بهترین روش تقویت مو

بهترین روش تقویت مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین روش تقویت مو

برای داشتن موهای پرپشت و زیبا باید به این بافت های مرده به خوبی رسیدگی شود . جنس مو از پروتئین تشکیل شده است ، لذا مصرف مداوم و مقدار لازمی از آن در وعده های غذایی روزانه در درخشندگی ، رشد و تراکم مناسب موها بسیار تاثیرگذار خواهد بود . بهترین روش تقویت مو باید با توجه به نیاز و جنس مو صورت پذیرد  .

به طور کلی داشتن تغذیه ی سالم و کاملی از گروه های مختلف غذایی که به طور موثری مواد مغذی مورد نیاز رشد مو ها را تامین می کنند ، باعث تقویت همه جانبه ی موها به صورت رشد ریشه ای با تراکم بالا خواهد شد .

توجه به نیاز مو برای انتخاب بهترین روش تقویت مو

برخی افراد دارای رشد مناسبی از مو بوده اما موها تراکم لازم را ندارند ، لذا انتخاب روش تقویتی مو در این مورد باید با توجه به نیاز مو که افزایش فولیکول های مو می باشد  ، صورت پذیرد .

در قدم اول برای انتخاب بهترین روش تقویت مو  باید به پزشک متخصص مو مراجعه نمود تا پزشک متخصص با بررسی ریشه و مشکلات مو ، راه حل مناسب درمانی و نیز بهترین روش تقویت مو را برای فرد تجویز نماید .

استفاده از روش های خود درمانی مختلف ، بدون بررسی جنس و مشکلات مو تنها باعث تحمیل هزینه های زیاد و اتلاف وقت می گردد و چه بسا در این میان با امتحان نمودن مواد و تقویت کننده های نامناسب به موی فرد آسیب زیادی وارد گردد .

از این رو جهت تقویت مو باید به متخصص دارای مهارت و تجربه کافی مراجعه نمود و روش درمانی انتخاب شده توسط پزشک را با دقت و به طور کامل رعایت نمود .

در بسیاری از موارد ، با برطرف نمودن عواملی که باعث کم پشتی و عارضه در مو می شوند ، به طور قابل ملاحظه ای می توان به تقویت موثر موها پرداخت ، این عوامل مخرب مو عبارتند از : استرس و فشارهای روحی ، دیابت ، کمبود پروتئین ، اختلالات هورمونی ، کم کاری و پرکاری تیروئید ، کمبود ویتامین B، شیمی درمانی ، کاهش وزن در اثر رژیم های غیر اصولی و محکم بستن موها .

مراقبت های روزانه، بهترین روش تقویت مو

زیاده روی در استفاده از سشوار ،رنگ کردن و مواد حالت دهنده ی موها باعث نازک و شکننده شدن موها می گردد ، لذا با رعایت اعتدال در استفاده از این مواد می توان به تقویت مو ها کمک نمود.

فر نمودن موها برای مدت طولانی و ایجاد حالت های خشن که با محکم بستن موها ایجاد می گردد در ضعیف شدن ریشه ی موها بسیار موثر بوده ، لذا از اعمال چنین روش هایی بر روی موها خودداری کنید .

با توجه به نوع موی خود جهت تقویت ریشه ای موها از ماسک های خانگی تشکیل شده از مواد گیاهی و طبیعی استفاده کنید .

ماساژ موها با روغن های طبیعی مانند ؛ روغن زیتون ، نارگیل ، کرچک ، بادام و ... سبب تقویت موثر موها شده ، بطوری که نرمی ، درخشندگی و رشد سریع موها را نیز ایجاد خواهد نمود . منبع: کلینیک تخصصی ترمیم مو و تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X