قیمت لیزر موهای زائد و آنچه باید بدانید

قیمت لیزر موهای زائد و آنچه باید بدانید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

قیمت لیزر موهای زائد و آنچه باید بدانید

از بین بردن موها با لیزر، یک گزینه‌ی خوب برای افرادی است که می‌خواهند موهای زائد را برای همیشه از بین ببرند. تصور کنید که با تیغ و اپیلاسیون کاری نداشته باشید. شما زیر بغل و پاهایی صاف و بدون مو خواهید داشت. اما قبل از آنکه این کار را انجام دهید، بهتر است که آگاهانه تصمیم بگیرید. در مقاله امروز، ما تمام عوامل مهمی‌ که باید قبل از لیزر موهای زائد را در نظر بگیرید و بر قیمت لیزر موهای زائد تأثیر می گذارد را بیان می‌کنیم.

لیزر موهای زائد برای چه افرادی مناسب است؟

لیزر موهای زائد یک گزینه مناسب برای افرادی است که از تراشیدن دائمی موها و یا استفاده از وکس و اپیلاسیون خسته شده اند و به دنبال راه حل دائمی از بین بردن موهای زائد می باشند. در طی لیزر درمانی لایه های به شدت متمرکز لیزر به فولیکول های مو برخورد کرده و ریشه موهای زائد را از بین می برند. اما حذف موها با لیزر، برای همه‌ی این افراد مناسب نیست. افرادی با پوست روشن و موهای تیره، کاندیداهای ایده آل برای این روش هستند. اگر فردی بلوند با موهایی نازک هستید، ممکن است به نتایجی که انتظار دارید، دست پیدا نکنید. برای احتیاط، در طول مشاوره‌تان با یک متخصص صحبت کنید تا متوجه شوید که آیا با توجه به قیمت لیزر موهای زائد این روش بهترین گزینه برای شما هست یا نه.

مزایای لیزر موهای زائد

  • لیزرها برای از بین بردن موهای ناخواسته صورت، پا، دست،  بازو و دیگر مناطق بدن مفید هستند.
  • دقت دستگاه لیزر به گونه ای تنظیم شده است که میتواند ریشه موها را بدون آسیب زدن به پوست اطراف از بین ببرد.
  • لیزر موهای زائد به میزان قابل توجهی رشد مو را کاهش می دهد که این نتیجه معمولا بعد از 3 تا 7 جلسه حاصل می گردد.

نکات مهم در مورد لیزر درمانی موهای زائد

لیزر درمانی نیز مانند سایر روش های زیبایی مزایا و معایب مختص به خود را دارد. کسب اطلاعات در مورد جوانب مختلف این روش برای کاهش ریسک ها و رسیدن به نتیجه دلخواه بسیار ضروری می باشد. در ادامه مقاله برخی از مواردی که دانستن آنها قبل از لیزر موهای زائد مهم است را بیان خواهیم کرد.

انتخاب مناطقی که می‌خواهید لیزر کنید

هنگام انتخاب مناطقی که می‌خواهید موهای زائدشان را حذف کنید، آنهایی را در نظر بگیرید که از همه آزار دهنده‌تر هستند. معمولا این مناطق شامل بیکینی و زیر بغل می‌باشد. اما هر کسی می‌تواند مناطق مورد نظرش را خودش انتخاب کند. شاید بقیه‌ی افراد، حذف موهای زائد پاها و بازوها را ترجیح دهند. مهمترین چیز این است که بدانید کدام قسمت از بدنتان را می‌خواهید لیزر کنید.

لیزر، یک شبه موهای زائد را از بین نمی‌برد

برای برآورد قیمت لیزر موهای زائد باید بدانید چندین جلسه طول می‌کشد تا نتایج کار را ببینید. معمولا از بین بردن موها با لیزر، ۶ تا ۹ جلسه طول می‌کشد. اگر کمتر از این تعداد لیزر کنید، موهایتان برای همیشه از بین نخواهند رفت. همچنین موها ۱۰ تا ۱۴ روز بعد از درمان خواهند ریخت، و یکمرتبه نمی‌ریزند. بعضی از مناطق، ناهموار خواهند شد، و بقیه‌ی جاها طبیعی بنظر می‌رسند که این ایرادی ندارد. شما می‌توانید در بین جلسات لیزر برای صاف کردن ظاهر پوستتان، شیو کنید.

قبل از درمان با لیزر از آنتی بیوتیک استفاده نکنید

مصرف آنتی بیوتیک قبل از درمان با لیزر، باعث واکنش پوستی نامساعد می‌شود. ما توصیه می‌کنیم که دو هفته قبل از نوبت لیزرتان، مصرف آنتی بیوتیک را متوقف کنید و قبل از اولین جلسه لیزرتان، اپیلاسیون انجام ندهید و با موکن، موهایتان را نکنید. قبل از درمان، مو باید یک چرخه‌ی رشد کامل را طی کند.

تراشیدن موها قبل از لیزر

در شب قبل از لیزر، مناطق مورد نظر برای لیزر را تیغ بزنید. این کار به جلوگیری از سوزش پوست بعد از لیزر، کمک می‌کند. همچنین تراشیدن موها در شب قبل از لیزر، به تکنسین امکان می‌دهد که فولیکولهای مو را قبل از انجام درمان، بدقت بررسی کند.

لیزر، بدون درد نیست

در حالیکه از بین بردن موها با لیزر، به اندازه اپیلاسیون یا موم انداختن دردناک نیست، اما باز هم بدون درد نمی‌باشد. درد آن، به میزان تحمل شما بستگی دارد. بعضی از افراد می‌گویند که لیزر راحت‌تر از اپیلاسیون با موم است. بعضی‌ها هم می‌گویند که به همان اندازه درد دارد. بعد از لیزر، ناحیه‌ی مورد نظر دردناک خواهد بود، بنابراین هیچ چیزی روی پوستتان نمالید، مگر اینکه توسط متخصص پوستتان تایید شده باشد.

هزینه و قیمت لیزر موهای زائد

قیمت لیزر موهای زائد با توجه به چندین عامل مختلف تعیین می گردد و برای همه افراد یکسان نیست. یکی از عوامل تاثیر گذار در تعیین هزینه مساحت منطقه تحت درمان است. هزینه رفع موها به وسیله لیزر بسته به منطقه تحت درمان متفاوت می باشد. بطور کلی هرچه مساحت ناحیه مورد نظر بیشتر باشد هزینه نیز بیشتر خواهد شد. یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین هزینه لیزر درمانی، تعرفه های کلینیک مورد نظر است که این عامل نیز با توجه به تجهیزات و  دستگاه های مورد استفاده، تخصص پزشک و خدماتی که ارائه می گردد بستگی دارد. هزینه لیزر موهای زائد به تعداد جلسات لیزر درمانی نیز بستگی دارد. در واقع امکان تعیین هزینه لیزر موهای زائد قبل از مراجعه به متخصص امکان پذیر نمی باشد ولی باید توجه داشت که هرچقدر از تجهیزات بهتری برای لیزر درمانی استفاده گردد و تخصص و تجربه پزشک معالج بهتر باشد، معمولا هزینه نیز بیشتر خواهد شد. ممکن است برخی افراد اینطور فکر کنند که رفع موهای زائد بوسیله لیزر در کلینیک هایی با تعرفه پایین مقرون به صرفه تر است اما این افراد باید به این نکته توجه داشته باشند که انجام این عمل بوسیله دستگاه های قدیمی و بی کیفیت و یا نزد پزشک بی تجربه علاوه بر اینکه احتمال بروز عوارض را بیشتر می گرداند، ممکن است موجب طولانی تر شدن روند درمان نیز شود؛ که این عامل در دراز مدت خود به خود موجب افزایش هزینه و به هدر رفتن زمان بیمار می گردد.
کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X