همه چیز درباره فواید و عوارض کاشت مژه

همه چیز درباره فواید و عوارض کاشت مژه

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

همه چیز درباره فواید و عوارض کاشت مژه

کاشت مژه یک نوع جراحی جدید است که با انتقال و پیوند مو به ناحیه مژه ها انجام می شود. هر چند این عمل جراحی معمولا تحت عنوان عمل زیبایی و آرایشی صورت می گیرد، اما پزشکان هنوز هم معتقدند این جراحی تنها برای هدف پزشکی انجام می شود؛ معمولا برای افرادی که مژه هایشان سوخته و یا رشد آن ها متوقف شده و یا به دلیل سرطان مو هایشان را از دست داده اند. در این مقاله می خواهیم درباره اثرات مثبت و منفی و فواید و عوارض کاشت مژه بحث کنیم تا متوجه شوید آیا انجام این عمل برای شما مناسب است یا خیر.

روند جراحی کاشت موی طبیعی در مژه        

این روند ابتدا با بی حسی موضعی بیمار شروع می شود. یک ناحیه از پشت سر را به عنوان ناحیه اهدا کننده انتخاب می کنند و سپس آن را بی حس می کنند. سپس پوست آن منطقه از سر را برداشته و موها را به صورت گرافت های فولیکولی جداگانه تقسیم می کنند. این پیوند ها به صورت دستی به مژه متصل می شوند. پیوند مژه عموما بین ۲ تا ۳ ساعت به طول می انجامد. پس از جراحی نیز حفظ فولیکول های جدید مو از اهمیت زیادی بر خوردار است؛ زیرا آن ها نیز با همان میزان رشد مو در قسمت های دیگر بدن ما رشد می کنند!

جنبه مثبت پیوند مژه

بهترین جنبه مثبت پیوند مژه برای افرادی است که سرطان داشته اند و یا مژه هایشان به هر دلیلی سوخته است. طبق گفته دکتر آسیم شاه ملک برخی از زنان با استفاده از مژه های تقلبی به مژه های اصلیشان آسیب می رسانند. ظاهرا چسب های مورد استفاده در این محصولات باعث آسیب رساندن به سلامت مژه ها می شود. اما در نهایت اگر بخواهیم جنبه پزشکی به آن نگاه کنیم تا جنبه زیبایی، جنبه مثبت چندانی را نمی توانیم نام ببریم. هرچند این عمل جراحی بتواند مژه های خوبی به شما ارائه دهد باز هم یک عمل تهاجمی مخرب است که هزینه بالایی داشته و نشانی از خود باقی خواهد گذاشت .

عوارض کاشت مژه

اکثر پزشکان مخالف عمل پیوند مژه برای داشتن مژه هایی بلند تر یا زخیم تر هستند. آن ها این عمل را به عنوان یک عمل زیبایی رد می کنند و می دانند چه عواقبی پشت این عمل خوابیده است. اکثر پزشکان درباره عوارض کاشت مژه مانند پیوند اشتباه آگاه هستند که در موارد جدی تر حتی ممکن است منجر به از بین رفتن چشم فرد شود. پزشکان به این واقعیت تاکید می کنند که این جراحی فقط برای کسانی مناسب است که واقعا به آن نیاز دارند. منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X