۶ نکته که درباره ترمیم موی دائمی باید بدانید

۶ نکته که درباره ترمیم موی دائمی باید بدانید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

۶ نکته که درباره ترمیم موی دائمی باید بدانید

تاثیر مو در زیبایی و اعتماد بنفس هر فردی باعث می شود که وجود هر گونه عارضه در این عنصر زیبایی چهره ، سبب ایجاد نگرانی و اضطراب شدید در فرد گردد . در ابتدای کار ، با شروع ریزش مو ، باید به پزشک متخصص مو مراجعه شود تا علت ریزش مو مشخص گردد و در مواردی ترمیم موی دائمی تجویز می شود.

بسیاری از موارد ریزش مو در نتیجه ی عوامل خارجی چون ؛ شیمی درمانی ، کمبود ویتامین ها ، حاملگی ، تب ، فقر آهن ، اختلالات هورمونی و ... رخ می دهند .

در چنین مواردی ، با درمان دارویی و موضعی یا برطرف نمودن عامل ایجاد کننده ی ریزش مو می توان به طور موثری ریزش مو را متوقف و به حالت اولیه بازگرداند .

اما در مواردی که ریزش مو به دلایل ژنتیکی یا سابقه ی ارثی ایجاد می شود ، دیگر با درمان دارویی نمی توان ریزش مو را متوقف نمود لذا تنها راه حل مناسب بدست آوردن موهای از دست رفته ، روش های ترمیم مو می باشد .

6 نکته درباره ترمیم موی دائمی

۱. ترمیم مو می تواند به دو روش موقت و دائم انجام شود ؛ در روش های موقت ، بدون نیاز به بانک موی طبیعی ، موهای موردنیاز جهت ترمیم توسط کلینیک پوست و مو تخصصی با توجه به رنگ و جنس موی فرد متقاضی تهیه و با کراتین های گیاهی بر روی سر فرد فیکس می شوند .

هزینه ترمیم موقت مو به این روش در مقایسه با روش ترمیمی پیوند مو بسیار ارزان تر می باشد .

۲. در روش ترمیم دائم مو ، پس از رسیدن فرد به سن مناسب جهت پیوند که ۳۰ سال به بالا می باشد ، از پیوند فولیکول های مو جهت ترمیم نواحی ریزش یافته استفاده می شود .

در این روش اثر نهایی پیوند مو بعد از یک سال که فولیکول ها به خوبی پیوند و رشد می کنند ، مشخص می گردد .

روش های مختلفی جهت ترمیم موی دائمی وجود دارد که الفبای همه ی این روش ها یکی است و تنها در نحوه ی برداشت و کاشت فولیکول های مو با یکدیگر تفاوت دارند .

زمان ترمیم موی دائمی

۳. زمانی می توان کاشت و پیوند مو را انجام داد که فرد با رسیدن به سن مناسب ، ریزش مو در او کند شده باشد و ریزش مو نیز به حدی رسیده باشد که فضای مناسب جهت ایجاد شکاف پیوند و تغذیه ی مناسب فولیکول های مو فراهم باشد تا بدون آسیب به ریشه ی موهای مجاور ، فولیکول های مو به خوبی پیوند خورده و رشد نمایند . ۴. اگر ریزش مو در فرد متوقف نشده باشد ، پس از ترمیم ، با ریزش موی نواحی جدید ، منظره ای بد ایجاد خواهد شد . ۵. روش ترمیم مو ، روش دائمی و همیشگی رفع ریزش موها می باشد که در افراد مبتلا به طاسی درجه ۵ و ۶ نتیجه ی مطلوب تری خواهد داشت . ۶. در افراد مبتلا به طاسی درجه ۷ به دلیل عدم وجود بانک موی مناسب و تنها وجود نوار باریک نعلی شکلی از موهای پشت سر فرد ، نمی توان تراکم لازم مو را در نواحی وسیع سر ایجاد نمود .

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X