آیا کلینیک پوست و مو مجاز به جراحی ترمیمی پوست می باشد؟

آیا کلینیک پوست و مو مجاز به جراحی ترمیمی پوست می باشد؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا کلینیک پوست و مو مجاز به جراحی ترمیمی پوست می باشد؟

بسیاری از انواع جراحی زیبایی انجام شده در کشور غیر ضروری هستند ، از این رو قبل از انجام عمل جراحی ، پزشک موظف است با ارجاع بیمار به مشاوره یا روانشناس، وی را راهنمایی نماید . در بسیاری از جراحی های زیبایی ، بیماران با صدمات مختلفی رو برو می شوند ، از طرف دیگر ، ورود جراحان عمومی به حیطه ی جراحی های پلاستیک تبعات ناگواری را در پی داشته است که ناچاراً بیمار باید جراحی ترمیمی پوست یپردازد.

جراحی ترمیمی پوست در کلینیک های زیبایی و پوست و مو

انجام هر گونه عمل جراحی ؛ چه زیبایی و چه درمانی باید توسط پزشکان متخصص و ماهر در فضای بیمارستان صورت پذیرد ، زیرا در کلینیک ها و مطب ها ، به دلیل عدم دسترسی به تجهیزات پزشکی ، در صورت هر گونه اتفاق ،  امکان احیا و رسیدگی به بیمار وجود ندارد ، لذا کلینیک های پوست و مو مجاز به جراحی ترمیمی پوست در مطب نیستند .

اقدام به جراحی زیبایی در کلینیک و مطلب ها باعث عوارضی چون آمبولی ، خونریزی ، حساسیت به دارو و .... می شود که به دلیل عدم دسترسی سریع به تجهیزات پزشکی و احیا کننده ، به مرگ بیمار منجر خواهد شد .

با بررسی پرونده های موجود در پزشکی قانونی و نظام پزشکی متوجه می شویم که به دلیل انجام جراحی ها با هول و هراس در کلینیک ها ، بیمار از نتایج آن رضایت نخواهد داشت و همواره با شکایات بسیاری از پزشکان در چنین عمل هایی روبرو هستیم .

مواد مصرفی و تجهیزات کلینیک های زیبایی باید با مجوزهای لازم و مورد تایید سازمان غذا و دارو باشند تا این کلینیک ها به صورت قانونی فعالیت نمایند .

جراحان زیبایی تنها می توانند موارد ذکر شده در دانشنامه فارغ التحصیلی خود که در پروانه مطب آنها قید شده است را بر تابلوی معرفی خود ارائه دهند .

یک دانشجوی پزشکی پس از گذراندن دوره ی پزشکی عمومی ، جراحی عمومی را را طی دوره ی تخصصی چهارساله بدست خواهد آورد و پس از آن نیز ، طی سه سال آموزش حرفه ای ، مدرک فوق تخصصی جراحی پلاستیک ، ترمیمی و زیبایی مورد تایید مراجع علمی را کسب خواهد نمود . از دیگر خدمات کلینیک ایران نوین : کاشت مو  کاشت ابرو پیوند مو  ترمیم مو   منبع: کلینیک پوست و مو و زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X