ترمیم مو, درمان قطعی ریزش مو

ترمیم مو, درمان قطعی ریزش مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

 ترمیم مو, درمان قطعی ریزش مو

موها در هر سنی و در هر برهه ای از زمان ممکن است به دلایل مختلف شروع به ریزش کنند ، در این صورت فرد دچار استرس و نگرانی زیادی می شود ، زیرا موهای پرپشت تاثیر بسزایی در زیبایی چهره و اعتماد بنفس فرد دارند . در ابتدا اکثر افراد شروع به خود درمانی هایی چون مصرف ویتامین ها ، انواع شامپوها و ... با انتظار درمان قطعی ریزش مو می کنند ، با این امید که ریزش مو متوقف گردد ولی پس از ادامه ی ریزش مو فرد متوجه می شود که مسئله جدی است و باید به دنبال راهکار مناسب و اساسی باشد .

به هنگام بروز عارضه ی ریزش مو به جای وقت تلف کردن با روش های ناکارآمد و موقتی ، بهتر است که فرد به یک متخصص پوست و مو مراجعه نمایید تا با بررسی ها و آزمایشات لازمه ، دلیل ریزش مو مشخص گردد ، در بسیاری از موارد با مشخص شدن علت ریزش مو ، می توان به موقع با اعمال درمان دارویی یا رفع عامل ایجاد کننده مشکل ریزش مو را برطرف نمود .

ریزش موی موقتی

به عنوان مثال مادرانی شیرده پس از زایمان از ریزش شدید مو شکایت می کنند و گمان می کنند که به زودی به طاسی دچار خواهند شد ، درحالی که این ریزش مو طبیعی است زیرا در دوران بارداری به دلیل بالا رفتن هورمون های زنانه موهایی که باید روزانه ریخته می شدند و حدود ۱۰۰ عدد هستند ، بدن آنها را نگه داشته و پس از چند ماه از زایمان و متعادل شدن هورمون ها این موها شروع به ریزش می کنند  که امری طبیعی بوده و در نهایت موها به حالت عادی بازمی گردند و جای هیچ گونه نگرانی نیست  .

ریزش موی دائمی و درمان قطعی ریزش مو

استرس ، فشار عصبی ، مصرف برخی داروها ، شیمی درمانی ، برخی بیماری ها و .... سبب ایجاد شروع ریزش مو در فرد می کنند .

اما در صورتی که مشخص گردد که ریزش مو به دلیل ژنتیکی یا همان سابقه ی خانوادگی است که در زنان و مردان از الگوی ریزش موی مردانه و زنانه از آن یاد می کنند ، راه کار اصلی ترمیم مو خواهد بود .

روش های مختلفی جهت ترمیم مو وجود دارد ، روش های ترمیم موقتی و دائمی .

در روش های ترمیم موقتی که بیشتر در آرایشگاه ها مورد استفاده است ، با گیره ها و ابزار مخصوص موهای مصنوعی با روش های مختلف لابلای موهای فرد قرار می گیرد و موها پرپشت می گردند که معایب و مزایای خود را دارا است .

ترمیم موی دائمی، درمان قطعی ریزش مو

در روش ترمیم مو به صورت دائمی که هزینه بالاتری نیز دارد ، از کاشت فولیکول های طبیعی موهای خود فرد استفاده می گردد .

با این روش، که از آن به عنوان درمان قطعی ریزش مو یاد می شود، فرد صاحب موهای طبیعی در ناحیه ی کم مو یا بدون مو می گردد که کاملا رشدی همانند دیگر موها خواهند داشت .

جراح متخصص پوست و مو فولیکول های مو را از بانک موی پشت سر فرد با روش های مختلف برمی دارد و پس از جداسازی ناخالصی ها از آنها ، فولیکول مو را به صورت جداگانه و با دقت بالایی در محل گیرنده پیوند می زند .

روش های مختلف ترمیم دائمی مو در برداشت مو از محل دهنده و کاشت فولیکول ها در محل گیرنده با هم تفاوت دارند .

در نهایت پس از پیوند مو و شروع به رشد این فولیکول ها ، شاهد موهای طبیعی خواهیم بود که همانند دیگر موها قابلیت کوتاه شدن و رنگ شدن دارند .

ترمیم مو در افرادی که به طاسی درجه ۵ و ۶ مبتلا هستند نتیجه ی بهتری خواهد داشت زیرا در پیوند مو ، نیاز به فضای کافی جهت تغذیه ی مو وجود دارد . منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X