معرفی انواع روش های ترمیم مو

معرفی انواع روش های ترمیم مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

معرفی انواع روش های ترمیم مو

به طور معمول هر فرد بین ۷۰ الی ۱۰۰ تار موی خود را بطور روزانه از دست می دهد که رزش عادی مو نامیده می شود ، اما در ریزش ارثی مو ، با به ارث بردن ژن ریزش مو ، تا سن میانسالی فرد ریزش مو شدیدی پیدا می کند که از جمله روش های موثر در از بین بردن این ریزش ، استفاده از روش های ترمیم مو می باشد .

ترمیم مو به معنی جایگزین کردن مو در فضاهایی که موها ریزش کرده اند و خالی شده اند ، می باشد .

در روش ترمیم مو ، نیازی به وجود بانک موی فرد نبوده و موهای مورد نیاز جهت ترمیم در یک جلسه ،توسط مراکز ترمیم مو تهیه شده و به وسیله ی کراتین های گیاهی بر روی سر ثابت می شوند .

ترمیم مو در افرادی که به هر دلیل موهای خود را از دست داده اند و قادر به انجام عمل زیبایی کاشت مو و پیوند مو نیستند ، روش بسیار مناسبی است .

انواع روش های ترمیم مو عبارتند از :

●  روش ترمیم مو به شیوه ی hrt

در این روش پیشرفته که دارای استانداردهای جهانی نیز می باشد ، با تهیه ی لایه ی نازکی شبیه سازی شده از پوست فرد و بررسی رنگ ، جنس و حالت موها و همچنین با توجه به رنگ چشم ، فرم صورت ، جنس مناسب مو برای فرد تهیه شده و با طراحی خط رویش و خط فرق طبیعی به ترمیم موهای فرد پرداخته می شود . موهای ترمیم یافته به روش کاشت مو hrt ، با داوم بسیار بالایی که دارند ، قابلیت استخر و سونا رفتن ، رنگ و فر شدن را خواهند داشت .

● روش ترمیم مو به شیوه ی prp

روش prp با با تقویت ریشه ای مو ، موجب ترمیم موهای از دست رفته می گردد .

در این روش با کمک پلاکت های خون تغلیظ شده ی به همراه  prp ، به تحریک موهایی که در فاز استراحت هستند ، پرداخته می شود ، که این کار باعث توقف ریزش مو و رشد مجدد موها می گردد.

اولین نتایج حاصل از روش prp ، طی دو ماه پس از عمل ترمیم مو صورت می پذیرد که نمایان شدن نتیجه ی نهایی تا ۲۰ ماه نیز طول خواهد کشید .

جهت دستیابی به نتیجه ی مطلوب ، انجام هر گونه عمل ترمیم مو باید به کلینیک پوست و مو تخصصی مراجعه نمود و از پزشک متخصص دارای تجربه و مهارت کافی در این زمینه بهره مند گردید . منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X