تفاوت مراکز زیبایی و کلینیک پوست و مو چیست؟

تفاوت مراکز زیبایی و کلینیک پوست و مو چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تفاوت مراکز زیبایی و کلینیک پوست و مو چیست؟

تفاوت مراکز زیبایی و کلینیک های تخصصی پوست و مو در عملکرد اصلی خود اساسی می باشد، مراکز زیبایی پوست و مو ، مرکز اعمال روش ها و عمل های جراحی زیبایی حوزه ی پوست و مو هستند ، یعنی عمل ها و روش های زیباسازی که فرد به اختیار خود جهت ایجاد ظاهری بهتر و زیبا اقدام به چنین عمل هایی می گیرد .

در حالی که در مراکز و کلینیک پوست و مو تخصصی ، بیشتر به درمان و اعمال روش های ترمیمی حوزه ی پوست و مو پرداخته می شود ، اگر چه ممکن است که در این مراکز ، عمل های زیبایی نیز توسط کادر پزشکی انجام گیرد ولی عمده ی فعالیت چنین کلینیک هایی ارائه ی خدمات درمانی و اجباری مربوط به سلامت و حیات فرد می باشد .

اساسی ترین تفاوت مراکز زیبایی و کلینیک پوست و مو در زمان مراجعه بیماران است. در کلینیک های تخصصی پوست و مو ، مراجعه ی بیمار جهت دریافت خدمات متنوع درمانی حوزه ی سلامت پوست و مو خواهد بود و از روی سلیقه و اختیار به چنین مراکزی مراجعه نمی کند .

امکان انجام جراحی زیبایی ، عمده ترین تفاوت مراکز زیبایی و کلینیک پوست و مو

انجام روش های و عمل های جراحی ارائه شده در کلینیک های زیبایی پوست و مو ، به طور معمول ، با دریافت هزینه های بسیار سنگین تری در مقایسه با کلینیک های تخصصی پوست و مو ، صورت می پذیرد ، از این رو تعداد مراجعه کنندگان به مراکز زیبایی پوست و مو نسبت به مراکز تخصصی پوست و مو بسیار کمتر خواهد بود .

در کلینیک های تخصصی پوست و مو ، سلیقه و نظر بیمار در انتخاب روش درمانی مناسب دخالتی ندارد و انتخاب بهترین روش درمان با توجه به شرایط بیمار و با تشخیص پزشک معالج صورت می پذیرد ، درحالی که در کلینیک های زیبایی ،  با مشورت پزشک و  فرد ، روش و عمل زیبایی مورد نظر انتخاب می شود  .

مراجعه کنندگان به کلینیک های پوست و مو ، بیمار نامیده می شوند ، زیرا جهت رفع عارضه ای اجباری نیاز به درمان دارند در حالی که فرد متقاضی در مراکز زیبایی پوست و مو بیمار نامیده نمی شود ، زیرا به اختیار خود اقدام به اعمال روش ها و جراحی زیبایی می نماید .

منبع: کلینیک پوست و مو تخصصی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X