج زیادی دارد .

ویتامین های B۱۲ و B کمپلکس نیز در این روش باید به صورت روزانه مصرف گردد .

برای دستیابی به نتیجه ی مطلوب از هر روش مورد نظر ، باید هر گونه عمل لاغری در مراکز تخصصی توسط پزشک باتجربه و ماهر صورت پذیرد . منبع: کلینیک تخصصی لاغری و تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X