لیزر موی زائد بدن و صورت

لیزر موی زائد بدن و صورت

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

لیزر موی زائد بدن و صورت

لیزر موی زائد روشی کارآمد است که شما را از هرگونه ابزار حذف موقتی موهای زائد بدن نظیر اپیلاسیون، موم، تیغ و ... رهایی می بخشد. اشعه لیزر با نفوذ به درون فولیکول مو، آن را از بین برده و از رشد دوباره آن جلوگیری به عمل می آورد.

لیزر برای رفع موهای زائد صورت و بدن استفاده می شود. پالس های دستگاه های لیزر با دقت های متفاوت در کمتر از ۱ ثانیه عمل کرده و سریعاً مقدار زیادی از موهای بدن را حذف می کند. این عمل در طی جلسات پی در پی تکرار شده و تعداد این جلسات بستگی به نوع پوست و نوع موی فرد و همچنین ناحیه مورد لیزر دارد. رفع موهای زائد مناطق با وسعت کمتر مثل پشت لب کمتر از ۱ دقیقه طول می کشد اما لیزر موهای زائد مناطق با وسعت بیشتر مانند پشت پا حدود ۱ ساعت طول می کشد. تعداد این جلسات به طور معمول بین ۴ تا ۶ جلسه می باشد.

اقدامات قبل از انجام لیزر موهای زائد

حدوداً ۶ هفته پیش از انجام لیزر موهای زائد از موچین، مومک و الکترولیز استفاده نکنید. همچنین ۱ماه و نیم قبل و بعد از لیزر در معرض نور شدید خورشید قرار نگیرید و به طور مرتب از کرم های ضد آفتاب با SPF مناسب پوست خود استفاده نمایید. نور خورشید تأثیر درمان لیزر را کم می کند.

روش لیزر درمانی

همواره توصیه می شود که ۱ الی ۲ روز پیش از اقدام به لیزر موهای زائد، نواحی دارای مو را با تیغ اصلاح نمایید. پزشک متخصص، شدت نور لیزر مناسب بدن شما را تشخیص داده و شما نیز پس از انجام عمل لیزر باید از کرم های ضد التهاب در ناحیه تحت درمان استفاده نمایید.

 موج لیزر پس از عبور  از سطح پوست به رنگدانه های فولیکول مو می رسد، آنها را تحت تأثیر قرار داده و سبب از بین رفتن آنها می شود. برخی موها فاقد رنگدانه هستند و اصطلاحاً در حالت خواب به سر می برند. تکرار جلسات لیزر درمانی به این دلیل است که موهای خواب وارد فاز رشد شده و بتوانند تحت تأثیر لیزر قرار بگیرند. جلسات لیزر باید با فاصله معین طبق نظر پزشک انجام پذیرد.

درد لیزر بستگی به شرایط بدنی و موی هر فرد دارد اما در کل درد قابل تحملی است. طبیعی است که این درد در افراد دارای موهای ضخیم تر بیشتر باشد. کرم های بی حسی و محلول های موضعی بی حسی به تحمل این درد کمک می کنند.

مراقبت های بعد از درمان لیزر موی زائد

کمپرس یخ و کرم های مرطوب کننده به رفع التهاب احتمالی پس از لیزر کمک می کنند. همچنین قرار نگرفتن در زیر نور مستقی خورشید و استعمال کرم ضدآفتاب نیز به حصول نتیجه مطلوب کمک می کند.

شما می توانید از یک روز پس از انجام لیزر از مواد آرایشی استفاده نمایید. فولیکول های مو همراه با شفت مو در زمان یک هفته پس از انجام لیزر به بیرون پوست هدایت می شوند و فرد تحت معالجه تصور می کند موهای وی به این سرعت رشد کرده اند. به خصوص در نواحی دارای ضخیم تر بیشتر شاهد این مسأله هستیم.

تعداد جلسات مورد نیاز:

تارهای مو سه مرحله رشد دارند. فعالیت آنها در مرحله ای است که تراکم رنگدانه ها به اندازه ای باشد که بتواند انرژی نورانی را در حد تخریب جذب کند. در هر پریود زمانی فقط یک سوم از موها در این فاز فعالیت هستند، بنابراین حدود ۴ الی ۶ جلسه برای از بین بردن کامل موهای زائد با لیزر نیاز می باشد. افرادی که موهای زائد تیره با پوستی روشن دارند بهترین نتیجه را از لیزر می گیرند. به طبع هرچه پوست تیره تر و موهای زائد روشن تر شود افراد به تعداد جلسات بیشتری نیاز دارند. بهتر این است که بین جلسات لیزر از سایر روش های حذف موهای زائد استفاده ننمایید.

نتیجه لیزر موی زائد:

دو هفته بعد از اولین جلسه از لیزر موی زائد، اولین نتایج این عمل مشاهده می شود. این نتایج به صورتی است که موها سست تر و نازک تر می شود و رشد موها نیز کمتر می شود. بدیهی است که شدت این اثرات در جلسات آتی بیشتر می شود تا جایی در جلسات آخر شاهد از بین رفتن ۸۰ الی ۱۰۰ درصد موهای زائد هستیم.

قیمت و هزینه لیزردرمانی به غیر از نوع دستگاه، به وسعت ناحیه مورد درمان و تعداد جلسات مورد نیاز دارد که برای هر فرد متفاوت است. این روش دائمی و بی خطر است و آسیبی به سایر نقاط بدن واردنمی شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X