چند راه‌کار برای داشتن موهای مقاوم و براق

چند راه‌کار برای داشتن موهای مقاوم و براق

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چند راه‌کار برای داشتن موهای مقاوم و براق

فصل تابستان برای شما شادابی و طراوت و برای موهایتان آسیب را به ارمغان می‌آورد‌. این آسیب می تواند به صورت خشکی, کدری, پیچش بیش از حد و سوختگی نمایان شود. به علاوه تار مو ممکن است در ناحیه پوست سر دچار چربی شده و موهای شما نیز کمرنگ تر شوند و به تدریج شما را از داشتن موهای مقاوم و براق محروم کند. استخر رفتن های پیاپی در فصل تابستان و مواجهه مستقیم مو با کلر و آب شور دریاها، به همراه اشعه UV و محکم بستن بیش از حد موها برای جلوگیری از پراکندن مو پیرامون گردن و گرم شدن بدن، همگی آسیب های وارده به مو در تابستان را تشدید می کند. به علاوه عادت غلط شانه کردن موهای خیس بدون اینکه از مواد محافظت کننده استفاده کنیم، آسیب جدی به موها می زند. اما آسیب های وارد شده راه های درمانی نیز دارد که در ادامه مطلب به آنها می پردازیم:

نیازهای مو را بر اساس هر قسمت از مو تأمین کنید

پزشکان متخصص مو بر این باورند که برای درمان موهای آسیب دیده و داشتن موهای مقاوم و براق باید مو را به ۳ بخش میکروسکوپی تقسیم کنید. برای درمان بخش عمیق تر غشای مو که بخش C نام دارد، باید از مواد دارای اسید لاکتیک استفاده نمایید. برای درمان لایه B که بیرونی تر است باید از موارد دارای کراتین و سرامید استفاده نمایید تا استحکام و بازسازی مو تأمین شود. در نهایت در منطقه A باید از مواد چرب کننده کوتیکل ها و محافظت کننده ها استفاده نمود. پروتئین باعث استحکام موهای ظریف‌تر می شود. در مقابل در موهای درشت تر‌، مرطوب‌کننده ها و لوسیون ها مواد مغذی کوتیکل‌ها جهت لطافت بیشتر را تأمین می کنند و در موهای بلندتر بهتر است از نرم کننده هایی استفاده شود که نیاز است مدتی روی مو بمانند.

به اصلاح موی خود بپردازید

کوتاه کردن موها نه تنها به تغییر چهره ظاهری و تنوع آن کمک می کند بلکه موهای آسیب دیده را نیز از بین می برد. بنابراین همواره در انتهای تابستان، به فکر اصلاح هرچند جزئی موهای خود باشید.

مواد آرایشی را بر اساس نوع فصل انتخاب کنید. 

با تغییر وضعیت آب و هوایی از محصولات آر‌ایشی متفاوتی استفاده نمایید چرا که تغییر فصل بر روی نیاز موهایتان تأثیر می گذارد. موهای شما در هوای خشک‌ به رطوبت بیشتری نیاز دارند که برای اضافه کردن این رطوبت و داشتن موهای مقاوم و براق می توانید از اسپری های مرطوب کننده یا روغن های ترکیبی طبیعی استفاده نمایید.

موهای خود را در معرض حرارت مستقیم قرار ندهید.

تغدیه موها با پرایمر از موها در مقابل حرارت حافظت کنید‌. با حفظظ استایل موها نیاز کمتری به وسایل حرارتی برای حالت دادن مو پیدا می کنید زیرا حرارت زیاد به موها آسیب وارد می آورد.

حالت کشسانی موها را حفظ کنید.

کشسانی مو‌ها سبب تقویت مو و داشتن موهای مقاوم و براق می‌شود‌. موهای بدون حالت کشسانی حالت شکنندگی دارد و بیشتر می ریزد. مکمل های درمانی نظیر بیوتین ها حالت کشسانی و سلامتی مو را تأمین می کند. استفاده مکرر از وسایل حرارتی حالت کشسانی مو را از بین می برد.

رنگ موها را احیا کنید‌.

با تابش اشعه ماوراء بنفش مو‌های بلوند در معرض تغییر رنگ به برنجی یا خاکستری قرار دارند، همچنین موهای قرمز کم طراوت تر شده و  موهای مشکی کمرنگ تر می شوند و پس‌زمینه برنجی‌، قرمز و مسی می گیرند. برای جلوگیری از این اتفاق پیشنهاد می شود تا از اسپری محافظت کننده رنگ مو استفاده کنید. آرایشگران خبره با در جریان قرار گرفتن در مورد وضعیت موی شما می توانند بهترین راهنمایی ها را در مورد رنگ مو به شما داشته باشند و نیاز موهای شما را بشناسند. استفاده از رنگ موهای استاندارد و با کیفیت تأثیر مثبتی در حفظ سلامتی موهای شما دارد.

منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X