مبتلایان ریزش مو، از این داروی ریزش مو غافل نشوید

مبتلایان ریزش مو، از این داروی ریزش مو غافل نشوید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

مبتلایان ریزش مو، از این داروی ریزش مو غافل نشوید

ریزش مو از جمله عوارض دردسر سازی است که اگر به موقع درمان نشود ، جهت بازسازی و درمان آن باید هزینه و زمان زیادی را صرف کرد . بسیاری از افراد ، به جای مراجعه به پزشک متخصص مو ، با مشاهده ی عارضه ی ریزش مو شروع به مصرف انواع داروی ریزش مو و خوددرمانی های غیراصولی و بی فایده ای می کنند که ضمن صرف هزینه و وقت ، موجب وارد آمدن آسیب جدی به موهای خود می شوند.

از این رو قبل اقدام به هر عملی ، فرد ابتدا باید به متخصص مو مراجعه کرده تا با بررسی وضعیت سر و انجام آزمایشات خون و هورمونی ، علت دقیق ریزش مو مشخص گردد و پس از آن درمان موثر و ماندگاری جهت رفع ریزش مو تجویز گردد .

ریزش مو در افراد مختلف به دلایل مختلفی نیز رخ می دهد ، برخی از این عوامل ایجاد کننده ی ریزش مو عبارتند از ؛ حاملگی ، استرس ، ژنتیک ، اختلالات هورمونی ،عفونت ، بیماری های خاص، جراحی های سنگین ، تغذیه ی ناقص و ...  .

کدام داروی ریزش مو مناسب تر است؟

از جمله روش هایی که توسط متخصص جهت درمان عارضه ی ریزش مو پس از علت تشخیص ریزش مو تجویز می شود ، مصرف داروی ریزش مو موضعی ماینوکسیدیل می باشد.

ماینوکسیدیل موضعی ؛ جهت درمان طیف وسیعی از بیماری های ریزش مو مورد استفاده قرار می گیرد ، تهیه ی این دارو بدون نسخه ی پزشک نیز امکان پذیر است ، اما جهت دستیابی به نتیجه ی مطلوب از مصرف این داروی موضعی بهتر است با مشورت پزشک متخصص مو از غلظت ۲ درصد یا ۵ درصد آن استفاده گردد .

از ماینوکسیدیل موضعی جهت درمان ریزش مو با الگوی مردانه و زنانه ، ریزش موی سکه ای (بیماری که در آن سیستم ایمنی به فولیکول های مو حمله می کند)، ریزش موی تلوژن افلوویوم (بیماری که در آن به خاطر اختلال در چرخه ی تولید مو ، ریزش مو حاصل می گردد) ، ریزش موی آناژن افلوویوم (ریزش مویی که در اثر شیمی درمانی رخ می دهد) ، ریزش موی هیپوتریکوزیس (بیماری که در آن موی بسیار ریزی در سر و بدن رشد می کند) و ریزش مو در اثر جراحت و جای زخم، استفاده می گردد .

ماینوکسیدیل موضعی به شکل کف و یا مایع می باشد و جهت مصرف ، دو بار در روز مستقیم بر روی پوست سر باید قرار گیرد .

نمایان شدن تاثیر ماینوکسیدیل موضعی بر روی ضخامت و پر پشت شدن موها به ۴ ماه الی یک سال نیاز خواهد داشت .

مقایسه ی عکس های قبل و بعد از مصرف این دارو ، تاثیر آن را بر روی موها مشخص می کند . منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو و مراقبت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X