عوارض لیزر بدن برای حذف موهای زائد

عوارض لیزر بدن برای حذف موهای زائد

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

عوارض لیزر بدن برای حذف موهای زائد

در روش لیزر درمانی موهای زائد بدن که منجر به حذف و کاهش موها می گردد، از تابیدن نوری با طول موج کنترل شده به ریشه ی مو استفاده می شود. در این روش موهای زائد نواحی مختلف بدن طی چند جلسه با فواصل معین ،حذف ،ظریفتر ، روشن تر و رشد آنها کند می شود. باید توجه داشته باشیم که قبل از انجام لیزردرمانی، حتماً به شرایط بدنی خود و عوارض لیزر بدن که ممکن است برای ما به وجود بیاید دقت نماییم.

لیزر موهای زائد بدن در زنان و مردان

لیزر درمانی در بین زنان طرفداران بیشتری نسبت به مردان دارد .

در زنان لیزر درمانی برای رفع موهای زائد نواحی صورت، گردن ،دور نوک سینه،  بین دو سینه، دست ها، زیربغل ، پاها و اطراف و پایین ناف به کار برده می شود .

چنانچه فرد بخصوص زنان، سابقه ی بیماری های هورمونی چون اختلالات تخمک گذاری ،سایر علائم اختلالات هورمونی چون ریزش مو ، جوش زدن صورت و چرب و پرتقالی شدن پوست و سابقه ی نازایی را نداشته باشند و قاعدگی منظمی نیز داشته باشند ، با ثابت ماندن طولانی مدت موها و نرمال بودن تست هورمونی می توان بدون دستور دارویی خاص لیزر درمانی را شروع کرد.

در غیر این صورت با وجود اختلالات هورمونی لیزر درمانی کند و بی اثر خواهد بود که باید با انجام آزمایشات و مصرف دارو  درجهت کاهش و درمان این اختلالات هورمونی اقدام نمود و سرانجام می توان به نتیجه ی خوبی از لیزر درمانی دست یافت.

لیزر درمانی در زمان حاملگی ، برنزه بودن پوست و مصرف برخی داروها ممنوع است.

عوارض لیزر بدن

همان طور که برای هر درمانی عوارضی وجود دارد ؛ لیزر درمانی نیز از این قاعده مستثنی نیست ، عوارض لیزر درمانی موهای زائد در بدن همان عوارض ناشی از نور تابیده شده دستگاه لیزر به پوست و موی فرد می باشد.

عوارض لیزر شایع نبوده و شامل سوختگی ، تاول ، عفونت ، تغییر رنگ پوست مثل تیرگی یا لک ، قرمزی ، التهاب ، حساسیت ، تورم ، کم رنگ شدن تاتو و ایجاد اسکار در پوست می باشد.

سوختگی ناشی از لیزر درمانی در افراد با پوست تیره بروز می کند ، زیرا نور لیزر جذب ملانین موجود در ریشه ی موهای تیره و پوست های تیره می گردد ، از این رو لیزر درمانی در افراد با موی تیره و پوست روشن بهتر جواب می دهد و شاهد سوختگی در افراد روشن پوست نخواهیم بود .

عوارض لیزر درمانی کم و موقتی هستند و چنانچه این کار در مراکز تخصصی و توسط یک پزشک باتجربه انجام شود ، این عوارض به حداقل می رسند زیرا پس از هر جلسه با بررسی و ارزیابی پوست ، متخصص تنظیمات بهتری را بر پوست اعمال می کند.

در مراکز غیر تخصصی ، نحوه ی اعمال صحیح لیزر بر فرد صورت نمی پذیرد و روند رشد و کاهش موها و عوارض ناشی از لیزر مورد بررسی قرار نمی گیرد. منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X