لوسیون ها و تونیک های تقویت مو چه مزایایی دارد؟

لوسیون ها و تونیک های تقویت مو چه مزایایی دارد؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

استفاده از لوسیون ها و تونیک ها برای تقویت مو چه فایده ای دارد؟

داشتن موهای پر پشت و زیبا برای بسیاری ، خواسته ی دست نیافتنی است ، این افراد معمولا از موهای نازک و کم حجمی برخوردار هستند و زمانی که به فکر تقویت مو های خود می افتند ، شروع به خود درمانی های متفاوتی می کنند ، در این راه معمولا از تجربه و گفته های اطرافیان بهره می بردند ، محصولات آرایشی و بهداشتی مختلفی نظیر لوسیون ها و تونیک های تقویت مو را امتحان می کنند و در نهایت با دلسردی از نتیجه ی کار ، موها را به حال خود رها می کنند.

در این زمان است که ریزش و ضعیف شدن موها پس از استفاده از محصولات شیمیایی گوناگون بیشتر و بیشتر می گردد .

آیا راه کار واقعی جهت رفع ریزش مو و مشکلات مو وجود دارد؟

ریزش ، موخوره، کم حجمی ، نازکی ، کچلی ناحیه ای ، ضعیف شدن و شکنندگی مو از جمله عوارض متعددی است که در اثر عوامل مختلفی چون ؛ حاملگی ، اختلالات هورمونی ، کمبود ویتامین ها ، شوره ی سر ، فقر آهن ، شرایط بد آب و هوایی ، عامل ژنتیک یا ارثی و .. در مو ایجاد می گردد ، هر یک از این عوامل ایجاد کننده مشکلات مو نیازمند درمان خاصی است .

جهت درمان مشکلات مو ، اولین قدم مراجعه به یک متخصص پوست و مو می باشد تا بتواند با بررسی و آزمایش های لازمه ، علت دقیق بروز مشکلات مو را تشخیص دهد و سپس با توجه به نیاز مو درمان و راه کار موثر را اعمال نماید .

 تنها در مورد ریزش و مشکلات مویی ارثی و ژنتیکی است که نمی توان به طور کامل از درمان نتیجه ی دلخواه را بدست آورد ، زیرا در این مورد ، ریزش و مشکلات مو روند رو به رشدی دارند ، چنانچه که پس از کند شدن ریزش مو در سن ۳۰ سالگی به بالا ، تنها روش موثر کاشت مو و پیوند مو خواهد بود .

 بنابراین با مراجعه به پزشک متخصص مو و تشخیص علت ایجاد عارضه در مو می توان با درمانی موثر عوارض مو را بر طرف نمود .

در این راستا ، متخصصین حاضر در کلینیک پوست و مو با توجه به عارضه ی ایجاد شده و جنس موی فرد درمان های موثر را اعمال خواهد نمود .

موثر ترین روش درمان مشکلات پوست و مو ، روش تغذیه ای می باشد ، زیرا جهت داشتن موهایی با ریشه ی محکم و پر تراکم باید مو به طور کامل تغذیه ی مناسبی داشته باشد تا بتواند با قدرت تمام رشد و نمو نماید .

لوسیون ها و تونیک های تقویت مو

 از این رو بسیاری از متخصصین پوست و مو علاوه بر تجویز رژیم غذایی غنی از گروه های مختلف غذایی ، به تجویز لوسیون ها و تونیک هایی برای تقویت مو نیز می پردازند .

این لوسیون ها و تونیک های تقویت مو به طور سریع و در کمترین زمان ممکن تکمیل کننده ی اثر تغذیه ی مناسب هستند و با رساندن مواد مغذی و لازم جهت رشد ریشه ای مو به پوست سر، در جهت کاهش عوارض و مشکلات مو به طور موثری عمل می کنند .

لذا استفاده از این لوسیون ها و تونیک های تقویت مو در کنار دیگر توصیه ها و درمان های لازم روند درمان را تسریع می کنند .

این لوسیون ها و تونیک های تقویت مو با داشتن ترکیبات مختلف و مغذی مورد نیاز مو در جهت تقویت مو و درمان عوارض مو عمل می کنند .

از این رو ، در کنار توصیه ها و درمان های داروئی و موضعی استفاده از این لوسیون ها و تونیک ها با توجه به جنس و نیاز مو در جهت تقویت مو باعث بهبود مناسب مشکلات مو خواهد شد و استفاده از آنها در روند بهبود بسیار تاثیرگذار خواهد بود . منبع: کلینیک تخصصی ترمیم مو و تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X