فواید و عوارض کاشت ریش و سبیل و موی صورت آقایان

فواید و عوارض کاشت ریش و سبیل و موی صورت آقایان

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

عوارض و فواید کاشت ریش و سبیل و موی صورت آقایان

عمل زیبایی کاشت مو ریش و سبیل و موی صورت در آقایان با هدف ایجاد تراکم مورد نیاز از مو در این نواحی از صورت ، انجام می گیرد . ممکن است که در اثر عوامل مختلفی کل یا بخشی از موهای ریش و سبیل و موی صورت آقایان ریخته باشد ، در این صورت می توان روش های مناسب جراحی ، اقدام به کاشت مو در این نواحی از صورت اقدام نمود . جهت کاشت مو در ریش و سبیل و موی صورت آقایان ، از بانک موهای پشت سر فرد که در مقابل هورمون ریزش مقاوم هستند ؛ استفاده می گردد . اما برخی افراد نسبت به عوارض کاشت ریش و سبیل نگران هستند که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.

موهای پشت سر فرد حتی به هنگام طاس شدن فرد ، به دلیل مقاوم بودن ، به صورت خط باریکی در پشت سر فرد باقی خواهند ، لذا بهترین موهای مناسب جهت پیوند مو در ریش و سبیل و موی صورت آقایان هستند .

کاشت مو در ریش و سبیل و موی صورت آقایان

جهت انجام کاشت پس از بررسی وضعیت سلامت و بانک موی پشت سر فرد ، با تشخیص پزشک روش مناسب برداشت و کاشت مو از بانک مو انتخاب می گردد ، سپس مو از محل اهداء کننده با ایجاد بیحسی موضعی و پس از جدا سازی از ناخالصی ها و استریل شدن ، با دقت و ظرافت بالایی پس از ایجاد بیحسی موضعی در محل گیرنده ، توسط متخصص در خط رویش طراحی شده و یا محل ریزش یافته ی ریش و سبیل و موی صورت آقایان کاشته می شود .

جهت برداشت و کاشت مو روش های مختلفی وجود دارد که انتخاب هر روش با تشخیص متخصص و شرایط بیمار انجام می شود .

موهای پیوندی پس از کاشت و با انجام مراقبت های لازم ، شروع به رشد کرده ، در سه یا چهار ماهگی با وارد شدن به فاز استراحت ریزش کرده و پس از آن با شروع مجدد رشد ، نتیجه نهایی از رشد موهای پیوندی طی ۱۲ ماه آینده مشخص خواهد شد .

فواید کاشت ریش و سبیل و موی صورت آقایان

● در مردانی که به دلایل مختلف ریش ، سبیل و صورت آنها کم پشت است ، نوعی عدم اعتماد بنفس وجود دارد که با پیوند مناسب مو در این نواحی از صورت ، فرد اعتماد به نفس خود را باز خواهد یافت .

● ایجاد تراکم مناسبی از مو در ریش و سبیل و موی صورت آقایان ، در جذابیت و زیبایی چهره آنها بسیار تاثیرگذار خواهد بود .

● برخورداری از موی طبیعی در ریش و سبیل و موی صورت ،بدون نیاز به تراشیدن مداوم موهای این نواحی .

عوارض کاشت ریش و سبیل و موی صورت آقایان

کاشت مو در ریش و سبیل و موی صورت آقایان اگر با روش مناسب و به درستی توسط متخصص باسابقه صورت پذیرد ، هیچ گونه عارضه ای ایجاد نخواهد کرد و با عوارض زودگذری چون درد در ناحیه برداشت و کاشت ، تورم ، اندکی خونریزی و ... نتیجه ی مطلوبی از عمل کاشت ایجاد خواهد شد  ، اما در برخی موارد ، به دلیل عدم تجربه ی کافی پزشک ، عوارض کاشت ریش و سبیل و موی صورت آقایان می تواند ضمن وارد شدن آسیب به بانک موی پشت سر فرد ، موهای کاشته شده به دلیل عدم رعایت نکات لازم در محل کاشت ، ضمن پیوند نخوردن ، به موهای طبیعی موجود فرد آسیب وارد کرده و موجب ریزش آنها نیز می گردند .

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X