هرآنچه باید درباره لیزر موهای زائد نواحی خاص بدانید

هرآنچه باید درباره لیزر موهای زائد نواحی خاص بدانید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

 هرآنچه باید درباره لیزر موهای زائد نواحی خاص بدانید

لیزر درمانی موثرترین روش دائمی حذف و کاهش موهای زائد نواحی مختلف بدن و صورت می باشد . در روش لیزر موهای زائد نواحی خاص ، به کمک اشعه ی لیزر، نوری با سرعت و طول موج کنترل شده ای به فولیکول موی زائد تابیده می شود و با ایجاد گرمای لازم در ریشه ی مو ، آن را به طور قابل ملاحظه ای طی چند جلسه از بین خواهد بود .

بسته به ضخامت مو ، بین ۴ تا ۶ جلسه با فاصله ی یک ماهه جهت حذف موهای زائد می توان از لیزر درمانی استفاده نمود ، در افراد با مقاومت بیشتر مو در صورت عدم وجود اختلالات هورمونی و عارضه ی تخمدان پلی کیستیک به تعداد جلسات بیشتری از ۶ جلسه ، برای از بین بردن موهای زائد به کمک دستگاه لیزر نیاز خواهد بود.

اشعه ی تابیده شده از دستگاه لیزر ، با ایجاد گرما در ملانین مو سبب سوزاندن موثر موهای زائد بدن می گردد .

از آنجا که در یک ناحیه از بدن برخی موها در فاز رویشی و برخی در فاز استراحت و نهفتگی در زیر پوست قرار دارند ، لیزر نمودن موهای زائد باید با فاصله و طی چند جلسه انجام شود ، بدین ترتیب در پایان جلسات لازم لیزر درمانی شاهد کاهش و حذف موثر موهای زائد تا ۹۰ درصد خواهیم بود .

آیا لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی عارضه ای دارد؟

لیزر درمانی موهای زائد برای نواحی مختلف بدن مانند ، دست و پا ، زیر بغل ، صورت و ناحیه ی تناسلی به خوبی تاثیر گذار خواهد بود .

لیزر موهای زائد نواحی خاص که از آن تحت عنوان لیزر اندام تناسلی یا همان بیکینی  دائمی ترین روش حذف موهای زائد این ناحیه از بدن است .

بر خلاف باورهای نادرست رواج یافته ، لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی عارضه ی خاصی نظیر ؛ سرطان ، نازایی ، آسیب به تخمدان ها و کاهش باروری نخواهد داشت.

با لیزر دائمی موهای ناحیه ی بیکینی می توان کیفیت روابط زناشویی را بالا برد .

 لیزر درمانی موهای ناحیه بیکینی باعث رفع موثر عوارضی چون  تیرگی بیکینی ،  جوش ، سوزش و خارش این ناحیه ،  عفونت های قارچی - انگلی  ، زگیل تناسلی ، زخم ، خراش و خونریزی حاصل از تراشیدن موهای زائد با تیغ و ژیلت ، گردد .

از آنجا که برای انتقال انرژی لازم لیزر به ریشه ی مو ، وجود ساقه ی مو در زیر پوست الزامی است ، قبل از اقدام به لیزر درمانی موهای ناحیه ی بیکینی ، باید از چهار هفته قبل موهای این ناحیه تنها با استفاده از تیغ اصلاح شوند و از روش هایی که سبب کندن عمقی مو می گردد باید خودداری کرد .

لیزر موهای زائد بیکینی به ۴ تا ۱۰ جلسه با فاصله ی یک ماهه ، نیاز خواهد داشت که هر جلسه ی لیزر درمانی ناحیه ی بیکینی تا ده دقیقه زمان می برد .

رنگ پوست ، میزان تراکم و حجم مو و نوع موهای ناحیه ی بیکینی تعیین کننده ی هزینه لیزر درمانی بیکینی خواهد بود .

جهت کاهش احساس درد و و سوزش حاصل از لیزر درمانی ناحیه ی بیکینی  می توان از بی حس کننده های موضعی استفاده نمود .

منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X