تاریخچه کاشت مو

تاریخچه کاشت مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تاریخچه کاشت مو

تاریخچه کاشت مو به زمانی بر می گردد که اولین بار ایده کاشت موی طبیعی در سال ۱۸۲۰ به مرحله آزمایش رسید و صحت این ایده ثابت شد. دکتر اوکودا از ژاپن در سال ۱۹۳۹ کاشت موی طبیعی را اولین بار بر روی انسان انجام داد و پس از آن دکتر اورنتریخ آلمانی در سال ۱۹۵۹ کاشت موی طبیعی را روشی مؤثر در درمان طاسی انسان و رفع ریزش موی مردانه عنوان کرد. این شیوه به صورت برداشت مو از منطقه پشتی سر و پیوند آن در مناطق خالی از مو ادامه پیدا کرد.

تاریخچه کاشت مو : ابتدایی ترین روش های برداشت مو

در متون تاریخچه کاشت مو ذکر شده است که روش کاشت مو در ابتدا با متد punch grafting انجام می شد. در این شیوه پانچ ها یا دسته های مو در قطعات کوچک از نواحی خالی از موی جلوی سر برداشته می شدند و با پانچ های پشتی سر که حاوی ۲۰ عدد تار مو می شدند جایگزین می شد. حالت دسته ای بودن مو در این روش علیرغم موفقیت این روش در رشد موها، باعث شکست روش punch grafting شد. زیرا موهای دسته دسته حالتی مصنوعی و عروسکی و مسواک مانند به سر می داد. پس از آن جراحان دسته های مو را به گرفت های کوچکتر یا همان میکروگرفت ها و مینی گرفت ها که به ترتیب شامل ۱-۲ تار مو و ۳-۶ تار مو می شد تبدیل کردند و توانستند رضایت بیشتری از بیماران جلب نمایند. [caption id="" align="aligncenter" width="400"] تاریخچه کاشت مو[/caption]

شیوه های نوین کاشت مو

هرچند شیوه ابتدایی کاشت مو ذهنیتی منفی در عموم مردم پیرامون کاشت مو ایجاد نموده بود اما پیشرفت علم و رویکرد جراحان به روش های جدیدتر که در آن از نوارهای مو به جای پانچ مو استفاده می شد توانست دوباره اطمینان عمومی را به دست آورد. این روش ها به این صورت بود که نواری از مو از پشت سر جدا شده  و سپس به قطعات کوچکتر تبدیل می شد. در این تکنیک که موسوم به minigrafting بود در ابتدا نوار برداشته شده به گرفت هایی شامل ۸ تار مو تقسیم می شد اما بعداَ مشخص شد گرفت های کوچکتر نیز توانایی ماندگاری دارند و روش micrografting شامل گرفت هایی با ۱-۳ تار مو معرفی شد. نتیجه این روش بسیار طبیعی تر از روش هایی با گرفت های شامل ۲۰ عدد تار مو بود اما باز هم نتوانست رضایت بیماران و جراحان را در حفظ چهره طبیعی فرد به دست آورد. چنین بود که روش FUT با تکنیک Slit Grafting و توسط ابزاری نظیر سوزن ها و تیغ های ظریف معرفی شد.
این روش نیز به صورت ذکر شده سختی های خاص خود را داشت بنابراین پزشکان دوباره به روش punch graft اما این بار با گرفت های بسیار ظریف تر با قطر ۱ میلیمتر روی آوردند و در آن از یک واحد کامل فولیکولار برای کاشت مو استفاده نمودند. در این روش واحدهای فولیکولی شامل ۱-۴ عدد تار مو از سر خارج شده و بدون اینکه به ساختار آنها آسیبی وارد شود در شکاف های بسیار ریز ایجاد شده در منطقه طاس کاشته می شدند و نتیجتاَ طبیعی ترین چهره ممکن برای موهای فرد به وجود می آمد.

مرکز کاشت موی ایران نوین

مرکز کاشت موی ایران نوین، با بیش از سیزده سال فعالیت در زمینه ترمیم مو، کاشت مو، پیوند موی طبیعی و کاشت ابرو با برخورداری از بورد حرفه ای و تخصصی فلوشیپ پیوند مو از کانادا افتخار دارد که در زمینه درمان ریزش مو و طاسی با ارائه خدمات کاشت مو به روش FIT، کاشت مو به روش FUT، کاشت مو به روش PRP، کاشت مو به روش ترکیبی FUT+FIT و کاشت موی فوق ترکیبی یکی از پیشتازان صنعت پزشکی در امر زیبایی و کاشت مو باشد. این مرکز با استفاده از پرسنل متخصص، مجرب و متعهد نشان داده در زمینه کسب رضایت متقاضیان در دستیابی به نتایج مطلوب و تراکم بالای کاشت یکی از بهترین ها در امر کاشت مو در ایران می باشد. هدف ما آگاهی بخشی واقعی و ایجاد انتظارات منطقی، منطبق بر علم روز به متقاضیان کاشت موی طبیعی بر پایه بالاترین کیفیت کاشت می باشد . "صداقت و رضایت" از اهداف اصلی پرسنل و مدیریت کلینیک کاشت موی طبیعی ایران نوین است که سیزده سال سابقه ما خود گواهی بر این امر بوده است. منبع :کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X