ترمیم موی صورت ، ریش و سبیل در آقایان

ترمیم موی صورت ، ریش و سبیل در آقایان

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

ترمیم موی صورت، ریش و سبیل در آقایان

وجود موی پر پشت با تراکم مناسب در نواحی سر و صورت به فرد چهره ای جذاب و زیبا می بخشد که در صورت ریزش موها و خالی شدن نواحی مختلف سر و صورت در قسمت ریش و سبیل ، فرد جهت ترمیم موی صورت و پیوند مو در این قسمت ها به کلینیک های تخصصی پوست و مو مراجعه می کند.

در ترمیم موهای سر و صورت ، ابتدا مهم ترین امر، انتخاب جراح مناسب و کلینیک معتبر می باشد و پس از آن نیز آگاهی از روش کار و شیوه های ترمیم مو با توجه به انتظارت فرد است.

روش های ترمیم موی صورت و ریش و سبیل چیست؟

در ترمیم موی صورت روش های مختلفی جهت ترمیم مو وجود دارد که رایج ترین و کامل ترین آنها دو روش FUT و FIT است.

با این دو روش متخصص مو را از بانک موی خود فرد که معمولا از پشت سر او می باشد ، برمی دارد و با ایجاد برش های بسیار ریز میلی متری در محل مناسب جهت ترمیم موی آن ناحیه پیوند می زند.

از دو روش FUT و FIT می توان جهت ترمیم موی صورت و ایجاد تراکم مناسب در نواحی مختلف سر ، صورت ، ریش و سبیل استفاده نمود.

روش FUT

در روش  FUT جهت  ترمیم مو ، نوار باریکی توسط جراحی و با کمک بیحسی موضعی برداشته می شود ، محل جراحی شده بخیه می گردد و در نهایت پس از جدا سازی فولیکول های مو از چربی و پوست اضافی ، این فولیکول با ایجاد شکاف های بسیار ریز به صورت تک به تک با ظرافت و دقت بالا در محل هایی چون ناحیه سر ، صورت ، ریش و سبیل کاشته می شود.

در روش FUT حجم زیادی از مو را می توان برداشت نمود لذا از آن بیشتر برای ایجاد تراکم مناسب در نواحی مختلف سر استفاده می شود ، که در این صورت ایجاد خط رویش طبیعی نیز بهتر از روش FIT خواهد بود ، اما این روش همراه با جراحی و بخیه زدن است.

روش FIT

در روش FIT ، فولیکول های مو ، با دستگاه پانچ مخصوص به صورت دو و سه تایی از محل بانک موی فرد که موهای پشت سر او می باشد ، خارج می شود و توسط همان پانچ به صورت تک به تک در محل کم تراکم و بدون مو و شکاف های بسیار ریز پانچ می گردد .

برای ترمیم مو و ایجاد تراکم کافی در نواحی صورت ، ریش و سبیل که به موی کمتری نسبت به نواحی مختلف سر نیاز هست ، روش FIT  مناسب تر می باشد ، در روش FIT ضمن اینکه به جراحی نیازی نیست ، حجم مناسب مو در کمترین زمان نیز جهت قرار دادن در ابرو، ریش و سبیل نیز بدست می آید.

در ترمیم موی ریش و سبیل به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

ترمیم موی ابرو ، ریش و سبیل به دلیل ظرافت ،کاری هنرمندانه و سخت خواهد بود که تجربه و مهارت متخصص در نتیجه ی مطلوب بسیار تاثیرگذار است.

موهای ترمیمی ابرو ، ریش و سبیل  باید هم رنگ باشند به همین دلیل این موها باید از یک ناحیه گرفته شوند.

در ترمیم موی ریش و سبیل می توان از موهای اضافی بر روی گونه ها نیز استفاده کرد .

حتی موهایی که از خط ریش و سبیل خارج و غیرضروری هستند ، می تواند مورد استفاده قرار گیرند .

درایجاد تراکم مورد انتظار بیمار در ریش و سبیل نمی توان حجم زیادی از مو را پیوند زد ، زیرا موها به تغذیه ی کافی نیاز دارند و باقی تراکم مورد نیاز را باید در جلسات بعدی که موهای کاشته شده به خوبی پیوند خورده باشند ، انجام داد.

موهای کاشته شده در روش ترمیم مو در ناحیه سر ، صورت ، ریش و سبیل پس اتمام دوره ی کامل رویش به مانند دیگر موها ، می توانند کوتاه ، رنگ و اصلاح شوند.

در موارد بسیاری کاشت ریش و سبیل علاوه بر جنبه ی زیباسازی چهره ، به جهت پنهان کردن جای زخم ،سوختگی ها و جراحی های ناخواسته است.

منبع: کلینیک تخصصی ترمیم مو ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X