تمام نکات مهم درباره قیمت ترمیم مو

تمام نکات مهم درباره قیمت ترمیم مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تمام نکات مهم درباره قیمت ترمیم مو

ترمیم مو به دو صورت موقت و دائمی صورت می پذیرد ؛ در ترمیم موقتی مو برای مدت زمان محدودی می توان موهای مصنوعی هم رنگ و هم ضخامت با موهای فرد را با روش های آرایشگری و با کمک گیره های مخصوص در بین موها قرار داد . در روش ترمیم دائمی مو که توسط پزشک متخصص مو در مراکز تخصصی انجام می شود ، فولیکول های موی طبیعی فرد از بانک موی پشت سر فرد برداشته می شود و در محل گیرنده با روش های مخصوصی پیوند زده می شود . روش انتخابی بر قیمت ترمیم مو تاثیر دارد.

موهای پیوندی در روش ترمیم دائمی مو پس از رشد به مانند دیگر موهای فرد قابلیت اصلاح شدن و رنگ کردن دارند .

همه افراد که دچار ریزش مو هستند ، نمی تواند از روش پیوند ترمیمی مو استفاده نمایند ، بلکه ابتدا باید روند ریزش مو کند شده و موهای ریخته شده نیز به حدی باشند که فضای مناسبی جهت کاشت مو و پیوند موها وجود داشته باشد تا فولیکول های مو با تغذیه ی کافی بتواند پیوند خورده و رشد کنند .

این افراد نباید اقدام به ترمیم مو نمایند.

افرادی که به بیماری هایی چون دیابت ، فشار خون بالا ، لوپوس ، بیماری های انعقاد خون و ... مبتلا هستند ، کاندید مناسبی برای ترمیم و پیوند مو نیستند .

قبل از اقدام به ترمیم مو از طریق روش های مختلف کاشت و پیوند مو ، پزشک معالج سابقه ی مصرف دارو و بیماری های خاص فرد متقاضی را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد .

بهترین سن ترمیم مو با روش کاشت و پیوند مو ۳۰ سال به بالا می باشد ، زیرا در این سن ریزش مو کند شده و نتیجه ی بهتری از ترمیم مو حاصل خواهد شد .

عمل ترمیمی کاشت و پیوند مو ، علاوه بر ترمیم موهای از دست رفته مردان می تواند در خانم ها نیز موثر واقع گردد .

نتیجه ی حاصل از عمل ترمیمی پیوند مو در مردان به دلیل ثبات هورمونی بسیار رضایت بخش تر از این نوع عمل در زنان است ، زیرا هورمون های زنانه تحت تاثیر عوامل مختلف مدام در حال نوسان و تغییر هستند .

در بسیاری از موارد ریزش مو در افراد مختلف ، با از بین بردن عامل ایجاد کننده ی ریزش مو ، می توان به طور موثری ریزش مو را متوقف ساخت و موها را به حالت اولیه بازگرداند  .

استرس ، مصرف برخی داروها ، حاملگی ، اختلالات هورمونی ، تغذیه ی نامناسب و ... از جمله عوامل ایجاد کننده ی ریزش مو هستند که با برطرف نمودن به موقع آنها می توان مشکل ریزش مو را حل نمود .

روش های ترمیم موی طبیعی

روش های مختلفی از ترمیم و پیوند مو وجود دارد که هر کدام با توجه به شرایط و نیاز فرد جهت کاشت موی طبیعی به کار می روند و قیمت ترمیم مو در هر روش متفاوت است. از میان روش های به کار گرفته شده تا کنون ، روش های FIT  و FUT با توجه به کم عارضه بودن این روش ها و نتایج موفق بدست آمده ، رایج ترین روش های ترمیمی مو در سراسر دنیا محسوب می شوند .

در روش FIT ، با کمک دستگاه پانچ فولیکول های سه تایی ، دوتایی و تکی مو از بانک موی پشت سر فرد ، از ریشه خارج شده ، ناخالصی های فولیکول ها جدا می شود و سپس با کمک پانچ در خط رویش مناسب این فولیکول های جداگانه در شکاف های ریز پیوند زده می شوند ، در این روش نیازی به جراحی و بخیه زدن وجود ندارد و معمولا برای پیوند در نواحی کم وسعتی از سر یا ریش ، سبیل ، مژه و ابرو به کار می رود .

در روش FUT با کمک جراحی ، نوار باریکی از موهای فرد از پشت سر برداشته می شود ، محل برداشت نوار بخیه می گردد و پس از جدا سازی ناخالصی ها و جدا کردن فولیکول های مو ، به کمک جراحی و شکاف های ریز این فولیکول های مجزا در محل مورد نظر پیوند زده می شوند .

در روش FUT می توان تراکم بالاتری از پیوند مو را در یک جلسه نسبت به روش FIT ایجاد نمود ، خط رویش طبیعی تری حاصل می شود و عوارض کمتری نیز خواهد داشت.

اگرتوانایی پرداخت هزینه یا ترس از ترمیم مو را دارید ، چندین گزینه غیر جراحی وجود دارد که می توانید در  زمان طاسی سر از آن استفاده کنید. این روش ها به اندازه ترمیم مو موثر نیست، اما تا حدودی می توانند به شما کمک کنند. مینوکسیدیل (Rogaine)، که بدون نسخه خریداری می شود. و می توان در هر دو مردان و زنان استفاده شود. قرص فیناستراید (Propecia)، می تواند مورد استفاده در زنان و مردان باشد و باید بین سه تا شش ماه به طور دائم مصرف شود تا نتایج درمان را در رشد موی سرتان شاهد باشید.  

قیمت ترمیم موی طبیعی

هرچند به طور کلی قیمت ترمیم مو دائمی نسبت به ترمیم مو مصنوعی بیشتر است اما مساحت محدوده کاندید ترمیم مو و مقدار تراکم مو مورد نیاز و مهارت پزشک نیز بر قیمت ترمیم مو طبیعی تاثیر دارد. هزینه ترمیم مو بسیار متغیر است پرداخت این هزینه ها با خود بیمار است شرکت های بیمه ترمیم مو را یک روش زیبایی میدانند و بایت این جراحی هیچ نوع هزینه ای را پرداخت نخواهند نمود. هزینه ترمیم مو وابسته به بسیاری از عوامل مختلف است که شامل: هزینه جراحی به منطقه ای که کلینیک در آنجا قرار دارد و تعداد جراحان که این روش را ارائه می دهند و تعداد موی پیوند زده و نوع موی پیوندی که از نوع طبیعی یا مصنوعی باشد نیز بستگی دارد . علاوه بر هزینه های درمان، چندین هزینه اضافی برای بازیابی اضافی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. این شامل: داروهای درد در طول بهبودی فوری داروهای ضد التهابی برای کاهش تورم در محل جراحی آنتی بیوتیک ها برای کاهش خطر ابتلا به عفونت اگر عوارضی را تجربه کرده اید، شما باید به پزشک معالج خود اطلاع دهید برای درمان شما دارو تجویز نماید.  

منبع: کلینیک تخصصی ترمیم مو ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X