تفاوت ترمیم مو و پیوند مو چیست؟

تفاوت ترمیم مو و پیوند مو چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تفاوت ترمیم مو و پیوند مو چیست؟

ریزش مو در هر سنی برای افراد مختلف در اثر عوامل مختلفی چون ؛ حاملگی ، استرس ، جراحی سنگین ، اختلالات هورمونی ، تغذیه ی نامناسب ، بیماری های خاص ، شیمی درمانی ، ژنتیک و ... رخ می دهد ، که در هر مورد درمان ریزش مو باید با تشخیص دقیق علت عارضه ی ایجاد شده صورت پذیرد .بسیاری از افراد هنگام انتخاب شیوه مناسب برای درمان ریزش موی خود بر سر دو راهی قرار می گیرند. در این مقاله به تفاوت ترمیم مو و پیوند مو می پردازیم.

تفاوت ترمیم مو و پیوند مو

  • ترمیم مو

جهت درمان ریزش مو ، روش های متفاوتی وجود دارد ، برخی افراد به طور ژنتیکی دارای موهای کم پشتی هستند ، در چنین افرادی ، جهت ایجاد تراکم مناسب ، روش ترمیم مو به کار گرفته می شود .

در روش ترمیم مو ، بدون نیاز به بانک مو از فرد ، موهایی با الیاف طبیعی و مصنوعی توسط چسب های مخصوص برای مدت مشخصی در لابه لای موهای فرد قرار گرفته می شود .

تراکم و بلندی مورد نیاز موهای اضافه شده به صورت سلیقه ای بوده و جهت ترمیم مو ، روش های مختلفی وجود دارد که هر کدام مزایای خاص خود را داشته و فرد می تواند با توجه به شرایط خود ، روش ترمیمی مو را انتخاب نماید .

روش ترمیم مو ، روشی غیرتهاجمی و موقت بوده و استفاده از آن در دراز مدت موجب آسیب به موهای فرد می گردد .

در مواردی که ریزش مو ارثی بوده و بر اثر ژنتیک فرد تعداد زیادی از فولیکول های خود را از دست می دهد و در سن سی سال به بالا باشد ، عمل کاشت مو بهترین روش جهت درمان ریزش مو و پر پشت نمودن نواحی مختلف سر می باشد .

● پیوند مو

 در عمل پیوند مو ، از بانک موی پشت سر فرد جهت پیوند مو استفاده می شود ، جهت انجام عمل زیبایی پیوند مو روش های مختلفی وجود دارد که با توجه به بانک موی پست سر فرد ، تشخیص و مهارت پزشک متخصص مو یک روش مناسب انتخاب می شود ، در هر روش انتخابی پیوند مو ، فولیکول مورد نیاز به روش مناسب جراحی یا با دستگاه مخصوص از بانک مو برداشته شده ، پس از جدا سازی توسط پزشک و استریل شدن ، با دقت بالایی در خط رویش طراحی شده  نیز با روش مناسب ، کاشته می شود ، حدود یک سال پس از کاشت و طی نمودن دوره های نقاهت و ریزش اولیه ، فولیکول های کاشته شده شروع به رشد می شود .

این موهای پیوندی همانند دیگر موهای فرد بوده و قابل تشخیص نیستند و همانند دیگر موها می توان آنها را اصلاح یا رنگ نمود .

به طور کلی می توان درباره تفاوت ترمیم مو و پیوند مو گفت که عمل ترمیم مو موقتی بوده و در دراز مدت به موهای فرد آسیب وارد می کند و انجام عمل ترمیم و نتیجه ی کار در پایان جلسه مشخص می گردد ، اما عمل پیوند مو ، نیازمند جراحی و مدت زمان طولانی جهت دستیابی به نتیجه ی دلخواه می باشد و موهای حاصل نیز دائمی و طبیعی خواهند بود .

منبع: کلینیک تخصصی پیوند مو ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X