بهترین و جدیدترین روش ترمیم موی زنان

بهترین و جدیدترین روش ترمیم موی زنان

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین و جدیدترین روش ترمیم موی زنان

یکی از بدترین تغییرات فیزیکی زنان که ممکن است با افزایش سن تجربه کنند، نازک شدن و از دست دادن موهایشان است. در حالی که بیشتر افراد ریزش مو را تنها با مردان در ارتباط می دانند. تقریبا نیمی از زنان از سن ۵۰ سالگی از کاهش تراکم مو رنج می برند. برای این زنان به تدریج نازک شدن موها می تواند از نظر احساسی ویرانگر باشد و در آنها احساس ناامیدی ایجاد کند. از اینرو روشهای ترمیم موی زنان به سرعت در حال پیشرفت و گسترش است.

امروزه پیوند مو نسبت به دهه های گذشته به پیشرفت های بسیار زیادی دست یافته است. در حال حاضر پیوند مو بر حفظ تراکم موها، به عنوان بخشی از زیبایی چهره تاکید می کند. ترکیبی از دید هنرمندانه و مهارت جراحی فوق العاده تعداد زیادی پزشک متخصص مو در حال حاضر باعث می شود که تراکم موها افزایش یافته و شکل طبیعی خطوط موها به حالت اولیه خود بازگردند.

محبوبترین روشهای ترمیم موی زنان

تکنیک های پر کاربرد ترمیم موی زنان و کاشت مو ، FUE و  FUT هستند. هریک از این روشها در نتیجه زیبایی را برای شما به ارمغان خواهند آورد؛ اما تفاوت آنها در نحوه برداشت فولیکول های مو است. در روش FUE فولیکول های موی فرد بصورت تکی از پشت سر، جایی که موهای اهداکننده قرار دارند، به ناحیه پیشانی که ریزش دارد منتقل می شود. مزیت اصلی این روش مربوط به ناحیه اهداکننده است که به بیمار اجازه می دهد تا موهایش را بدون آشکار شدن علایم جراحی بسیار کوتاه کند. علاوه بر این روش FUE روش پیوند استاندارد برای پیوند مو است.

در روش FUT نیز مانند روش FUE  فولیکول های مو را از پشت سر برداشت می کنند. در این روش به جای برداشت یک تار مو، یک نوار که شامل هزاران فولیکول مو است برداشت می شود. توسط میکروسکوپ هر کدام از این فولیکول ها به طور جداگانه از نوار جدا می شوند و سپس به ناحیه مورد نیاز پیوند زده می شود. مزیت اصلی کاشت مو به روش FUT این است که پیوند هزاران فولیکول را در یک جلسه ممکن می کند که این میزان برای یک جلسه بیشتر از روش قبلی است. بسیار مهم است که بدانید انتخاب روش پیوند مو برای هر بیمار منحصر به فرد است و در طول مشاوره اولیه پیوند مو مورد بحث قرار خواهد گرفت.

در روز پیوند

ابتدا مقدار کمی از داروی بی حس کننده برای بی حسی سر استفاده می شود. مقدار کمی هم والیوم برای از بین بردن اضطراب بیمار استفاده می گردد. در نتیجه این عمل تجربه خوبی خواهد بود و اکثر بیماران در طول جراحی به تماشایی فیلم یا خواندن کتاب و ... می پردازند.

بعد از جراحی پیوند مو

در پایان جلسه جراحی پیوند مو بیمار ممکن است به خانه بر گردد. هیچ پانسمانی در این روش درمانی وجود ندارد. در روز بعد بیمار می تواند استحمام کند و دو روز بعد از جراحی می تواند موی خود را به آرامی بشوید. هفته اول ممکن است پیشانی کمی متورم شده باشد و پشت پوست سر احساس کشش کند و لکه های کوچکی که پیوند در آنها قرار گرفته است دیده شود. اما همه آنها به زودی ناپدید می شوند و بیمار می تواند به کار و فعالیت ها بدنی روزانه خود بازگردد.

منبع: کلینیک تخصصی ترمیم مو ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X