اشتباهات رایج درباره تقویت موی سر

اشتباهات رایج درباره تقویت موی سر

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

اشتباهات رایج درباره تقویت موی سر

تقویت موی سر باعث پرپشتی و زیبایی موها می شود ، برای داشتن موهای پرپشت باید به شیوه های اصولی به تقویت ریشه ای موها پرداخت تا بتوان حجم کاهش یافته موها را مجددا بازیافت . در این مقاله به اشتباهات رایج درباره تقویت موی سر پرداخته می شود تا با آگاهی از این اشتباهات دیگر آنها در مورد مو بکار برده نشوند :

● شانه کردن موها در حالت خیسی : موها درحالت خیس بسیار شکننده و حساس هستند ، با شانه کردن موها در این حالت به راحتی مو از ریشه کنده می شود.

بهتر است موها قبل از حمام شانه شوند تا از گره خوردن موها بعد از حمام جلوگیری شود و بعد از خشک شدن موها به شانه زدن اقدام نمود .

● شست و شوی منظم موها موجب رشد سریع تر مو می گردد : زیاده روی در شست و شو مو سبب خشکی پوست سر و تخلیه ی چربی مفید پوست سر شده ، در نتیجه موها خشک و شکننده می شوند ، می توانید هر روز دوش بگیرید ، اما یک روز درمیان از شامپو استفاده کنید .

● افراد دارای موهای لخت نیازی به نرم کننده ندارند :

حتی افراد دارای موهای لخت نیز به دلیل شکننده بودن ریشه ی موها جهت نرمی و لطافت موهای خود باید از نرم کننده به مقدار کافی استفاده نمایند .

● برای جلوگیری از گره خوردن موها ، استفاده مداوم از نرم کننده الزامی است : از نرم کننده  هفته ای یکبار استفاده کنید ، زیرا سبب آسیب به موها می شود ، هنگام آبکشی از مقادیر زیادی از آب استفاده کنید تا نرم کننده به طور کامل از موها خارج شود .

● خشک کردن شدید موها با حوله : پس از حمام به آرامی موها را لای حوله قرار دهید و خشک کنید ، مالش شدید موها با حوله موجب آسیب به کوتیکل مو شده و در نهایت منجر به شکسته و فر شدن موها می گردد .

● خشک نمودن موها با سشوار : حرارت حاصل از سشوار موجب آسیب جدی به موها می گردد ، لذا ابتدا موها را با حوله به خوبی خشک کنید ، سپس به جای حرارت داغ سشوار ، از حرارت ملایم سشوار برای خشک کردن موها استفاده کنید و تا حد ممکن از سشوار کمتر استفاده کنید .

● حالت دادن موهای خیس با اتو : اتوی داغ فولیکول های مو را می سوزاند ، در نتیجه تارهای مو شکننده خواهند شد ، لذا حتی اگر عجله هم دارید ابتدا موها را کاملا خشک نموده ، سپس اقدام به حالت دادن با اتو مو کنید .

● اسپری کردن موها قبل از حالت دادن با مو :

صدای جلز و ولز موها به هنگام اتو کردن به دلیل سوختن الکل موجود در اسپری ها می باشد ، به همین خاطر بعد از اتو کردن مو ، اسپری را استفاده کنید .

منبع: کلینیک تخصصی ترمیم و تقویت مو ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X