انتخاب بهترین متخصص نکروز پوست

انتخاب بهترین متخصص نکروز پوست

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

انتخاب بهترین متخصص نکروز پوست

نکروز پوست یکی از شایع ترین عوارضی است که بعد از عمل کاشت مو معمولا بر روی سر بیمار پدید می آید. در واقع وقتی کاشت مو توسط افراد غیر متخصص انجام می شود در اکثر افراد این بیماری بروز خواهد داد. از همین رو متخصص نکروز پوست همواره به بیماران خود توصیه می کنند که برای انجام عمل های زیبایی همیشه به متخصصان کاشت مو و .... مراجعه کنند تا از بروز اینگونه بیماری ها بر روی پوست خود مصون بمانند.

تشخیص بیماری توسط متخصص نکروز پوست

متخصص نکروز پوست با توجه به میزان آسیب دیدگی که نکروز به پوست بیمار وارد کرده است نوع این بیماری را مشخص می کند و درمان های لازم را انجام می دهند.

چه کسانی بیشتر در خطر نکروز پوست هستند؟

نکروز پوست سر  همه افرادی که برای کاشت مو اقدام کرده اند را تهدید نمیکند. تنها عده ای خاص و بنا به دلایل خاص در معرض این عارضه قرار دارند. در واقع بیشتر افرادی که با خطر عوامل عروقی دست و پمجه نرم میکنند و از نظر خونرسانی با مشکلاتی مواجه هستند بیشتر با حطر نکروز پوست سر مواجه هستند.

برخی از افراد که به عوامل زیر مبتلا هستند و یا تجارب مشابه موارد زیر دارند، بیشتر از بقیه افراد در معرض این مشکل قرار دارند و باید مراقب باشند:

  • مبتلایان به دیابت (نوع‌۱‌و‌۲)
  • افراد سیگاری
  •  مرحله دوم و یا سوم کاشت‌مو
  • کاشت مو در بافت اسکار
  • کاشت مو در افراد سالخورده
  • کاشت مو در افرادی که  سابقه‌ی طاسی طولانی‌مدت دارند .
  • کاشت مو در افرادی که مدت ها در معرض نور آفتاب بوده‌اند .

نکات مهم در درمان نکروز پوست

 نکاتی وجود دارد که در درمان نکروز پوست بسیار حائز اهمیت می باشد.

متخصص درمان نکروز پوست باید به فرد بیمار در وهله اول اطمینان خاطر و آسودگی خیال از بابت اینکه این بیماری مزمن نیست و به زودی از بین خواهد رفت را بدهد.

دلداری و جلب اطمینان توسط متخصص نکروز پوست در درجه اول این درمان این بیماری قرار دارد. در غیر این صورت وحشت مریض را در بر گرفته و او به سراغ درمان های خانگی و سایر درمان های نا متعارف میرود.  و با تحریک کردن نکروز پوست شدت آن را افزایش می دهد.

از دیگر درمان هایی که برای این بیماری در نظر می گیرند این است که زخم نکروز را بریده و به طور مرتب پانسمان مرطوب بر روی آن قرار می دهند این کار سرعت بهبود زخم را افزایش می دهند. با انجام این کار بعد از چند ماه از بهبود نکروز بر روی پوست سر دوباره می توان عملیات کاشت مو را انجام داد. اما در صورتی که زخم وسیع و غیر قابل کاشت باشد نیاز است که حتما از یک جراح پلاستیک برای درمان نکروز مشورت گرفته می شود تا بهترین درمان را برای این بیماری پوستی در نظر گرفته شود.  منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X