چرا درمان پیوند مو ، کاشت مو و ترمیم مو

چرا درمان پیوند مو ، کاشت مو و ترمیم مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

درمان پیوند مو ، کاشت مو و ترمیم مو

درمان پیوند مو مؤثرترین گزینه ای است که به طور گسترده برای بازیابی مو ، یا موهای از دست رفته در نظر گرفته شده است؛ زیرا پیوند مو روشی دائمی و نسبتاً ساده بوده و ظاهری کاملاً طبیعی به دنبال دارد.

یک راه حل دائمی

درمان پیوند مو دائمی است. چون موهای پیوند شده به هورمونDHT ، که باعث ریزش مو می شود، مقاوم هستند از این رو این موها در آینده نازک نشده و دچار ریزش مو نمی شوند. بسته به نوع ریزش موی شما، و مرحله ای از ریزش مو که در آن هستید، پزشک متخصص ترمیم مو ممکن است استفاده از درمان های مبتنی بر ماینوکسیدیل و یا پروپسیا را برای کمک به حفظ موهای ناپایدار در برابرDHT  و جلوگیری از نازک شدن موها در آینده توصیه و تجویز کند.

[caption id="attachment_2771" align="aligncenter" width="300"] درمان پیوند مو[/caption]

چند نکته برای افراد مبتلا به طاسی

برای افراد طاس و کسانی که ریزش موی دائمی دارند ؛ قبل از اقدام به کاشت مو باید نکاتی مهمی را یادآور شویم. ۱- افراد طاس که طاسی کامل یا همان طاسی درجه هفت دارند ،یعنی از سه ناحیه جلو، بالا و فرق سر طاس هستند؛ به جای کاشت مو ،کلاه گیس گزینه ی مناسبتری خواهد بود. ۲ - جهت کاشت موی دائمی از موهای پشت سر استفاده می شود که بهترین مو جهت این امر می باشد؛ لذا نمی توان از موهای نواحی دیگر به جز پشت و اطراف سر استفاده نمود. ۳- از انجا که در روش دائمی کاشت مو؛ از موهای پشت سر و اطراف آن استفاده می شود که در برابر هورمون ریزش مو مقاوم هستند ، لذا در این روش نیازی به ترمیم مو وجود ندارد،مگر اینکه در افراد کم تراکم ،وسعت طلبی زیاد باشد ،لذا می توان پس از کاشت اولیه ،با روش FUE جهت ترمیم مو و پوشش موهای کاشته استفاده نمود. ۴- موهای کاشته شده به روش دائمی بر روی سر ،سبیل با ریش همانند دیگر موها؛ قابلیت رشد و بلند شدن و اطلاح شدن دارند ،بطوری که می توان آنها را رنگ و یا فر نمود . ۵- پس از کاشت اولیه موهای دائمی ؛ طی ماه اول نباید مو را رنگ یا فر نمود. ۶- جهت کاشت موهای دائمی ،نمی توان از فرد دیگری موی پیوندی دریافت نمود؛ زیرا مو پیوند نخواهد خورد و می ریزد. ۷- پس از کاشت موی دائمی می توان درد حاصله در منطقه دهنده و گیرنده را با کمپرس سرد؛داروهای مسکن و نیز حالت خواب نیمه نشسته رفع نمود. [caption id="" align="aligncenter" width="550"] درمان پیوند مو[/caption]

آیا درمان پیوند مو خطراتی دارد؟

۸- به جز درد موقت پس از کاشت مو؛ اگر این کار توسط متخصص مجرب پوست و مو  با رعایت استانداردهای استریلی و بهداشتی صورت پذیرد، برای فرد هیچ عارضه ای نخواهد داشت. ۹- چنانچه کاشت مو توسط فرد غیر متخصص صورت پذیرد ؛ علاوه بر موهای کاشته شده ؛موهای مجاور نیز ریزش خواهند نمود. ۱۰ - کاشت مو ،عملی سرپایی و بدون درد می باشد. ۱۱- برآود هزینه درمان پیوند مو بر حسب گرافت صورت می پزیرد که از شمارش موهای کاشته شده واقعی تر می باشد. ۱۲-  با اینکه با برداشتن موهای پیوندی موی جدیدی در نخواهد آمد ولی متخصص به صورت حرفه ای ؛موهای پیوندی را طوری برمی دارد ، که مشخص نباشد. ۱۳- در هر جلسه ی کاشت مو، حدودا دو هزار گرافت برداشته و کاشته خواهد شد. ۱۴- پرپشت نمودن موها، در روش کاشت دائمی ؛در صورتی که تراکم پشت سر مناسب باشد ،صورت می پزیرد اما معمولا خانم ها  به دو تا سه جلسه جهت تحقق این امر،نیاز دارند. ۱۵- در عمل درمان پیوند مو به استراحت و مرخصی نیازی نیست،اگر کارسنگینی انجام می دهید به یک هفته  استراحت نیاز خواهید داشت. ۱۶- دو تا سه هفته پس از کاشت، موها رشد خواهند کرد، سپس می ریزند و رشد مجدد بعد از سه تا چهار ماه شروع می شود و سه ماه بعدی موها کاملا رشد می کنند. پس از این ۳ ماه نیز ،۳ ماه بعد موها طبیعی به نظر می رسند. ۱۷- پس از طی کردن فرآیند رویش کامل مو، موی ناحیه ی کاشته شده کاملا طبیعی و عادی به نظر می رسد .  

منبع : کلینیک تخصصی پیوند مو ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X