بهترین کاندیدای ترمیم مو کیست؟

بهترین کاندیدای ترمیم مو کیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین کاندیدای ترمیم مو کیست؟

هنگامی که عارضه ی ریزش مو در افراد مختلف رخ می دهد ، به دلیل تاثیرگذاری مو در زیبایی چهره و اعتماد بنفس فرد ، با استرس و اضطراب شدیدی ، روش های مختلفی جهت برطرف نمودن ریزش مو توسط افراد امتحان می گردد ، بطوری که در برخی مواقع دیده می شود که فرد در طول سال با امتحان نمودن راه حل های مختلف هزینه های سنگینی را در این راه پرداخت می کند .افراد مختلفی ممکن است کاندیدای ترمیم مو باشند اما باید بررسی کرد که کدامیک از روش های ترمیمی مو برای آنها مناسب است.

ریزش مو به دلایل مختلفی رخ می دهد ، برخی از این دلایل با درمان دارویی و از بین بردن عامل ایجاد کننده برطرف شده و در نهایت با توقف ریزش مو ، شاهد بازگشت موها به حالت اولیه خواهیم بود ، از جمله این دلایل می توان به ؛ اختلالات هورمونی ، حاملگی ، استرس و فشار عصبی ، شیمی درمانی ، بیماری های خاص ، مصرف برخی داروها و ... اشاره کرد .

زمان استفاده از روش ترمیم مو

اما در مواردی که دلیل ریزش مو عوامل ژنتیکی و ارثی می باشد ، دیگر با درمان دارویی نمی توان ریزش مو را متوقف ساخت و به حالت اولیه بازگرداند ؛ در این حالت تنها راه حل مناسب و طولانی مدت ، عمل زیبایی ترمیم مو یا همان پیوند مو می باشد .

در عمل ترمیمی پیوند مو ، فولیکول هایی از بانک مو پشت سر فرد که در مقابل هورمون ریزش مو مقاوم هستند ، با روش های مختلف برداشته می شود و پس از جدا نمودن ناخالصی ها از این فولیکول ها ، با دقت و ظرافت بالایی به صورت تک به تک در خط رویش طراحی شده توسط متخصص در شکاف ریزی پیوند زده می شوند .

کاندیدای ترمیم مو کیست؟

بهترین کاندیدای ترمیم مو فردی است که علاوه بر داشتن عامل ژنتیکی ریزش مو ، به سن مناسب عمل زیبایی پیوند مو نیز رسیده باشد ، از آنجا که ریزش مو روندی رو به رشد دارد ، باید تا زمان کند شدن ریزش موها این عمل را به تاخیر انداخت ، زیرا در صورت انجام عمل پیوند در سن ریزش مو با ریزش موهای بیشتر ناحیه پیوند زده منظره ای بد پیدا خواهد نمود ، از این رو سن مناسب انجام عمل زیبایی پیوند از ۳۰ سالگی به بالا می باشد .

● علاوه بر داشتن سن مناسب ، برخورداری فرد از بانک موی مناسب نیز در نتیجه ی نهایی عمل پیوند بسیار تاثیرگذار می باشد ، زیرا در افرادی که به طاسی درجه ۷ دچار شده اند و تنها باریکه ی نعلی شکلی از مو در پشت سر فرد وجود دارد ، به دلیل فقدان موی کافی ، نمی توان تراکم مورد نیاز را در نواحی مختلف سر ایجاد کرد .

شرایط موی سر فرد و سابقه بیماری

● در افرادی که ریزش مو به حد استانداردی نرسیده است به گونه ای که فضای کافی جهت ایجاد شکاف پیوند و تغذیه ی مناسب فولیکول ها وجود ندارد ، نمی توان نتیجه ی مطلوبی از عمل ترمیم مو بدست آورد ، لذا افراد دارای موهای کم پشت گزینه ی مناسبی برا ترمیم مو محسوب نمی شوند .

● افراد مبتلا به بیماری هایی چون لوپوس ، انعقاد خون ، فشار خون بالا ، دیابت و ... کاندید مناسبی جهت عمل ترمیم مو نیستند ، به همین دلیل جهت انجام چنین عمل زیبایی باید فرد از سلامتی کامل برخوردار باشد .

● از نتیجه عمل ترمیمی پیوند مو باید انتظار معقول و منطقی داشت ، از این رو افرادی که انتظارات غیرواقع بینانه ای از این نوع عمل زیبایی دارند ، کاندید مناسبی جهت انجام عمل ترمیم مو نیستند . منبع: کلینیک تخصصی ترمیم مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X