حتما از عوارض لیزر موهای زائد صورت آگاه باشید

حتما از عوارض لیزر موهای زائد صورت آگاه باشید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

حتما از عوارض لیزر موهای زائد صورت آگاه باشید

لیزر درمانی یک روش دائمی و موثر جهت رفع موهای زائد کل بدن و صورت است. در این روش نوری تک رنگ با طول موج کوتاه به ریشه ی مو که دارای ملانین است تابیده شده و در ملانین با جذب نور و ایجاد گرما ریشه ی مو سوخته و از بین می رود. از جمله عوارض لیزر موهای زائد صورت سوختگی ناشی از لیزر در پوست های تیره به دلیل حساسیت و نازک بودن پوست در ناحیه ی صورت است که بیش از دیگر قسمت های بدن مشهود است  .

ملانین در موها و پوست تیره و ضخیم یافت می شود لذا هر چه این موهای زائد تیره تر باشند راحت تر از بین می روند ، اما چنان چه پوست نیز تیره باشد ، با جذب نور لیزر توسط ملانین پوست دچار سوختگی و تغییر رنگ می گردد .

اقدامات مراقبتی جهت لیزر موهای زائد صورت

در لیزردرمانی صورت همواره باید از عینک با صفحه ی مات جهت محافظت از چشم ها استفاده نمود.

قرمزی و التهاب از دیگر عوارض لیزر درمانی در ناحیه ی صورت است که با استعمال کرم های ترمیم کننده و کمپرس یخ می توان طی دو تا سه روز آن را رفع نمود.

درجه تابش لیزر در ناحیه ی صورت باید با توجه به رنگ ، نازکی و حساسیت پوست در افراد مختلف تعیین و به کار برده شود.

در خانم ها با شروع لیزر درمانی صورت باید منظم بودن عادات ماهیانه مورد بررسی و دقت قرار گیرد ، زیرا ممکن است باعث عقب افتادن آن و برهم خوردن هورمون های بدن گردد.

به طور کلی چنانچه لیزر موهای زائد صورت در مراکز تخصصی پوست توسط متخصص انجام شود و نکات مهم و اصلی توسط بیمار و پزشک رعایت شود ، کمترین عوارض لیزر موهای زائد صورت را در پی خواهد داشت.

مزایای لیزر موهای زائد صورت

لیزر درمانی به دلیل سرعت بالا ، تاثیرگذاری طولانی مدت و عوارض کم به یک روش پرطرفدار جهت رفع موهای زائد تبدیل شده است ، از این رو می توان گفت که با لیزر موهای زائد صورت شاهد عوارض کم و موقتی هستیم.

به طور کلی می توان گفت که در لیزر موهای صورت فرد ممکن است به مواردی چون سوختگی پوست ، عفونت، لک و آکنه دچار گردد.

با رعایت نکات لازم قبل و بعد از لیزر می توان از بروز عوارض ایجاد شده در هنگام لیزر صورت جلوگیری کرد.

موهای زائد قسمت چانه ممکن است به دلیل ضخامت به تعداد جلسات بیشتری به لیزردرمانی نیاز داشته باشند ، لذا نباید در صورت افزایش جلسات لیزردرمانی کار درمان را نیمه کاره رها نمود.

هر گونه بروز عفونت در نواحی مختلف صورت پس از لیزر درمانی را باید با پزشک درمیان گذاشت تا با تجویز آنتی بیوتیک های مناسب آن را درمان نماید. منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X