عوامل موفقیت عمل ترمیم مو

عوامل موفقیت عمل ترمیم مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

عوامل موفقیت عمل ترمیم مو

عوامل مختلفی باعث بروز عارضه ی ریزش مو می شوند ، به دلیل تاثیر مو در زیبایی چهره ، با وقوع این عارضه فرد دچار استرس و اضطراب شدید می گردد ، برخی از عوامل ایجاد کننده ی ریزش مو عبارتند از اختلالات هورمونی ، بیماری های خاص ، شیمی درمانی، مصرف برخی داروها و استرس زیاد . بسیاری از افرادی که اقدام به کاشت مو میکنند نگران نتایج و موفقیت عمل ترمیم مو هستند، در حالیکه اگر در انتخاب کلینیک پوست و مو و پزشک متخصص پوست و مو خود دقت لازم را نمایند، نگرانی از این بابت وجود ندارد.

اگر این عوامل ایجاد کننده با درمان برطرف گردند ، ریزش مو نیز به طور موثری متوقف خواهد شد ، اما در مورد ریزش مو بر اثر عوامل ژنتیکی یا ارثی تنها راه حل موثر ترمیم و پیوند موی طبیعی می باشد .

بیشترین روش های مورد استفاده در ترمیم مو

در روش ترمیم و پیوند مو ، با روش های مختلف ، فولیکول موی مورد نیاز جهت ترمیم از بانک موی پشت سر فرد برداشته شده و به محل گیرنده انتقال می یابد .

دو روش FIT   وFUT  از موفق ترین و رایج ترین روش های کاشت مو و پیوند مو هستند که با توجه به میزان تراکم مورد نیاز هر فرد انتخاب و بکار گرفته می شوند .

در روشFUT  نواری از فولیکول های مو توسط جراحی برداشته می شود ، جای برداشت بخیه زده می شود و فولیکول های خالص سازی شده به صورت مجزا در خط رویش طراحی شده با ایجاد شکاف های ریز جراحی پیوند زده می شوند .

در روش FIT   گرافت های مو توسط دستگاه پانچ به صورت سه تایی یا دوتایی برداشته شده و نیازی به جراحی نبوده و فولیکول های مو پس از جدا سازی ناخالصی توسط پانچ در محل گیرنده پیوند زده می شود .

روش پیوند مو در حدود سه دهه است که در جهان مورد استقبال قرار گرفته است ، عوامل مختلفی در موفقیت یک عمل زیبایی ترمیم مو و عدم بروز عوارض ناشی از آن تاثیرگذار است .

عوامل موفقیت عمل ترمیم مو و پیوند مو

● تشخیص صحیح عوامل ایجاد کننده ی ریزش مو

● انتخاب کاندید مناسب عمل ترمیم و پیوند مو

● رعایت اصول و استانداردهای لازم در برداشت فولیکول های مو و طراحی خط رویش طبیعی

● حفظ رطوبت و سرمای مناسب جهت زنده ماندن فولیکول های مو

● طولانی نشدن مدت زمان جراحی عمل ترمیم

از نتیجه ی عمل ترمیمی پیوند مو باید انتظار معقول و منطقی داشت .

عمل ترمیمی پیوند مو در همه ی افراد قابل انجام نمی باشد ، زیرا باید فرد در سن مناسب ۳۰ سال به بالا باشد و ریزش موی او به حدی رسیده باشد که فضای مناسبی جهت ایجاد شکاف پیوند وجود داشته باشد و با تغذیه ی مناسب به دیگر موهای موجود فرد آسیبی وارد نگردد تا موفقیت عمل ترمیم مو حاصل شود.

مهارت و تجربه ی کافی پزشک متخصص مو در نتیجه ی مطلوب از عمل پیوند بسیار تاثیر گذار بوده ، لذا باید این عمل زیبایی بسیار حساس در مراکز و کلینیک های معتبر و تخصصی صورت پذیرد .

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X