معجزه درمانی پیاز برای ریزش مو

معجزه درمانی پیاز برای ریزش مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

معجزه درمانی پیاز برای ریزش مو

شاید توجه کرده باشید که مردان و زنانی که غذای خود را با پیاز خام می خورند، دارای موهایی ضخیم و زیباتر هستند و موهایشان دیرتر خاکستری می شود. به نظر می رسد که ارتباطی بین پیاز برای ریزش مو وجود دارد. پیاز دارای دو ماده شگفت انگیز یعنی گوگرد و کورستین است که می توانند رشد مو ها را افزایش دهند.

موهای ما از پروتئین خاصی به نام کراتین ساخته شده اند که حاوی گوگرد بالایی است. حضور گوگرد باعث می شود که موها قدرت و کشش داشته باشد؛ در حالی که کمبود آن ممکن است موجب ضعیف و شکننده شدن موها گردد. گوگرد همچنین گردش خون را افزایش می دهد و اکسیژن و مواد مغذی را به پوست سر می رساند؛ بنابراین مو می تواند سالم و قوی رشد کند

چرا پیاز برای ریزش مو خوب است؟

پیاز دارای مقادیر زیادی از کورستین می باشد. کورستین یک آنتی اکسیدان قوی و ضد التهاب است. این ماده کمک می کند تا از رادیکال های آزادی که می تواند به سلول های بدن (از جمله سلول های موی) آسیب برسانند، خلاص شوید. همچنین مو و پوست ما را از آلودگی هوا و دیگر سموم محافظت می کند.

علاوه بر این ها، پیاز منبع خوبی از بیوتین (که اغلب به عنوان "ویتامین رشد مو" شناخته می شود)، فلانوئیدها، منگنز، مس، ویتامین C، فسفر و اسید فولیک است که باعث تقویت مو شده و برای داشتن موهایی سالم و براق بسیار مهم هستند.

از نظر علمی نیز نشان داده شده است که مصرف موضعی آب پیاز برای ریزش مو مفید است. همچنین یک تحقیق در مجله درماتولوژی منتشر شده است که در مورد استفاده از آب پیاز برای درمان آلوپسی آریاتا (یک حالت ایمنی است که باعث ریزش مو ناحیه ای می شود) می باشد. در عرض شش هفته استفاده از آب پیاز، ۸۴ درصد از شرکت کنندگان در این بررسی شاهد رشد مو های جدید در نقاط طاس سر خود بودند. با این درمان مردان نتایج رضایتمندانه تری نسبت به زنان داشتند.

البته این مطالعه دارای محدودیت هایی نیز بود مثلا فقط ۳۸ نفر در آن حضور داشتند و هرگز تحقیق دیگری انجام نشد تا ببینید که آیا این نتایج در گروه دیگری از افراد تکرار می شود یا خیر.

خبر خوب این است که شواهد کافی برای حمایت از مزایای آب پیاز وجود دارد و بسیاری از افراد این نکته را تایید می کنند که آب پیاز می تواند رشد موهای ضخیم را افزایش دهد.

منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X