زیبایی دائمی چشم با روش کاشت مژه طبیعی

زیبایی دائمی چشم با روش کاشت مژه طبیعی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

زیبایی دائمی چشم با روش کاشت مژه طبیعی

آیا می دانید مژه های بالایی شما حاوی ۹۰ تا ۱۶۰ مو است که طول آن ها ۸-۱۲ میلی متر است؟ مژه های پایینی معمولا بین ۷۵-۸۰ مژه هستند که طول آن ها به بیش تر از ۸ میلی متر نمی رسد. ما به طور طبیعی هر ماه مقداری مژه از دست می دهیم و در عوض مقداری دیگر رشد می کند. این یک روند کاملا طبیعی است که هیچ کنترلی روی آن نمی توانیم داشته باشیم. متاسفانه هیچ معجون جادویی ای وجود ندارد که بتواند ضخامت و یا طول مژه ها را افزایش دهد. طول، تراکم، رنگ و سرعت رشد آن ها به صورت ژنتیکی تعیین می شود. با این حال کاشت مژه طبیعی اولین بار در سال ۱۸۸۲ انجام شد تا راه حلی برای تمامی مشکلات بالا باشد.

کاشت مژه طبیعی

روش پیوند مژه را فقط می توان به کار هنری ساخت جواهر تشبیه کرد. یک حرکت اشتباه می تواند کل نتیجه را از بین ببرد. در نگاه اول همه چیز ساده به نظر می رسد. پیوند ۵۰ مو به هر لبه دقیقا شبیه پیوند طبیعی مو است و تحت بی حسی موضعی انجام شده و دو ساعت به طول می انجامد. هر مو باید مناسب هر فرد و به طور مخصوص آماده سازی شده باشد و سپس توسط یک سوزن پیوند داده می شود. اگر عمل موفقی را پشت سر بگذاریم التهاب موضعی در یک یا دو هفته کاهش می یابد و سپس با مژه هایی زیبا شگفت زده خواهید شد.

موی مژه ها از کجا می آیند؟

در واقع تکنیک کاشت مژه طبیعی شامل حرکت فولیکول های مو از سر و کاشت آن ها بر روی پلک است. در واقع اولین بار این روش جهت اصلاح نقایص زایمانی، آسیب های ناشی از سوختگی و دیگر دلایل از بین رفته شدن مژه مورد استفاده قرار گرفت. سپس پس از سال ها به یک صنعت مدرن تبدیل شد و هرکس مایل به انجام عمل باشد می تواند از آن استفاده کند.

آیا انجام این عمل امن است؟

حتی با وجود این که هزاران عمل کاشت مژه طبیعی در سراسر جهان تجربه شده، پزشکان هنوز نمی توانند عوارض جانبی طبقه بندی شده و منع از استفاده از این روش را ارائه دهند. همچنین مدت زمان ایجاد عوارض نیز نامشخص است. متخصصان زیبایی می گویند موفقیت و اثربخشی پیوند به میزان زیادی بر واکنش های فردی هر بیمار بستگی دارد. صرف نظر از عدم اطمینان، بسیاری از زنان حاضر به پذیرش این روش هستند. منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X