کم کردن موهای زائد از روش های خانگی تا لیزر

کم کردن موهای زائد از روش های خانگی تا لیزر

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

کم کردن موهای زائد از روش های خانگی تا لیزر

سه روش طبیعی و سالم برای کم کردن موهای زائد بدن و صورت وجود دارد

امروز قصد داریم سه روش عالی و مطمئن بدون لیزر موهای زائد برای کم کردن موهای زائد برای شما بیان کنیم تا از شر این موها خلاص شوید: ۱- مصرف دم کرده نعناع دو بار در روز، به مدت پنج روز می تواند سطح هورمون های جنسی مردانه را کاهش دهد. ۲- مخلوط ۳۰ گرم شکر را با ۱۰میلی لیترآب لیموی تازه در ۱۵۰ میلی لیتر آب حل کنید و خوب به هم بزنید. سپس آن را بر روی صورت روی موهای زائد بمالید. بعد از ۱۵ دقیقه صورت را با آب سرد بشویید و بعد به آرامی مالش دهید. این کار را روزی یک بار در هفته انجام دهید. ۳- یکی دیگر از راه های درمانی که به کاهش رشد مو کمک می کند، ریختن ۱۰ میلی لیتر آب لیمو تازه در ۴۰ میلی لیتر عسل است. بعد از آماده شدن، این مخلوط را با پنبه و بر روی قسمت دارای موهای زاید مالیده و پس از ۱۵ دقیقه محل را بشویید. این عمل را دو بار در هفته و برای مدت دو هفته انجام دهید. اما روش های طبیعی مختلفی جهت کم کردن موهای زائد وجود دارد ، اما کم کردن این موها در افراد مختلف به دلایل مقاوم بودن و عدم تعادل هورمونی کار ساده ای نیست.

از این رو استفاده از لیزر درمانی جهت کاهش موهای زائد بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

روش لیزردرمانی برای کم کردن موهای زائد

لیزر موهای زائد باعث از بین رفتن تمام موها نمی گردد، زیرا که برخی موها نسبت به لیزر مقاوم بوده و برخی نیز قدرت رشد مجدد پس از لیزر درمانی را دارند.

چنانچه موهای زائد در فرد در اثر تغییرات هورمونی ایجاد شوند ، فرد ابتدا باید علت آن را برطرف و پس از تعادل هورمونی ایجاد شده در بدنش به لیزر موهای زائد بپردازد ، به عنوان مثال اختلالات هورمونی که در زنان باعث تخمدان پلی کیستیک می گردد ، باعث رویش موهای زائد و ضخیمی در قسمت هایی از بدن فرد می گردد که به طور طبیعی مو ندارد.

پس در چنین افرادی ابتدا درمان بیماری لازم بوده و سپس لیزر درمانی باید صورت پذیرد. موهای زائد غیرهورمونی پاسخ دهی مناسب تری به لیزر درمانی دارند .

قبل از لیزر موهای زائد به این نکات توجه کنید

در روش لیزر درمانی موهای زائد ، رنگ پوست بسیار مهم است زیرا امکان سوختگی و آسیب پوستی در افراد با پوست های تیره بیشتر است، از این رو به چنین افرادی توصیه می شود که لیزر درمانی را در مراکز تخصصی و توسط پزشک متخصص پوست انجام دهند.

 بیماران قلبی با باتری در قلب، بیماران مبتلا به لوپوس و پورفیری نباید از لیزر درمانی جهت رفع موهای زائد خود استفاده نمایند .

اگر چه هنوز ثابت نشده اما بهتر است ، زنان باردار و شیرده از لیزر درمانی اجتناب کنند.

دستگاه های متفاوتی برای لیزر موهای زائد به کار گرفته می شود ، که هر کدام قیمت های مختلفی دارند اما هرگز به مراکز غیرتخصصی برای انجام این کار مراجعه نکنید زیرا که سودجویان غیرمتخصص باعث به خطر افتادن سلامتی، مال و جان شما می شوند.

چنان چه فرد دچار مشکل هورمونی نباشد و در مراکز تخصصی پوست با دستگاه های استاندارد اقدام به لیزر درمانی کند، کم کردن موهای زائد طی 4 جلسه اتفاق خواهد افتاد.

اگر مشکل هورمونی نباشد ، تنها موارد و افراد خاصی هستند که به بیش از چهار جلسه لیزر درمانی موهای زائد نیاز دارند.

به منظور دستیابی به نتیجه ی مطلوب در روش لیزر درمانی نیاز هست که فرد یک ماه قبل از درمان ، از اپیلاسیون و موم انداختن موهای زائد خودداری کرده و تا دو ماه بعد از لیزر هم از حمام آفتاب و برنزه کردن پوست پرهیز نماید.

منبع : کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X