راه های تقویت موی خشک

راه های تقویت موی خشک

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

 راه های تقویت موی خشک

هفت روش معالجه پوست سر خشک

پوست سر خشک می تواند باعث ایجاد شوره سر شود. هم چنین باعث خارش، قرمزی و تحریک موهای شما نیز می شود. با خواندن این مقاله می توانید دلایل خشکی پوست سرتان را متوجه شده و مشکل را ریشه یابی کنید و به تقویت موی خشک خود بپردازید.

دلایل خشکی پوست سر

از دلایل خشکی پوست سر می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • اگزما
  • کمبود رژیم غذایی
  • هوای سرد و خشک
  • استفاده مکرر از شامپو
  • محصولاتی که برای مو استفاده شده و دارای الکل می باشند نیز می توانند از دیگر دلایل خشکی پوست سر شما باشند.

درمان خشکی پوست سر و تقویت موی خشک

راه های زیادی برای حل مشکل خشکی پوست سر وجود دارد. در این مقاله به بررسی آنان می پردازیم و شما می توانید با توجه به عوارض جانبی هر روش، آن ها را انتخاب کنید.

درمان تهویه :

موی خشک نمی تواند به اندازه کافی روغن طبیعی که همان چربی پوست است، تولید کند و باعث خارش و پوسته پوسته شدن پوست سر شما می شود. سعی کنید به پوست سر خشک خود برخی از مواد مغذی که نیاز دارد را برسانید. به دنبال یک تهویه مطبوع عمیق در خانه و یا دارو های تقویت کننده در مراکز کلینیک پوست و مو و سالن های زیبایی مو باشید.

شامپو :

یکی دیگر از دلایل خشکی سر می تواند استفاده از شامپوهای سر نامناسب و یا استفاده بیش از حد شامپو باشد. اگر پوست و مویی خشک دارید سعی کنید شامپوی دیگری را امتحان کنید. توجه داشته باشید که هر روز به موهای خود شامپو نزنید و زمانی که از شامپو استفاده می کنید موهایتان را با آب داغ نشویید. سعی کنید آب ولرم یا گرم باشد چرا که شست و شوی مکرر با آب داغ می تواند پوست سر و موهای شما را خشک کند. همچنین از ژل، موس و دیگر اسپری های حاوی الکل اجتناب کنید. استفاده از لوازم حرارتی مانند خشک کن را محدود کنید و به موهایتان فرصتی برای بهبودی دهید.

به پزشک مراجعه کنید:

اگر نمی توانید یک داروی خوب برای تقویت موی خشک خود پیدا کنید با پزشک متخصص پوست در تماس باشید. پوست خشک سر شما می تواند ناشی از بیماری بدن شما باشد. برای مثال یکی از بیماری های پوستی به شوره سر منجر می شود اما در واقع این شوره ناشی از تولید بیش از حد روغن پوست سر است و به همین دلیل به درمانی متفاوت از پوست خشک سر نیاز است. پس حتما قبل از انجام مراحل بالا با پزشک خود مشورت کنید. منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X