معرفی بهترین قرص درمان ریزش مو

معرفی بهترین قرص درمان ریزش مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

معرفی بهترین قرص درمان ریزش مو

عارضه ی ریزش مو در اثر عوامل مختلفی چون ؛ بیماری ، ژنتیک ، جراحی سنگین ، اختلالات هورمونی ، هورمون مردانه ، چربی پوست سر ، تغذیه ی نامناسب ، استرس ، حاملگی ، عفونت ، مصرف داروهای خاص و مراقبت نامناسب ایجاد می شود . در مواردی که علت ریزش مو ، بیماری های داخلی مانند تیروئید ، دیابت ،  کم خونی و ... باشد ، با درمان این بیماری های با قرص درمان ریزش مو مناسب می توان به طور چشمگیری ریزش مو را برطرف نمود .

برای درمان اصولی ریزش مو ، باید به پزشک متخصص مو مراجعه نمود تا با بررسی و آزمایشات مربوطه علت دقیق ریزش مو مشخص گردد و درمان موثر و ماندگاری توسط پزشک تجویز شود .

تجویز هر گونه دارو و قرص جهت درمان ریزش مو با توجه به بررسی های وضعیت ناحیه سر توسط پزشک و نتایج آزمایشات خون و هورمون فرد باید صورت پذیرد ، از این رو خوددرمانی و استفاده از هر دارو و قرصی جهت درمان ریزش مو مجاز نمی باشد ، زیرا فرآیند درمان در افراد مختلف ، متفاوت خواهد بود .

اما بهترین قرص درمان ریزش مو کدام است؟

اگر فرد به علت ژنتیک و هورمون مردانه ی اندروژن به ریزش مو دچار گردد ، بهترین درمان تایید شده برای رفع ریزش مو در او ، داروی ماینوکسیدیل موضعی و قرص درمان ریزش مو فیناستراید خوراکی ۱ میلی گرمی خواهد بود .

درمان های دارویی زمانی نتیجه بخش خواهند بود که با شروع ریزش مو این داروها مصرف شوند ، زیرا با این کار ، از تخریب کامل فولیکول های مو جلوگیری می شود .

قرص فیناستراید ، با کاهش سرعت ریزش مو و تحریک رشد موهای جدید ، جهت درمان ریزش مو با الگوی زنانه و مردانه موثر می باشد . قرص فیناستراید ، از تولید هورمون تخریب کننده ی فولیکول های مو جلوگیری می کند .

مصرف خوراکی قرص فیناستراید جهت درمان ریزش مو ،  به صورت یک بار در روز و در ساعت مشخصی خواهد بود .

نتایج اولیه ی مصرف قرص فیناستراید پس از ۴ ماه مشخص شده و ۶ ماه پس از شروع مصرف ، پزشک با بررسی نتایج حاصل تشخیص خواهد داد که آیا مصرف دارو تاثیرگذار خواهد بود با خیر ، در صورت مثبت بودن نتایج حاصله ، فرد می تواند تا دستیابی به نتیجه ی مطلوب مصرف قرص فیناستراید ادامه دهد .

منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X