ده توصیه برای حفاظت موهای مردان

ده توصیه برای حفاظت موهای مردان

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

ده توصیه برای حفاظت موهای مردان

در اغلب توصیه های متخصصین مو، خانم ها مخاطب قرار گرفته اند. اما موی آقایان نیز به مراقبت هایی نیاز دارد که در ادامه به تشریح روش های حفاظت موهای مردان خواهیم پرداخت.

بهداشت موها، نخستین نکته ای است که باید توسط آقایان مد نظر قرار گیرد. در دسته بندی موهای چرب و خشک، می توان گفت اغلب مردها دارای موهای چرب هستند و نسبت به خانم ها پس از زمان کمتری موهایشان پس از شسشتشو چرب می شود.

ریزش موی مردانه

در آقایان ریزش مو تحت تأثیر مسائل هورمونی و ژنتیکی بیشتر از خانم هاست. بنابراین، آقایان باید موهای خود را به طور منظم بشویند برای جلوگیری از ریزش مو ها نباید موهای خود را به شدت و با ضربه های شدید شامپو زده و شستشو دهند.

درآقایان به دلیل کوتاهی موها کمتر شاهد موخوره هستیم. سشوار و موهای بلند خطر ایجاد موخوره را تشدید می کند.

پزشک متخصص مو آقایان را از خشک کردن محکم موهایشان با حوله بعد از استحمام منع می کند. آقایان باید خیلی آرام نم موها را با حوله ای نرم بگیرند و پس از آن به شانه زدن موها بپردازند.

روش های حفاظت موهای مردان

شانه های دندانه های ریز مردانه، مناسب نیستند. شانه های با دانه های درشت تر، نیروی کمتری به ریشه مو وارد می کند و ریزش مو را تشدید می کند.

حالت دهنده های نامناسب موخوره و خشکی را در موی آقایان به وجود می آورد. بنابراین برای حفاظت موهای مردان باید توجه داشته باشید حتی اگر از حالت دهنده های استاندارد استفاده میکنید، قبل از خواب آن را از روی سر خود با مقداری آب گرم پاک کنید. مواد حالت دهنده نظیر واکس ها و ژل ها و تافت ها، مو ها را خشک و کدر می کنند بنابراین نباید بیش از چند ساعت بر روی موی سر باقی بمانند.

باد داغ سشوار نیز باعث تحریک و سوزش پوست سر و خشک شدن ریشه موها و احتمال بروز موخوره می شود. بنابراین در هنگام استفاده از سشوار باد آن را در حالت ملایم و فاصله آن را در حالت مناسبی از سرتان تنظیم کنید. همین اثر در مورد فر کردن موها نیز صدق می کند.

آقایان نیز مانند خانم ها باید به نوع شوینده ای که استفاده می کنند توجه کنند. برای پوست و موهای چرب باید از شامپوی مخصوص موی چرب استفده شود. شوینده های نامناسب و قوی پوست و موی شما را خشک تر کرده و خارش ایجاد می کند.

آقایان بیشتر از بانوان زیر نور مستقیم خورشید هستند که همین امر موها را به خشک و دچار تغییر رنگ می کند. بنابراین در زیر آفتاب حتما باید کلاه مناسب بپوشند.

کلر موجود در استخر، موها را به مرور خشک و رنگ پریده می کند لذا آقایان حتما باید  بعد از شنا، موهایشان را با شامپوی ملایم بشویند.

افرادی که برای پوشش سفیدی مو از رنگ مو استفاده می کنند، جهت جلوگیری از خشک و شکننده شدن ساقه موهایشان از رنگ های موهای استاندارد و معتبر استفاده کنند.

منبع: کلینیک تخصصی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X