از قرص فیناستراید برای تقویت مو چه می دانید؟

از قرص فیناستراید برای تقویت مو چه می دانید؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

از قرص فیناستراید برای تقویت مو چه می دانید؟

به دلیل تاثیر مو در زیبایی چهره و اعتماد بنفس فرد ، ریزش مو از جمله عوارض و مشکلات دردسر سازی است که بروز آن موجب ایجاد استرس و نگرانی زیادی در فرد می کند .  قرص فیناستراید خوراکی ، با جلوگیری از تولید هورمون تخریب کننده ی فولیکول های مو در بدن ، سرعت ریزش موها را کاهش داده و رشد موهای جدید را تحریک می کند .

اکثر افراد با مشاهده ی عارضه ی ریزش مو ، با توصیه دوستان و خانواده درمان های مختلفی را امتحان می کنند ، از تعویض شامپو گرفته تا مصرف خودسرانه ی برخی مکمل ها و ویتامین ها ، برخی افراد نیز حتی به مصرف داروها شیمیایی تبلیغ شده در شبکه های ماهواره ای اقدام می کنند که به مرور زمان فرد متوجه خواهد شد که نه تنها این روش ها موثر نبوده ، بلکه با از دست دادن زمان طلایی درمان به موقع ریزش مو ، موجب بدتر شدن عارضه ی ریزش مو شده است .

بهترین اقدام جهت درمان ریزش مو ، مراجعه به پزشک متخصص مو بوده تا به صورت تخصصی و علمی عامل ریزش مو ریشه یابی و درمان گردد .

خواص قرص فیناستراید برای تقویت مو

در مواردی که پزشک تشخیص دهد که می تواند با تجویز دارو ، ریزش مو را برطرف سازد ، یکی از داروهای تجویزی و موثر در درمان ریزش مو ، قرص خوراکی فیناستراید می باشد .

جهت ایجاد نتایج مثبت از مصرف قرص فیناستراید خوراکی ، مصرف آن یک بار در روز آن هم در ساعت خاصی تجویز می گردد .

نتایج اولیه مصرف قرص فیناستراید پس از ۴ ماه مشاهده می گردد و در برخی افراد به زمان بیشتری در حدود یک سال نیاز خواهد داشت .

به طور معمول پزشک متخصص مو ، روند پیشرفت نتایج مصرف قرص فیناستراید را پس از ۶ ماه مورد بررسی قرار می دهد و در صورت رضایت بخش بودن نتایج آن ، می توان تا دستیابی به نتیجه ی مطلوب به مصرف آن ادامه داد  .

اختلال نعوظ و افسردگی از جمله عوارض نادر مصرف قرص فیناستراید می باشد  منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X